Jump to content
Veseliq

Снимки на Civic 10та

Recommended Posts

Отговорено (Редактирано)

Аз пак да кажа за пореден път, никой не оспорва че цената на сивика е висока. Не знам дали знаете но печалбата на дилъра от всеки един продаден нов автомобил, независимо от марката е между 2-5%. Което просто значи че производствената цена на сивика е по-висока от тази на колите по-горе. Защо и как нямам идея само Хонда си знаят. Може да е заради качествените материали в което малко се съмнявам ;) или заради начина на производство.

 

Базовия модел в БГ е 39 000лв, в Англия е 18500 паунда, в USA мисля че почват от 19700 долара за хеча. Седана в USA май е малко по-евтин. Като в тези цени влизат и всички разходи от завода до крайния клиент. Това са доставка, PDI или преглед на колата, преди да се продаде, регистрация и всички дребни детайли преди да е окончателно готова за пътя.  Цената се определя от големината на пазара и търсенето. Щатския пазар винаги е бил най-евтин в противен случай нямаше да си поръчвате оригиналните части от там. Но в същото време е и най-големия. Пазарния дял на Хонда в Щатите е почти 8.42% за 2016 - в цифри това са 1 500 000 продадени автомобила за 2016. В Европа е 1% или 160 000 продадени автомобила за 2016. По-важното е че този процент за Европа не се е изменил от 1990 насам. Максимума е бил през 2007 когато е стигнал 2%. При това положение мислите ли, че на Хонда им пука много за Европа, при положение че продават 10 пъти повече в USA. Другите пазари няма да ги коментирам.

 

Никой производител няма да продава на загуба и никой дилър няма да продава без споменатата 2-5% печалба. Ето затова цените са такива.

 

По въпроса за нахвърлянето върху колегата - нищо такова не е имало. Колегата си е абсолютно прав във всичко, което е написал. Просто всичко е въпрос на личен избор. Ако ти имаш 70000 лв си е твоя работа дали ще ги похарчиш за Сивика или за Мазда. Аз лично не бих ги дал за нито едно от двете.

Редактирано от Wyvern
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Има още едно "но", което е още по-показателно за високата цена на колата в Европа. В САЩ базовата цена за хечбека почва от $19000, обаче за там хечбека се предлага само 1.5 мотора, докато базовата цена в БГ и УК (да не ги повтарям) се отнасят за три цилиндровия 1000 кубиков мотор :) Базов 1.5 сивик в Европа е още по-скъп  !!! В Англия ме мързи да търся колко е, в БГ базов 1.5 е почти 50 000лв. Къде са 19000 долара (кажи ги 34 - 35 000лв.), къде са 50 000лв в БГ и подобна цена горе долу в цяла Европа. 

При тая цена няма как да имат търсене. Ако предложат сивик и црв на цените като в САЩ, имат шанс да са много по-продаваеми и търсени в Европа. 

 

Не ми е ясно как се получават тия неща. В Англия (където се прави) колата да е много По-скъпа спрямо същата тази кола, но вече внесена в САЩ - прекосява голямата вода, плащат се налози за "вносна кола"- това са разходи, които на теория трябва да повишат цената ѝ в САЩ (спрямо цената в родната ѝ Великобритания), но на практика нещата са други. 

 

За мен тази работа говори само едно - спекула. Хонда явно не им пука дали ще продават в Европа и са решили да извиват ръце и да дерат кожи така или иначе. Да продадат 16 цвика днес в англия, ама да е на тлъста печалба. Не говоря за дилъра, а за самия производител. Мерзавска работа. 

Редактирано от ADH-Honda

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това че някой хора живеят в паралелен свят и все още смятат хондата за най-здравата, най-бързата, най-качествената, най-евтината и тн. кола, по никакъв начин не означава останалите на друго мнение да последват съвета им и да си купят подобна консерва.

