Jump to content
Deodriver

PC Card за Навигация

Recommended Posts

В крайна сметка се получи! Трябваше да направя custom settings. Относно големината на картата аз съм с 32 gb. и вече върви

DSC_0876.JPG

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо имам проблем и аз. Не мога да видя разлика във файловете. Някой папки просто ги вижда, чете имената, но скача от песен на песен. Това което виждам като закономерност е, че почне ли да свири папката си работят всички файлове, дали са 20 или 120 няма значение. Цялата папка работи. Съответно там където прескача цялата не работи. Картата е 16 гб CF на Fat32. Къде бъркам с това Lame? На Custom settings давам отметка на CBR 192. Няма кирилица. Съвети?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, малко да изместят нещата към тунера : Тъкмо свикнах, че когато съм на радио на дисплея ми изписва само честотата на намерената станция. Разглеждам, обявите за CR V  и гледам оригинална мултимедия и на дисплея пише "RADIO 1 " как се постига това?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да активираш функцията RDS,и тогава на диспля ще изписва наименованието на станцията (Radio Data System)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодатя, ти. Хванах го, като задържа бутона TA/RDS и ми излязоха доста неща за активиране. Тепърва ще ги пробвам кое за какво е, но вече rds имам! А днеска правя една година със  

CR V -то! По добре късно от колкото....по-късно!

Преди 10 часа, Stefan4eto написа:

Трябва да активираш функцията RDS,и тогава на диспля ще изписва наименованието на станцията (Radio Data System

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В крайна сметка нямах време да се занимавам тогава. Днес извадих картата, форматирах отново, сложих всички файлове директно от харда без да минават през никакви програми и сега всичко работи. Моята е някаква със собствено мнение явно...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 20.07.2019 г. at 9:14, frizzante написа:

В крайна сметка нямах време да се занимавам тогава. Днес извадих картата, форматирах отново, сложих всички файлове директно от харда без да минават през никакви програми и сега всичко работи. Моята е някаква със собствено мнение явно...

Аз също имах подобно приключение. Правя папка за дадена група и вътре записвам половината песни рипнати от CD, другата - свалени и extract-нати от разни клипове от Тубата и т.н.

Ръгам картата, файловете, рипнати от CD-то ги чете, като стигне до другите, задържа се за секунда на песента и я прескача. По-лу-дях-ти-каз-вам!!!

Не знам колко тегела направих от апартамента до паркинга пред блока с различни варианти и няма и няма. Накрая, в пристъп на творческо безсилие, прегледах как са кодирани файловете - тези от CD-то бяха с битрейт 320 kbps, докато другите, извлечени от разни клипове бяха с 128 kbps (то и това им беше много, щото клиповете бяха с кофти качество ама......). Чесах се, чесах се, и накрая реших да направя всички с еднакъв битрейт 320 kbps, макар че за песните от клиповете това си беше чисто разточителство - няма как да станат по-качествени.

Слизам аз до паркинга твърдо решен ако пак не се четат да изтрия цялата група и .... О, чудо - всичко върви!!! Честно казано, не се наемам да твърдя, че уеднаквяването на битрейта е нещото, което оправи нещата (информацията в наръчника на потребителя е оскъдна по тази тема), но при мен даде резултат. Може и на някой друг да свърши работа този трик.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен в хардуерно отношение решението бе:

 

Transcend PCMCIA ATA Adapter for CF Card

Transcend TS8GCF133 8GB CompactFlash Memory Card

 

 

За хората с linux може да ги преконвертират с "lame SOURCE_FILE.mp3 DESTINATION_FILE.mp3" .


По default се конверитрат в 128kbps.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен го има това прескачане. Аз си реших проблема с другия формат който чете WMA. Няма никакъв проблем с него.Конвертирам вече на такъв формат и на 320 kbps. Качеството на звука е приличен. 

Имам и кабел за айпод в горната жабка сложих си такъв звука е брутален, но там недостатък е че винаги започва от 1 ва песен. Може би аз не правя нещо както трябва 6314021623889681247.thumb.JPG.8f838d43639b9c061edab1d8d96910b8.JPG

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А можеш ли да управляваш айпода от волана?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз се наканих накрая и си намерих едно айподче да вържа и сега ме е яд, че не съм го направил по-рано. Звука наистина е супер. Вътре има музика за 4 дни нон стоп а е само 4 гб. (Хиляди песни) Сменяш песни, папки, превърташ и тнт от волана и другото което е много удобно е че айпода се зарежда и не мислиш за батерия. Фактически след като си го напълнил с музика, закачаш го за кабела и забравяш за него. Това е. На навигацията е на вход "CDC". Още като го включиш на дисплея излиза логото на Хонда. След време "заспива" и екрана е черен. При мен няма проблема за който говори колегата, тръгват си песните там където съм ги оставил а не от начало. Явно е до настройки, но аз не съм пипал нищо. Само мушнах кабела.db924959bbc6586d01984d9ed1d70f2a.jpge21ddf82c8217de89c23f87307818f0a.jpg

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 5.04.2020 г. at 0:22, radko86 написа:

Имам и кабел за айпод в горната жабка сложих си такъв звука е брутален, но там недостатък е че винаги започва от 1 ва песен. Може би аз не правя нещо както трябва 

 

Преди 9 часа, frizzante написа:

И аз се наканих накрая и си намерих едно айподче да вържа и сега ме е яд, че не съм го направил по-рано. Звука наистина е супер. Вътре има музика за 4 дни нон стоп а е само 4 гб. (Хиляди песни) Сменяш песни, папки, превърташ и тнт от волана и другото което е много удобно е че айпода се зарежда и не мислиш за батерия. Фактически след като си го напълнил с музика, закачаш го за кабела и забравяш за него. Това е. На навигацията е на вход "CDC". Още като го включиш на дисплея излиза логото на Хонда. След време "заспива" и екрана е черен. При мен няма проблема за който говори колегата, тръгват си песните там където съм ги оставил а не от начало. Явно е до настройки, но аз не съм пипал нищо. Само мушнах кабела.

