Jump to content
Veseliq

Снимки на Civic 10та

Recommended Posts

И мен ме дразнеха някои детайли преди да я огледам на живо и да я възприема в цялостен вид. А като я покарах, я приех още по радушно. Иди на тест драйв. Това ще реши проблема ти с възприятието, но ще задълбочи финансовият. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Красотата е субективна, скоростта е реална. На мен лично много ми допадат и двата аспекта. Всеки път при смяна на масло при дилъра се оглеждам на коя 10-ка има зелени номера (временни) и правя тест драйв :)

Ценовата политика целенасочено позиционира Хонда над бюджетните коли в тоя клас .  Средно статистическият бял европеец си гони определен стандарт (доста по-завоелирано от нашата дива комплексарщина) и ако има възможност избягва евтините "емигрантски" марки.

Става дума за нови коли, иначе всеки втори мароканец и турчин кара стар мерцедес или бмв.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отзад приемливо, отстрани поносимо, отпред непростимо. Иначе е марково. :(

https://paultan.org/2018/01/15/mugen-rc20gt-civic-type-r-concept-an-ugly-beast/mugen-rc20gt-civic-type-r-06/

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 5 часа, ceco_accord написа:

Отзад приемливо, отстрани поносимо, отпред непростимо. Иначе е марково. :(

https://paultan.org/2018/01/15/mugen-rc20gt-civic-type-r-concept-an-ugly-beast/mugen-rc20gt-civic-type-r-06/

https://de.motor1.com/news/300725/honda-civic-type-r-mugen-tuning/ 

 

 Виж белият Р в галерията :)

 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Новият Сивик 10 принципно ми допада. Тествал съм седана и хечбека, и 1.5 мотора + вариатора ми пасват добре. Единствено ми липсва комби версията. Моделът порасна на размери и достигна Акорд 7 турер, който карам сега и ме устройва напълно като динамика, стабилност и външни габарити + вътрешно пространство. Знам че се задава хеч S версия с двулитровия, но дефорсиран мотор от type R, но никъде нищо за комби. Единствения резултат от сърч в нета е импровизацията на 1 известен манипулатор

 https://paultan.org/2016/03/25/new-honda-civic-rendered-as-tenth-gen-tourer-model/   

Понеже ми омръзна да чакам новини от Хонда и нали "силни са мечтите", реших "да взема нещата в свои ръце". :)

Намерих си подходяща картинка и отпочнах експериментите. Първият вариант ми се стори скучен, макар и логичен, но твърде напомняше Акорд 8, което си е концепция от преди дузина години и новата част не пасваше на стайлинга на 10-тия сивик. Предимството е по-дългото задно стъкло, минаващо под спойлера със стоповете (като при хеча) и осигуряващо възможност за по-дълга задна чистачка. Имайки впечатления от моето комби със спойлер на тавана знам че тя не е толкова важна, понеже джамът се цапа само в двата края.

Върнах се "крачка назад" и заложих на подобие с 9-тия Сивик комби, което бе по-специфично и осигуряваше повече възможности и същевременно връзка между двете поколения. тук задното стъкло свършва като при седана, а боренето на мизерията по него възложих на странични дефлектори (между задното и страничните стъкла), които ще помагат достатъчно и по-късата чистачка няма да е проблем. Така и горното ниво на щората в багажника е по-високо, увеличавайки обема на трюма. Гърнетата естествено са от двете страни (зад задните гуми) като при премиум версията, а не като на "Спорт +", където изяждат доста от коритото под кората на пода.

Отдавна съм почитател на лифтнатите комбита от сорта на Аутбек, макар идеята за повдигнат 4х4 турер да не е тяхна, а щатска и то от 50-те години на миналия век. Та реших и тук да пробвам.

Първата ХС версия А е с по-деликатен облик и допълнението е просто по-високи пружини (в стандартното окачване) + съществуващите опционални амортесьори с двустепенна твърдост и стандартното предно предаване. По-големият ход на окачването си е +, а по шосе - "щрак" амортесьорите в твърдата степен и ето ти стабилност.

Втората ХС версия В вече е с по-брутална визия и евентуално двойно предаване, което ще се използва за ъпгрейднатият type R с 350 коня и (за който също витаят слухове). Ако не, може и от ЦР-В - възможности има. Нея съм обул със стандартните 17-ки за да може гумите да са малко по-високи, та да не берат ядове хорицата излизайки по черни пътища. :)

Знам че комбитата не са онова което бяха като пазарна ниша, но някои марки си ги предлагат и продават добре. При липсата на Акорд 10 за нас (и особено пък турер) си мисля че 10-тият Сивик би се продавал достойно, особено ако и той има вариации като упоменатите. Ако от Хонда не са осъзнали преди 5 години че новите тенденции са повече версии с по-малки тиражи, то значи пак са закъснели с десетилетие.

Но това са си мои размисли и в случая лични пристрастия, и поглед по темата, ма нали съм си фен и "силни са мечтите". :)

Ако ви допада или имате критики - споделете, или цъкайте (бутоните). :)

civic-10-tourer-1.gif

civic-10-tourer-2.gif

civic-10-tourer-XC-2-A.gif

civic-10-tourer-XC-2-B.gif

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цецо има едно перфектно комби в мобилето, абсолютно същото като моето. Погледни го, модел на 24г.на който му липсва само климатроник и добър абс. На мен задното стъкло ми е било винаги чисто. Мисля, че VW му откраднаха цялата задна част с модела голф 6 комби, който излезе 10 г. по късно. Повярвай ми, много по приятен за шофиране автомобил е от 7 ген. а и по здрав. 

  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нее, искам Сивик 10-та ген турер. Настоящият ми Акорд ме устройва, но вече е "тинейджър" и не ми се сменя за "студент". Искам нещо "новородено" или максимум от "детската градина". :)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

IMG_20190425_111129717_HDR.jpg

 

От днес преобута с летните чипици

Редактирано от DanielDenev
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...