Общо взето всички таралястници вече са на едно ниво по качество, бързина, здравина ........... Вече визуално всеки си има предпочитания и може би с това трябва да се съобрази при покупката, без да робува на фирма-име.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тука май не е Хонда форум. Само критики. :)

 

Колеги, една А класа, която си е консерва в пълния смисъл на думата струва повече. Една BMW 1-ца струва повече. Еми аз бих избрал Civic-а!

 

Истината е, че марката продава, а ние живеем в пазарна икономика и Хонда е една от най-разпознаваемите марки в света изобщо. Всяка кола е по-евтина на американския пазар отколкото в Европа.

 

Колата е добра и всеки който е фен на марката би се замислил, ако тръгне да купува ново. Ако се търси оптимален вариант цена/екстри/мощност/комфорт вероятно има по-добър вариант - факт, все пак конкуренцията е голяма.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 

Като се замисля ако се вземе предвид фактора надеждност на фона на останалите цената на Хондата може би е на място.

Щом приемате, че цената на Civic е на място, то Accord X, ако излезе за Европа, ще трябва да е към 80 000 лева! Честито на печелившите!

Колега, и ти си прав. В темата за избор на Акорд писах, че дори на вторичния пазар цената на Акорд е нелепа. За Сивиците важи същото. 9-та генерация тръгва от 19000лв. Луда работа.
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Споделете, ако обичате, как най-големият производител на двигатели с вътрешно горене 3 години не може да направи конкурентен мотор за F1. Точно такъв производител ли трябва да вдига цените на последващите си  модели? Това  е ПЪЛЕН ПРОВАЛ ЗА ХОНДА!

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не отиват на добре нещата като им видиш офертата 4 модела с по 1-2 двигателя, но с 8 нива на оборудване!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Споделете, ако обичате, как най-големият производител на двигатели с вътрешно горене 3 години не може да направи конкурентен мотор за F1. Точно такъв производител ли трябва да вдига цените на последващите си  модели? Това  е ПЪЛЕН ПРОВАЛ ЗА ХОНДА!

     Бе всички станаха много компетентни бе!?

Първо - Хонда е отбора с най-малък бюджет във F1.Нали не мислиш, че това е без значение.

Второ - Наскоро бях на семинар на ДиТра за CAD/CAM системи и там посочиха болида на HONDA като пример за иновации.Ставаше въпрос за употребата на нови полимерни материали с много по-високи якостни характеристики от ползваните до момента.За теб може да е провал, за фирмата е начин за изследователска дейност.

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Не отиват на добре нещата като им видиш офертата 4 модела с по 1-2 двигателя, но с 8 нива на оборудване!

Кога Хонда са предлагали 5-6 двигателя за един модел та не отивали нещата на добре?

Я погледни тук http://automedia.investor.bg/a/0-nachalo/31212-bmw-sykrashtava-broia-na-dvigatelite/

На кого му трябват 7-8 двигателя за един модел?Хонда винаги са предлагали малко двигатели, но са били вред.Не като тръгнеш да си купуваш немска кола и се почва: Тоя двигател има проблем с това, другия с онова и т.н.Както виждаш т.нар. премиум марки вече започват да стоплят, някои неща и тръгват по стъпките на японците.Аз работя в немска фирма и сега тепърва вграждаме  организационни практики, които японците са ги измислили 60-те, 70-те  години.

 

п.п Ще помоля модератора да обедини двата ми поста.

Редактирано от Беселин
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никъде не съм писал че трябва да предлагат колкото БМВ или  някой други, но 2 двигателя в най-масовия сегмент  и да нямаш кола в бизнес сегмента на мен не ми звучи добре. Аз лично предпочитам да има 1-2 двигателя повече и да дам повече пари за двигател отколкото за оборудване.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

      Ти колега предпочиташ, но както виждаш тенденцията при всички производители скоро ще е такава.Не, че и на мен всичко ми харесва.И аз искам да има масова HONDA седан или хечбек 4х4, но няма.Това поколение CIVIC трябваше да има 4х4 според мен.Тогава въпроса с цената обаче щеше да е още по-интересен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това поколение ще има 4х4 :) за да е конкурент на Focus RS. Поне така се говори.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен колцата е достатъчно добра (без винкела на муцуната), но цената хапе, а и жалко че няма да има комби. Но ориентацията на модела е по-скоро спортна -хечбека е по-скъп от седана и само за него има адаптивно задно окачване.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това поколение ще има 4х4 :) за да е конкурент на Focus RS. Поне така се говори.

