Jump to content
sttekata

Размери на джанти и гуми

Recommended Posts

 

Ето това са гумите за които говоря , не правя реклама . 1ba5010b2479a076ccdff67e86b8617d.jpg

Около 150 лв на гума с доставка. Някой има ли наблюдения .

 

Sent from my HUAWEI GRA-L09 using Tapatalk

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От китайските и корейските марки стават Falken и Nexen,като гуми да вършат работа.Всичко друго си е пълна пародия на гума.Един прост спирачен тест на евтина китайска марка и прениум гума ще ви покаже за какво става въпрос.Друг е въпроса,че на някой хора просто им е важно да има да се търкаля нещо и това е.

General също е добра гума на добра цена.Собственост на Continental са и ползват техните стари шарки,което им дава предимство.По-принцип всички бюджетни марки собственост на големите производители стават(с малки изключения).Аз чакам Uniroyal MS77,за зимна гума на CRV-то,много доволен бях на Мерцедеса  с нея.Силна й страна е снега,а аз там много държа на това.Има тук един колега с CRV 3 и миналата зима си беше купил Goodyear и каза,че е джипката върви без грешка,но за близо 1200лв. за 4 гуми.Едно е ясно,качеството е пари.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Deodriver, спомянм си преди доста години как с баща ми купихме за един Мерцедес зимни гуми NOKIAN защото бяха най евтините и всички ни се смееха и питаха какъв е този боклук. Боклука няма да споменвам каква гума се оказа въпреки цената си. После със същите присмехи ни взеха като купихме GIslaved и там нещата се развиха подобаващо. След това започнаха да навлизат 1-2 азиатски безисвестни марки, които всички плюеха и казваха китайски боклуци. Сега масово чета по форумите, че NEXEN  е една от препоръчваните марки а китайските са вече не 2 а 20 на пазара и първо те се изчерпват (заради цена а не че са по-хубави от премиум марките).

Този Petlas миналата година е бил на под 120лв. цена, сега вече същата гума е над 150лв. и е препоръчвана. Мойприятел си купи такива и е много доволен.

 

Единствените гуми за които някога съм съжалявал че съм купил е Michelin Alpin A3. Кой каквото правеше мен все си ме бутаха по паркингите. Не се износиха грам за 30 000км и 4 сезона. Продадох ги като за нови. Дадох доволна сума за тях а се оказаха мега боклуци. Тогава си спомням, че и аз се смеех на мой приятел за китайските му боклуци, с които 2 пъти ме дърпа на Витоша!

 

Не се знае от коя жаба ще излезе принцеса. Трябва да се пробва. :)

  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Falken ако не се лъжа е японска, а не корейска марка. Имал съм такива зимни, eurowinter или нещо такова беше модела - добри впечатления.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иха, попаднах на джанти! Днес прибрах в мазата тези:

 

64735566.jpg

 

Ако не се лъжа са премиум джантите на CR-V 3 след фейслифта. Оригинален размер!

Гумите са Мишлен Латитюд с дот 2010 със 7мм грайфер. Срам ме е да кажа колко ги цаках...  :whistle:

Редактирано от Didko
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За Michelin Alpin A3 и аз много съм съжелявал.Това не е гума,колата имаше поведение на пазарска количка.От тогава Michelin не съм слагал на колите.Nokian и Gislaved са скандинавски марки и винаги са били добри в зимни условия.Просто,когато навлизаха на пазара не бяха известни.

Колкото до китайските,корейски или японски гуми,просто казах,че за сега стават само Nexen и Falken.Занимавам се с гуми и знам за какво става въпрос.За в бъдеще ще се развиват още повече азиатците и един ден ще настигнат европейските производители по качества на гумите.Така става и с колите,до вчера KIA и hyundai бяха нищо повече от евтин боклук,днес вече са доста разпространени на пазара с доказано качество.

  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз вече си купих 4 броя нови гуми 225/65/17 Falken Eurowinter HS449 - ще ги видим зимата дали са толкова добри колкото ги хвалят.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата ще компенсра ако не са толкова добри :). Дръпнатите са го измислили.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само за информация,оригинални джанти 17ки от Сивик 8ма генерация с гуми 225/65/17 заспиват идеално на ЦРВ-то.От днес съм с тях та е изпробвано.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз вече си купих 4 броя нови гуми 225/65/17 Falken Eurowinter HS449 - ще ги видим зимата дали са толкова добри колкото ги хвалят.

