Jump to content
goga

P2127 HONDA - педала на газта позиция Sensor 2 Circuit Low Voltage

Recommended Posts

Здравейте! От около месец и нещо колата започна да предърпва само при минимално подаване на газ и задържане на педала в тази позиция. При натискане и отпускане на газта няма проблеми. Два пъти я тествахме и не показа грешки,но след всеки тест се оправяше за около седмица. Това до преди два дена когато на магистралата влезе в авариен режим и светнаха жълтите лампи. Разкачих TPS сензора за позицията на педала на газта и излезе от аварийния режим. При диагностиката излезе грешката Р2127 /очаквах Р2138/. Въпроса ми е да сменям ли този датчик, има друг датчик при самия педал и възможно ли е да е от лоша връзка на самите кабели.

Колата е от подписа ми - Акорд 2.2 icdti.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво става колега, оправи ли проблема?

 

Аз си мисля, че независимо коя от двете грешки ти хвърля, почти сигурно е, че виновника е самия APP sensor.

 

Аз минах по същия път преди време. Не съм сигурен коя грешка ми е давало, понеже я оправих в сервиз.

Но просто подмениха сензора и всичко е ток и жица.
Резревната част беше "Accelerator Pedal Position Sensor (37971RBB003) - 350лв."

Успех.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не не съм оправил още проблема. Поръчах датчика и следващата седмица като дойде ще го сменям.

Освен описаният проблем, когато съм изключил от скорост и натискам спирачката, малко преди да спре колата и оборотите падат, след което отново се нормализират. Това ме приреснява по-вече, дано да е от датчика, но много не ми се вярва. Ако някой има идеи нека сподели.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-после смених датчика на педала на газта. Предърпването изчезна и при натискане на газта колата реагира нормално, няма го това "чудене" при потегляне. За съжаление оборотите продължават да падат от време на време и си мисля дали като чистихме ЕГР, колектор и регулатора за празен ход /т.н. Throttle body/, не объркахме нещо. Макар, че проблема се появи окло 3000км. след това.

Редактирано от goga

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...