Говори се и за по-мощен мотор. Дано не са само планове защото:

http://automedia.investor.bg/a/0-nachalo/31209-renault-megane-rs-goni-mclaren-mp4-12c-na-niurburgring-video/

http://automedia.investor.bg/a/0-nachalo/31210-mercedes-amg-prevryshta-a-class-v-hishtnik/

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще има 4х4 за Type R.Мисълта ми беше за масовите модификации.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ние и да си пишем "какво би било добре да има", наличността му се определя от маркетолозите, преценяващи колко от нас "писачите", реално са "плащачи".

Дори най-популярните СУВ модели не винаги са 4х4, па камо ли конвенционалните хечбеци. Технически е възможно, а финансово нерентабилно -бъди реалист. Сивици и Акорди с AWD за Япония е имало, но по-далеч не са стигнали.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера на събора имах удоволствието да направя 5 обиколки на Писта Дракон . Вярно колата беше автомат не съм я напъвал, но ми хареса много.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера на събора имах удоволствието да направя 5 обиколки на Писта Дракон . Вярно колата беше автомат не съм я напъвал  но ми хареса много.

И аз и се каня при случай, и точно на автомата (който не е автомат де). На теб по ти приляга тайп-Р, но явно нямат, или поне не видях по снимките.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те..., ако бяха докарали тапира ...............

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

 

 

Като карал по 5 + години 8-ма и 9-та , след като правих тест драйв на 10 -та мога да кажа:

8-ма има най завършения в цялост дизайн, така че всеки път когато се приближавам към нея се усмихвам. твърди пластмаси , шумно окачване.

Всеки път те дърпа да натискаш педала. И въпреки че е шумна за мен е любима. Когато я купувах цената беше 48 000 по прайс лист и я взех около 40000 след пазарлък.

9-та макар и със същия двигател, настройките на окачването и скоростите стимулират по спокойно шофиране. Дизайна поразвален. 

МАтериалите са един клас по-качествени , тиха , по-икономична . Въобще много по-качествена , цена 2012година  36000 лева

10-та мноооого бърза сравнена с 8 и 9-та, тиха по стабилна на пътя и от 8 и от 9.

Ужасен дизайн, седана по го преживявам. Седалките са като от дачия ама с орнаменти ;)

Цената която ми дадоха за 1.5 спорт (другите екстри не ми трябват ) е 55000 лв

Понеже 9-тата става на 5 години наесен се оглеждам без да бързам и за сравнение за същите 55000 лева в

момента мога да взема Пежо 508 2 литра Дизел с автомат и всички екстри на света 

Мазда 6 2 литра 162 коня атмосферка пак със всички екстри

DS5 165 коня бензин

Голям проблем както и да го гледам на Сивика са му много парите

 

Редактирано от mаrto
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Марто, твоето мнение чаках. Уви, само потвърждаваш написаното дотук. Кофти работа. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напълно преработен 1.6 i-DTEC очакваме през пролетта на 2018г. за Civic X. Опция за 9 степенен автоматик. Среден разход по стандарта WLTP -3,7/100.