 

Пробега им е малко ограничен,иначе и аз им се чудех.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо казваш, че е ограничен - какво имаш в предвид?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имат по-малко пробег просто,бързо се изтриват.Това,разбира се зависи и от това колко караш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, откъде черпите инфо за по-малкия очакван живот на модела? Аз сложих 225/60/18 FALKEN HS449, но никъде не намерих такова инфо. Карал съм преди същия модел, но 15-ки и не съм забелязал нищо такова. Като първи впечатления много, ама много по-твърди от efficient grip на Goodyear, които са ми летните. Особено както ги бяха напомпали на 2.4, возеше като каруца с дървени колела.....

Между другото някои възползва ли се от промоцията на FALKEN за гориво от ПЕТРОЛ? В смисъл да е получил картата с кредита за гориво? Моите ги взех преди 3 седмици и за момента нищо....

Редактирано от tanas4o_

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пак казвам,зависи колко и как караш.Повечето хора не го усещат това,но ако си активно пътуващ прави впечатление.

Инфо има по тестовете на гуми от различните  организации.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен това не е пречка , защото аз тези гуми ще ги търкалям максимум 4 зими.

Няма да се пенсионирам с тях я....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моите гуми са 225/60/18 ако сложа 225/70/16 се получава същото , т.е. няма проблем,

 

но притеснението ми е дали ако взема 16" джанти (от хонда акорд) с офсет 55, а не 50 ще е проблем.

 

Възможно е да имаш проблем с този офсет.Реално джантата идва по-прибрана и е възможно да опират в апарата.И аз съм в дилема,дали да карам с 17-ките железни,който имам,или да минавам на 16-ки.Сегашните 19-ки са супер за визия и стабилност,но цената на гумите е...

Привет Колеги,

 

аз също съм на 18-ки  - 225/ 60 / R18. Дали ще е проблем ако сложа зимни гуми 225/65/R18  на моята CRV-3 ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз днес заръчах 4 бр. Nokian WR SUV 3. Аутобилд доста са ги похвалили през 2014 - http://www.tyrereviews.co.uk/Article/2014-Autobild-SUV-4x4-Winter-Tyre-Test.htm

Ще дам мнение след седмица-две, като ги монитирам и ако има условия за тест.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На х-трейла съм с такива , а втория комплект (4 броя) ги продадох на 1 сезон за 550лв със железни джанти 16ц.

 

Уникални гуми!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това Мишелин на колата си и аз повече никога няма да сложа. Дойде си от магазина с някакъв латитуд, има М+С маркировка, съответно е еднакво зле на сухо, на мокро на сняг и на лед, лято и зима. На сухо на светофара тръгва винаги с превъртане на колелата, на завои с 50-60 свирят като че съм на рали, спирането е малко по-добро от това да пусна колата по инерция.....

Най-лошото е, че трудно се продават втора ръка 17'' гуми. Четири сезона ги карам и нямат изтъркване....

Много съм изненадан как Хонда на сравнително скъп автомобил могат да сложат такива галоши.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май е до модела, защото аз карах 1 зима с Alpin 4, след това и лятото ги карах. На следващата зима си купих чисто нови алпин 5 и проблеми не съм имал никакви. Мисля, че сега им е трети сезон. Драпам си в сняг без никакви проблеми :) 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей това поръчах аз. http://gumi1.bg/Tyre/Hifly%20WIN-TURI%20212%20225/65R17%20102H%20TL/?tire_id=6953913103136

 

Цената е направо смразяваща. Но ходих до Маргел да ги видя, че само там ги имаха изложени и мн. ми харесаха. Много са меки, с предпазен борд и от няколко места ми ги похвалиха. Ако не ме изкефят догодина ги сменям. Въпреки, че се съмнявам, аз не съм състезател.

Редактирано от vesivanova

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те 17-те започнали да ги подаряват.

Представям си ги!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Emicha, тва е положението, братята китайци отдавна са доказали, че са склонни да работят за малко пари и да произвеждат. Работата е там, че на последък взеха да им възлагат и качествените изпълнения и си се справят хората. И аз си мислех, че ще видя някои лъщящи и смешни боклуци, но съвсем не беше така.

