Jump to content
topche

Honda CR-V 2008 резервната гума навън ?

Recommended Posts

Здравейте, 

ще си слагам газово и искам да не си губя обема на багажника. Някой виждал ли е или знае ли начин за посоченият модел гумата да излезе на задния капак. Знам, че капака се отваря нагоре (а не като предния модел настрани) и логично не би трябвало да може , но пък може да не знам всичко. За инфо резервата ми е патерица 14 инча.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може,

1. Взимаш една планка за закрепване на резервна кума, която се монтира на задните капаци за 1-ва или 2-ра генерация 

2. С тенекиджийски умения я шляпваш на задния капак на 3-та генерация.

3. Слагаш една пълноразмерна гума с джанта (гледаш да е като твоите)

4. Пластамасов или брезентов капак (по-желание)

 

И да не забравиш да ни изпратиш снимки. Ще бъде интересно за всички :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом е патерица, някъде под колата не е ли по хитро и без това никой не ходи офроуд с 3-та генерация. :rolleyes: На 5-тата врата ще стои нелепо.

Редактирано от HondaExplorer

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом е патерица, някъде под колата не е ли по хитро и без това никой не ходи офроуд с 3-та генерация. :rolleyes: На 5-тата врата ще стои нелепо.

100% с Ген 3 НЕ ходим да офф-роудваме :) ще огледам под колата дали има място. Но аз малко съм началник на кръжока "пречат ми ръчичките" и трябва да е достатъчно лесно за употреба , ако я вкараме под колата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хвърляй гумата и купи спрей с пяна,по—евтино ще ти излезе а и по—малко място заема

 

Редактирано от georgivanov1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хвърляй гумата и купи спрей с пяна,по—евтино ще ти излезе а и по—малко място заема

Е това е вече идея. Само дето и едно компресорче трябва да купя, което не е проблем.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Хвърляй гумата и купи спрей с пяна,по—евтино ще ти излезе а и по—малко място заема

Е това е вече идея. Само дето и едно компресорче трябва да купя, което не е проблем.

 

И аз се интересувах от тези спрейове по друга причина. Разбрах за тях обаче, че после гумата се изхвърля :(

Ако е непоправимо спукана е ок. Не знам дали обаче тогава спрея ще свърши работа.

Ако гумата подлежи на ремонт, излиза, че вместо да я залепиш за 20 лв(в повечето случай) хвърляш цялата гума(200+ лв).

А ако случайно няма от този модел вече(купил си гумите в последната година, когато са се продавали), трябва и повече от една да купиш...

 

Един приятел сега имаше такъв проблем. Летни гуми на 2 сезона, спука непоправимо едната, вече не се предлага модела и купи 2 нови(автомобил с предно), а старата една за боклука...

 

Поздрави :)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и ти си прав. Ептен ме объркахте  :) Накрая ще си я нося в багажника .. :(

Редактирано от Drone
Цитат на предходно мнение
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спреят се чисти от гумата. Гумаджиите малко се цупят, но се чисти.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имайте също предвид, че ако гумата е цепната/срязана/разпрана повече от 1 см а не е само дупка този спрей не върши работа. Пробвано лично.

Ако е само дупка работа вършат и фитилите. За фитилите обаче трябва да знаеш къде е дупката и пак трябва компресор де.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

..... Накрая ще си я нося в багажника .. :(

Това ти е решението. Или си остави резервната гума на местото си и си сложи нормална бутилка в багажника.

 

Не се занимавай с глупости - от сорта на планки на задния капак. Трябва да подсилваш вратата от вътре, трябва да местиш номера, трудно ще вдигаш вратата нагоре, постоянно ще имаш проблем с амортисьорчетата и така нататък. А да я монтираш отдолу, където няма място - също е мисия невъзможна.

  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изобщо не я ползвам.За градско седи в сервиза,За извънградско си кротува в зад пасажерската седалка или в багажника.Една по- голяма калъфка за възглавница и си имаш чохълче :)

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

c166d18482facba4551bec812fe90c6a.jpg

Решението.

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пусни и линк към магазина де :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

155/90/17 е нащо цукало....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е влиза де. :)

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темата е старичка но да дам мнение: Възможно е да се направи стойка, която да се отваря настрани, преди да вдигнете капака нагоре. С достатъчно умения, пари и желание не е невъзможно. Мисля при Опел Фронтера беше подобно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да се направи стойка, която да се отваря настрани, но задния капак пак ще се вдига нагоре, а с гумата на него е мисия невъзможна. Ще трябва да сваляш резервната гума всеки път, когато отваряш задната врата, което не е опция.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е ЦРВ III, но може да е от полза на някой :)

FB_IMG_1542021431492.jpg

FB_IMG_1542021411456.jpg

FB_IMG_1542021171865.jpg

FB_IMG_1542021274875.jpg

FB_IMG_1542021286749.jpg

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно ,ама как се отваря багажника...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Рамката се разпъва на страни и няма ядове. Ето го пича постоянно пътува някъде офроуд, групата във фейса е пълна с негови снимки :)

 

FB_IMG_1542101541156.jpg

FB_IMG_1542101306908.jpg

  • Нагоре 1
  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...