 

https://www.autobild-bulgaria.com/9-%d1%81%d1%82%d0%b5%d0%bf%d0%b5%d0%bd%d0%b5%d0%bd-%d0%b0%d0%b2%d1%82%d0%be%d0%bc%d0%b0%d1%82%d0%b8%d0%ba-%d0%b7%d0%b0-%d0%bd%d0%be%d0%b2%d0%b8%d1%8f-civic/

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес тествах хечбека 1,5 VTEC Turbo CVT Prestige и седана 1,5 VTEC Turbo МТ Elegance. Единственото предимство на вторият е по-големият (и по-неудобен) багажник. Наистина хечбека е по-практичен вътре и вън. Маневреност, хандлинг и устойчивост приблизително еднакви, а различните режими на задните амортисьори по гладко и право няма как да се усетят. МТ работи чудесно, но вече не съм на тея години, а и Сивик-а не е това което беше. Жената и детето на втория ред също предпочитат вариатора. Самият той ми направи чудесно впечатление, понеже очаквах недъзи, но е великолепен. Оборотите на мотора въобще не са плаващи и той не "зависва" на висок въртящ момент, докато скоростта расте. Тръгването е съвсем плавно (като при класическа АТ) и няма прекъсване на въртящ момент -усещането е точно както е при DSG на VW , тоест най-доброто от "двата свята" В режим D всичко е много спокойно и комфортно, "сритването" на газта сваля предавка или 2, "перцата" на волана работят и там, а превкл. е достатъчно бързо. В режим S кутията "държи" предавката в червеното и превкл. са на по-високи обороти, а "тласъчетата" по-осезаеми. Въобще -много култивирана работа -препоръчвам вариатора с 2 ръце. Моторчето естествено е постно докато турбинката не изпълни скалата на приборния панел, но усещането че дава всичко от себе си във високите обороти е добро, за което спомагат и по-късите 7 предавки. Иначе се чува в купето повечко и носи настроение, а на място няма грам звук и вибрация. За да разбереш че работи трябва да гледаш оборотомера, понеже активираната старт/стоп система го гаси веднага след спиране. Има я и на ръчната трансмисия, а се активира освен от газта и от врътване на волана (ако го напънеш яко, понеже на угасен мотор е като на Краз. :) Системата HOLD също е чудесен помощник. Държането в лентата е бъгаво, заради поизтритата маркировка на Цариградско (да не се разчита на него), но където е свежа -работи. Минах и по паважа на Шипка (пред изложбената зала) -"стъпва" много добре и нямаш усещането че караш кола от С сегмента, а нещо от D. Директивата е че Сивик 10 ще играе и в него, така че Евро Акорд 10 вероятно няма да има (поне така твърди вносителят). Спирачките са солидни и интуитивни, но не съм ги натискал стремглаво от голяма скорост. Вътре е удобно, кожата приемлива и нямаш усещането че си в средноразряден хечбек, с каквито бе пълно в залите на Експо-то, но и колцата струва повечко. За мен цената е частично оправдана и примерно не бих го сравнил с французите от горния клас (като Талисмана). Естествено не е и "немската тройка", но ние сме Н фенове нали. Смятам че трябва да се види и пробва на живо -сухите данни и картинки по ревютата са подвеждащи. Отделно офертата която ми направиха за наличният автомобил "топ левел" бе неочаквано добра (имайки предвид вносителя -много неочаквано, а имайки предвид познатият ни стандартен прайс лист -много добра). Който има възможност -нека граби, макар че ги разпродадоха още днес.

На връщане се качихме в "олдскулното" 10 годишно комби и тогава човек си дава сметка къде почва и свършва новият Сивик с всички екстри и че атмосферният 2.4, класическият АТ и като цяло Акорда е от друг аршин мярка.
На мераклиите -приятни тестове.

Редактирано от ceco_accord
  • Харесвам 1
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много точен и безпристрастен .

Ревюто от тестдрайва на колегата ми напомни че не съм писал ревю за 10-тата , а вече месец и нещо и 4000 км съм минал.

Както писах по рано в темата първоначлно бях много резервиран към новата генерация. НА първи поглед в автосалона по скоро бях решил да съм пас с това поколение на сивика.

Повече от месец четох , гледах , сравнявах. От лизинга бяха на път да ми теглят майна ,за какво ли не ги карах да смятат оферта.

Един колега си взе Пежо 308 и покрай него карах 508 и бая се бях замислил, гледах и мазда 6 и ДС 5, инсигния та даже и пасат.