Ще видиме като ги монтират.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз нямам нищо против жълтите братя, напротив - кефя им се, защото правят много и качествени неща!

Отделен е въпроса какво качество стига до нашия пазар, като се има в предвид, че имат десетки качества на стандарт - та затова ми беше думата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги! Нов съм във форума и все още го проучвам с интерес. Намирам доста интересни и полезни неща! В случая си търся алуминиеви джанти 18ки , мисля че бяха 7jx18 ET 50. Втора употреба! Мога да си позволя нови но този вариант ще го оставя за последено.Ще ги ползвам за лятото.Мисля да си взема гуми с размер 225/60/18. За зимата съм се оборудвал с ето тези гуми http://www.avtogumi.bg/oscommerce/zimni-gumi/vredestein/wintrac-xtreme-22565-102h-p-176962.html  Лично за мен са много добри,но въпрос на усещане и предпочитание.Ще се радвам ако можете да ми бъдете полезни! Благодаря предварително!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ross631, тези няма начин да не ти харесват

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей jaccomo! Писах ти на ЛС! Ще ти пиша и тук.Не виждам какво си ми изпратил за мое съжеление.Моля изпрати ми го пак!Благодаря!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Споделям мнение за китайците HiFly Win Turi 212.

 

Първо впечатление като се качих - чувам ги! А летните, не!

Ходих през нощта до Боровец и обратно, и по завоите не останах с лошо впечатление. Настилката беше мокра.

 

Второ впечатление, на Боровец в снега и по заснежените улици - доста добре. С резки движеня колата се управлява, спира сравнитено добре и тръгва почти като на сухо. В дълбокия сняг я вкарвах също доста добре, буксува, но отцепва веднага и копае идеално. В много стръмните улици с големите преспи също беше много добре.

 

За сега, като минус отразявам само това, че ги чувам в движение.

 

Цена 450лв.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз от доста време все установявам колко по-шумни са зимните гуми!

Без значение от марката все се чуват, така че това не е минус :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен пък никога не ми е правило някакво особено впечатление, като винаги съм бил с ясната представа че са по-шумни. Но защо така се огледах в тези незнам......

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Колеги, здравейте. Търся си джанти за хондата, попаднах на едни 18". Джантите са от Лансър. Ет 46 7 J централен 67.1. Въпросът ми е дали ще станат?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, от година и аз минах на ЦРВ 2.2 дизел 2008г., Сивика за жената!

Сега почнах да търся джанти за лятото, тъй като на оригиналните 17ки сложих зимни гуми.

Намерих 18ки от Митсубиши Аутлендер с размер 7J, централен отвор 67,1 и офсет 38мм, естествено 5 отвора на 114,3мм.

Слагах ги без гума и влязоха, но да питам, евентуално може ли да има някакви проблеми, например с по-различни гайки или в размера на гумите - за Хондата ще взема 225-60-18, но за Митсубишито дават 225-55-18.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мицубишито не те интересува. Гледай си размера за твоята кола.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обаче с гайките може да има проблем... Да не задълбавам в ламерски приказки, но бултракото ми обясняваха нещо за гайките на хонда дето са сферични, за разлика от конусовидните на повечето други возила..... Поне това им беше довода защо от тях да си купя толкоз скъпи секретни гайки. :chicken:

Впрочем, тоя офсет не е ли мъничък, оригиналния е 50, да не подпреш в завоя на калника вътрешната страна?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да си купиш конусовидни гайки за дадените джанти.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече намерих оригинални 18ки от ЦРВ и гуми 225/60-18, обаче при смяната се оказа, че две от гайките на предно колело са натегнати много и скъсани шпилки.......

Гумаджиите викат, че на ЦРВ-3 не могат да ги сменят, за разлика от по-старите модели, та сега звъня в сервиза на Хонда и ми казаха директно смяна на лагер-главина......

Някой сблъсквал ли се е с проблема смяна на шпилки?

Редактирано от vesivanova

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, като видя гумаджията с гайковерта да слага гайката, изяжда директно шамар зад врата и тича при шефа за мъмрене.

 

250-400 лв е главината неоргинална

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гайките за джанти на хонда са сферички, а не конусни!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...