Jump to content
niki_honda

Колонки на задните врати - Акорд 7

Recommended Posts

Наскоро видях, че отзад на вратите нищо не свири и след като свалих кората се вижда следната картинка: 

http://prikachi.com/images.php?images/536/8873536W.jpg
Въпроса е ако си сложа оригинални колонки на това място, ще свирят ли? Колата е с обикновена система, не е премиум.

Редактирано от niki_honda

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Снимката понякога има проблем с линка и не се отваря, затова ще напише че просто нямам задни колонки но си имам дупка и място за монтиране на такива. Букса също си има, та въпроса е ако си взема колонки дали ще свирне?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Би трябвало, но е съм сигурен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не го лъжете човека, само ще се набута да си купи говорители. Щом колата не е с премиум аудио, значи няма допълнителен усилвател. Усилвателя, вграден в радиото е с изход за 4 тонколони, които вече той си има - две в предните врати и две на задната кора. Извода е, че няма да свирнат.

Редактирано от Tokio

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има вероятност да свирнат само ако са паралелно вързани с друг чифт говорители.
За най лесно хвани един говорител който ти е под ръка и го закачи за проба !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има вероятност да свирнат само ако са паралелно вързани с друг чифт говорители.

За най лесно хвани един говорител който ти е под ръка и го закачи за проба !

Това изобщо не е добра идея! Да, ще свирнат, но ще се натовари крайното стъпало в радиото, което може да го повреди. Всъщност, колата и радиото са си негови, може да прави каквото си иска, но защо го съветвате да си създава проблеми? Аз имам радио-телевизионен сервиз и оторизация за монтаж на караудио от всички марки, включително и от Sony и прекрасно знам за какво става дума.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Къде съм го посъветвал?

Казах "Би трябвало", защото Джаза който имаме беше по същият начин с готови отвори, липсваха само говорителите, и допълних "че не съм сигурен", защото в последствие бяха сложени, от брат ми, два говорителя, но не знам какво е правил, не съм и питал.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ще го товари НЕ Нормално повярвай ми няма да го направят заводско !
Монтирал съм безброй плеъри с по два комплекта говорители(на канал) вързани Успоредно и до сега няма изгоряло крайно стъпало .
 

 

пп... що се отнася до Sony, те горят и без да има причина, за това съм съгласен.

Редактирано от rollin

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам 2 оригинални колонки с такава букса, ако искаш да ги пробваш как свирят, пиши ми на лично. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намерих си 2 оригинални колонки и ще ги вържа тези дни и ще пиша за резултата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Tokio е прав, не е редно да се свързват паралелно повече говорители на канал, общото съпротивление намалява наполовина, тока/мощността нараства и крайното стъпало може да прегрее (ако се издува силата), ако няма защита. Би трябвало всички съвременни усилватели да имат защита по ток и прегряване, от късо не е сигурно.

Всичко това е теоретично, на практика само за проба за малко няма проблем, но тихо, ако не се издува силата!

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам е така, но тогава защо имам заготовка и окабеляване с букса готова за включване на колонка? Реално идеята ми е да си ги вържа за постоянно и да си ми свирят 6 колонки.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам е така, но тогава защо имам заготовка и окабеляване с букса готова за включване на колонка? Реално идеята ми е да си ги вържа за постоянно и да си ми свирят 6 колонки.

 

Като се замислиш, може би защото окабеляване (и не само) по колите се прави на поточна линия.

Най-вероятно кабелният сноп е стандартен за всички модификации и се поставя първо.

После идва ред на поставянето на head unit-a (radio, cd) според вида на който след това се поставят и съответният брой тонколони.

 

Най-често в производството е по-евтино да имаш 1 вид кабелен сноп и да изхабиш 1 метър повече кабел (който няма да се ползва във всички автомобили), отколкото да поддържаш 2 типа кабелни снопове.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кабелите от задните врати със сигурност няма да стигат до радиото... някъде в купето стоят мъртви. 

 

Другото и по-важно в случаят е че няма никаква полза от говорители в задните врати, ако имаш такива на задната кора. 

При Ексекутив задната линия е във вратите, понеже тези на кората свирят само баси.

 

Акорда ти тайп С ли е? Питам защото всички останали 2.4 са Ексекутив, с премиум саунд и с говорители в задните врати.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Type S е да с говорители в предните врати и басове на кората отзад. Идеята е да подобря разпространението на звука евентуално с колонките на задните врати, ако свирнат изобщо де...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Басове на кората?? или просто говорители?

При ексекутив, от говорителите на кората не се чува музика, а само нискочестотен бас.

 

Както и да е, и аз съм на мнението, че нищо няма да подобриш, без допълнителен усилвател.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не пречи поне да ги пробвам, пък ако не стане просто ще си имам резервен комплект колонки за предните врати.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...