В края на август в шорлистата бяха останали 508 , ДС5 и сивика, след още един тестдрайв на пежо и сивик в един ден и отговор от ситроен че сега са отпуски и евентуално след 15 септември реших Сивика, просто колата седи на пътя уникално а и е Хонда.

В сравнение със 7,8 и 9 та хеч колата е по грозна външно според мен но не е лишена от чар въпреки бой-рейсърските елементи .

Като за Сивик колата е огромна

Салона е крачака назад като качество на материалите спрямо 9-та и доста по -добре от 8 ма.

Стандартното в ниво спорт оборудване е светлинни години пред 8 ма и 9-та.

ЗА моя изненада новото разположение на 1 ред на инструментния кръстер е супер удобно.

Навигацията е супер .

ЗА 1 месец ежедневна употреба , мястото на задните седелки е супер, а багажника е доста по голям.

Щората е удобна , но всичко в багажника го чуваш и помирисваш ;)

Седалките са по-удобни.

НА дълъг път пътното поведение е все едно си на релси в завой и вираж на магистрала, усещането на въртящия момент от ниски и средни обороти е супер. 

На магистрала 120-130 дава 7.2 на сто

160-170 - 8.5-9 на сто

В града супер икономична ако не я настъпваш - под 7 на сто

Нормално - 8

Трябва повечко място за паркиране. 

парктроника  и камерата обаче работят супер в комплект и можеш да се завреш  и на място с по 5 сантиметра луфт.

В заключение за разлика от 8-мата и 9-тата не ме кара да се усмихвам сутрин когато я приближавам , правя го обаче 10 ина минути след като седна в нея и загрее ;)

Като се абстрахираме от цената според мен 10-та хеч е може би най-добрия автомобил в класа си и в сравнение с последните 3 генерации. По качествена и стабилна кола от доста от колите продавани в Д клас на други производители

Редактирано от mаrto
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като казваш СПОРТ имаш предвид версията с двойния ауспух по средата на бронята ли? Ръчка ли взе или вариатора?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като казваш СПОРТ имаш предвид версията с двойния ауспух по средата на бронята ли? Ръчка ли взе или вариатора?

Да точно така с двата ауспуха , заради които Спорт и Спорт + нямат резервна гума.

Ръчка

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно -благодаря.

Моето ревю въобще не е подробно и може би е хвалебствено на пръв прочит, но общото ми впечатление на живо определено надхвърли очакванията ми.

Иначе имаше и негативи.

  Нямах време да влизам в подменютата на тъчскрийна, но неволно забърсвайки го от праха той угасна напълно и съпровождащият бая се зачуди докато го активира. Каза че никога не се е случвало, а може при разработката и тестовете въобще да не им е хрумвало че някого ще дразни прахоляка върху гланцовата черна повърхност.

  Ръчната кутия работи чудесно и скоростите "кликат" традиционно добре, но електронната газ не се разбира с тях. При светкавична смяна на предавка във възходящ ред, мотора не успява да "отпусне" оборотите и въртящият момент през по-дългата горна предавка се стоварва върху съединителя. Тук не знам дали има проблем или турбинираните мотори се държат така? На клипове в нета се чува същото, така че причината не е в конкретно тествания екземпляр. С вариатора този нюанс е недоловим, а и там няма прекъсване на въртящия момент, понеже предавката е 1 (ремък и 2 шайби) а 7-те скорости са псевдо фиксирани.

  Доста ме изненада и хрумката с двата централни ауспуха, заради които дъното на багажника е с друг детайл. Това си е дързък ход (финансово и функционално), но решили направили. Аз не обичам твърде измисленият дизайн отнемащ полезности.

  За това което видях под предният капак още не съм готов да пиша и ако си взема такава кола ще ми отнеме месеци докато се престраша да го отворя. Но нали ще е в гаранция -нямам работа там.

  Интериорът изглежда добре и в зоните на досегаемост на ръцете е доста приличен на пипане, но отвъд тях... Примерно А колонките са пластмаса -гола и сива (нетапицирана дори с най-обикновен плат), и това на най-високото ниво оборудване.

