Jump to content
honda_fen_stz

Насичащ километраж

Recommended Posts

Здравейте колеги :) Обмислям покупката на акорд 7 дизел преди фейса. Днес ходих на 2 огледа и на едната ми направи впечатление, че километража и оборотомера не работят плавно, а насичат. Това по принцип проблем ли е, и ако е, сериозен ли е? Също така и двете коли духаха здраво от капачката за маслото и пръскаха масло. Това нормално ли е за кола на тези години или се очаква сериозна повреда?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това означава ,че някой им е корегирал  километрите 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колега :) А може ли също така да означава, че е катастрофирал? Въпреки че не видях някакви следи от ремонти, но все пак не е трудно да ме излъжат!  :D Иначе са 12 годишни дизели на по 150 000 километра по километраж, за които твърдят, че са реални! :D И цял ден да се опитват, немогат да ме убедят в това. :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема е сериозен.Връщането на километража става с вадене на стрелките.Като се върнат не показват вярно.Това означава температура,гориво...са едно към гьотере.Отделно софтуера на таблото не е оригиналния ,а е от някой руски на 136к км..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато взех моята седмица насичаше километража - проблемът бе само със стрелката на километража и нищо друго. В Юбико го оправиха за под 100лв - казаха, че е сваляно таблото за корекция и механизма бил много нежен, трудно се сглабял отново правилно. След като го оправиха не съм имал проблеми следващите 105к докато я продадох - но поне когато купувах автомобила бе на малко над 5г и в сервизната книжка имаше история за 4 от тях, което бе малко след последното обслужване по книжка и не беше толкова критична работата. Сега като тия седмици са на по 10-12г, не се знае тая кола на 300к ли е била, на 500к ли (само виж с какъв идеален интериор и екстериор има коли на такива километри в немското мобиле за по 3000 евро)  :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това означава ,че някой им е корегирал  километрите 

Споменавал съм, че дизеловия ми акорд беше с коригиран пробег (120хил, реални 400хил), била е такси, удряна е , не знам колко пъти, но нямаше ефекти с километража.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен също съм забелязал насичане само на километражната стрелка примерно, на тази на оборотите не. Принципно може да са го сваляли заради техническа повреда и в последствие при сглобяването, явно както се спомена по-горе да се създаде такъв проблем заради чувствителността на механизма. Не мисля, че това е някакъв кой знае какъв проблем. То аз почти и не гледам километража докато карам хаха

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...