Jump to content
Георги Георгиевв

Има ли разлика във фарове тип Стенли и тип Валео?

Recommended Posts

Здравейте, поръчах си фарове ето тези http://store.emk-33.com/product/423682/far-desen-elektricheski-honda-civic-hechbek-1995.html, с цел да ги монтирам на японски сивик хеч слеф фейслифта 99', но от магазина ми звъннаха и ми твърдят че има 2 вида тези били тип стенли, а имало и тип валео. И отказах поръчката понеже ми казаха, че взаимно са били несъвместими, аз незнаех за тази разлка .. Някой знае ли дали тези тип стенли ще станат на сивика?

Редактирано от Георги Георгиевв

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега,

Аз карам японски хеч декември 98 отпред вляво бях със Стенли вдясно с нещо от сорта на DEPO?! и ми се наложи смяна на левият. Попаднах на Валео и нямаше никакви проблеми с напасването всички 4 болта си застанаха на местата си bolt-on.

Поздрави!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То не е тип, а просто раЗлични марки. Виж твоите какви са. Оригиналните са валео. Афтърмаркет са стенли и депо (има и други марки, но тези са най разпространени). Ако си намериш втора употреба валео ще свети по хубаво от другите два гореизброени :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи едиствената разлика във фаровете е преди и след фейс лифт. В марките разлика няма. Едните са тип 96-98 другите 99-00 :) отиди в косер и си вземи депо. Не са лоши

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, Валеото ми свети доста по-добре. Все едно карам на дълги постоянно. Чак се учудих, разликата е от небето до земята :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само където Стенли са си точно оригиналните фарове, а Валео и Депо са афтърмаркет, което не ги прави по-ниско качествени спрямо Стенли.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само където валео и стенли се вграждат оригинално. Моите са валео и има щампа хонда на тях. В крайна сметка правих на една приятелка преди много време фаровете черни и като ги ишкурих да ги боядисвам валеото беше черен от вътре апек депото бяло...

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,наложи ми се да сменя предна броня и ляв фар на моята японка 6 генерация 96г ,поръчах си ги нови , при монтажа ми даде разлика - луфт под новия фар,възможно ли е да е от калника който се поогъна малко при нелепия сблъсък ,мисълта ми е да се е разтегнал този калник от там бронята да стои по надолу(понеже се хваща за калника) и от там да се получава луфта под фара,или просто новата броня и новият фар имат разминаване марката на фара е депо , нямаше валео ...
Ако някой ме посъветва ще съм му много благодарен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз като сложих други фарове и установих, че се е получил луфт под фара единия, но го оправих под самия фар има една планка която се регулира нагоре и надолу с разхлабване на 1 болтче, ппц мислех, че тази планка придържа фара, но като я надигнах захапа бронята и стана. Не зная на шано ли е станало, но стана.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ето и снимка ,а за тази планка нещо не разбрах къде е, като гледам фара няма нищо..
Линк за сваляне  :  http://dox.bg/files/dw?a=c3c8e6714f

Редактирано от Добромир Атанасов

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оо не явно това е разликата във фаровете, когато звънях по кода на рамата ми обясниха, че има 2 типа едните са по закръглени(като този на снимката, която сподели) ,а другите са по издължени.

Редактирано от Георги Георгиевв

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами да, закръгления по капковидния е Valeo тип а по-плоския е Stanley тип,(аз съм с по облия тип Valeo) ще сменя калника дано той да е проблема..

а иначе ето ги фаровете http://www.avtosklad.bg/%D1%84%D0%B0%D1%80%D0%BE%D0%B2%D0%B5/honda-civic-hatchback-1995-10-1998-12?side=1

Редактирано от Добромир Атанасов

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стенли и Валео са просто различни марки и не би трябвало да има разлика във фаровете.Няма логика просто.Да не би случайно единия да е след фийслифта?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...