Не ми се впрягайте, колцата е доста добра като цяло, но аз не съм вчерашен и ме дразни когато кацата с мед я разваля лъжичка катран. Вярно че и при другите е така (че и по-зле), но нали Н гони екстраординарен имидж.

Редактирано от ceco_accord

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Реших и аз да напиша едно ревю, защото правих тест на 1.5 AT Hatchback.

 

Имайте предвид, че в момента карам Акрод 8ма ген (дизел), и не знам до колко могат да се сравняват двете коли.

 

Екстериор и Интериор: За мен никога не ми е било толкова важно нито екстериора, нито интериора. Определено, още от както я видях, Сивика ми харесва на външен вид. Доста уникално изглежда в сравнение с другите коли. Същото мога да кажа и за интериора - приятен е и не видях нещо, което да не ми допада. Това, което ми направи добро впечалтние е, че като си сложа предната седлака да ми е удобно да карам (висок съм 187), зад мен мога аз да седна без да ми се опират колената в предната седлака, което в Акорда НЕ Е така, а уж е по-голяма кола.

 

Спомагащи системи: Харесаха ми системите в колата и как работеха. Това включва адаптивния круиз, системата за движение в задръстване (даже хаванах такова), където тя сама тръгва и спира. Това е голям плюс за градско каране и би направил ежедневното каране до работа много по-ненатоварващо (аз лично до работа ходя с метро..). Системата за следене на лентата беше много по-ненатрапваща от тази, която съм тествал във Волксваген, по-скоро е предупредителна от колкото горигираща.

 

Разход: Каране из София + Цариградско + Задръстване от около километър, общо около 16-тина километра, по борд компютър ми даде 7. Това ми изглежда доста прилично.

 

Поведение на пътя: Тук може би всичко се провали за мен. Първо, колата ми се струва много мудна, а бях с нагалса, че ще е пъргава. Тази CVT кутия много бавно осъзнава какво да направи, а освен това е много шумна като залепя педала за пода. Моят акорд горе долу го усещам по същия начин като сивика за усокрение, ако не и малко по-добре, а за мен единият от минусите ми на акрода е, че е муден и той. Според мен, този Сивик трябва да се кара с ръчни скорости. Ръчката ще пасне много по-добре на този двигател, а и освен това ръчките на Хонда са едни от най-добрите в бранша.

 

Заключение: Сивика е чудесно превозно средство, но като кола не ми хареса. Може би Type R ще е доста по-добре, но изобщо не ми харесва толкова коне само на предно, а пък един Seat Leon ST Cupra (DSG), който е 300 коня и 4х4 е с 16к лева по-евтин. Лично аз искам следващата ми кола да е автоматик, което, за жалост, изключва Сивика като опция.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми бензинов, а особено турбиниран мотор се кара по-различно -трябват му обороти над 4К за да се усещаш жив. Жалко е разбира се че вече не предлагат класически автоматици, но хондовият вариатор е приемлив компромис.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето и 1 уж професионално ревю. Няма да го коментирам, но определено не е в помощ на вносителя или феновете. Може би първият е време да се вземе в ръце и да поръча или направи нещо достойно като визия и информация.

http://automedia.investor.bg/a/0-nachalo/32480-vinagi-viarna-testvame-novata-honda-civic/

Редактирано от ceco_accord

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тея "писачи" едва ли са сядали, па камоли карали 10-ката. Иди пробвай -личните впечатления са по-меродавни.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според класацията на Форбс за най-продаван автомобил за 2017г - Honda Civic изпреварва VW Golf и е на второ място след Toyota Corolla:

1. Toyota Corolla - 1.160.495 бр.

2. Honda Civic - 833.017 бр.

3. VW Golf -  788.044

4. Toyota RAV 4 -  786.580

5. Honda CR-V - 753.359

..

13. Honda Accord - 524.914

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да караш новия Civic е неповторимо усещане!

 

23405824_1927640590586640_6638960254417501547_o.jpg

honda1.jpg

honda2.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...