 

И аз го направих преди два месеца и съм доволен, хвърляш го в жабката с 1000 песни и забравяш.

Единствено ме дразни, че не ми показва имената на песните а само трак 1, 2...

Също така не мога да се оправя с разбърканото пускане на песни. Уж го изключвам, кара 2 песни и на третата пак минава в режим разбъркано. Не може да слушаш цял албум. Но пък мисля, че не започва всеки път от 1ва песен, може би защото са ми на папки. 

 

При вас има ли такива проблеми?

 

Само да поясня, че моята е със стандартното аудио, не с навигацията.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами и при мен липсват имена на песните, но те и мп3-ките са пълна каша и не знам дали не е от това. Аз не съм забелязъл да не ми кара песните поред. Като съм на разбъркано е ясно, но когато е спряно не съм усетил сякаш да не кара една след друга. Да не би да се правят някакви настройки от айпода?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И там съм го спрял. Пуска си разбъркано.

Принципно има бутон на радиото. Спирам го, пуска следващата песен и на по-следващата пак кото доди :) 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@radko86 @frizzante Вижте какво си взех, днес пристигна от Алиекспрес. Bluetooth модулче с 30 пинов конектор.

Има и доста по-евтини, но аз реших да заложа на по-скъпото и мисля, че не сгреших. При даване на контакт веднага се включва и се свързва към телефона автоматично и бързо. След гасене на колата и то спира. Управлява се от айпод модула, така, че не би трябвало да точи ток при престой.

 

https://www.aliexpress.com/item/4000734661022.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.3da24c4dJB33ei

 

IMG_20200902_175646.jpg

IMG_20200902_201504.jpg

IMG_20200902_201450.jpg

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е лоша тая джаджа. Ползвай я известно време и сподели пак мнение. Предполагам, че няма да има проблем, но съм брал ядове преди време с подобен блутут китаец на друга кола...събаряше и акумулатора...уж спира ама не спира. Наблюдавай го тея дни.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко точно. Не дърпа ток.

Обаче, не може да се ползва за разговори. Няма вграден микрофон, а телефона го разчита като хендсфрий и си изключва микрофона. Не можах да намеря настройка в телефона за това.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, на кое казвате "горната жабка"? Тази пред пасажера ли? Моя 3.5 мм TRS (жака) се намира в жабката между предните две седалки. Друго, което забелязах - при големи горещини, когато таблото на колата е напечено екрана на навигацията ми изключва. Като извадя cf картата и като запаля отново двигателя, всичко се оправя (явно не държат на жега). Мини ipod - а с жак ли се свързва чрез тоя Aux? Мисля и аз да взема нещо такова - с телефона е удобно, но като звънне и гръцкото и метъла спират

Изпратено от моят Redmi Note 8 Pro с помощта на Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да жабката е горната, малката. В нея има кабел за айпод. Това за което говориш ти е аукс 3.5 мм. И моята така правеше с екрана черен ама рядко. Да. От картата е. Не знам какво и пречи, но махнеш ли я не става вече така.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ровил съм в тази жабка, но не съм видял нещо, което да прилича на интерфейс. Уж е премиум там нещо си ала бала.. Да не е скрита някакси?

Изпратено от моят Redmi Note 8 Pro с помощта на Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо, че е премиум. Това май е опционална екстра. Моята е ниско ниво, но го има. В по-горния ми пост може да видиш как изглежда. Голям 30 пинов конектор на Apple с дълъг кабел. Ако го няма, значи няма.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, 

Аз продължавам да имам проблеми с четенето на някои песни. 

Свалих 20 песни - половината тръгват, другите - не. 

Използвам оригиналната карта, с която дойде колата - 4 GB KINGSTON. 

Направих всичко почти от това, което сте писали. 

Чрез winLame направих всички песни, които свалих сега на CBR 128kb, всички имена са на латиница, скъсих ги, картатат е форматирана с Fat 32, имам една единствена папка - главната директория и е с 98 песни..... Въпреки всичко, пак не тръгват песните. Вече се чудя какво да измисля. Това, което ми прави впечатление е, че на windows 10 като дам инфо на всички mp3, в компютъра ми пише MPEG Layer 3. Въпреки това едни тръгват, а други не. Дайте акъл. Ако взема преходник, както колегата по-горе, от sD карта към CF карта и сложа вътре microSD карта, дали няма да се реши проблема.... 

Други идеи преди да взимам такъв преход имате ли, за да пробвам? 

 

Благодаря. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, колега.

 

Аз имах същият проблем - много от песните не ми ги четеше. Направих ги всички 320kbps и след това ги чете. Дори са си в различни папки и подпапки.

Използвам същият преходник (описан по-роре в темата), в който могат да се сложат 2 microSD карти.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Коли и аз имам проблем с този адаптор!

Тия дни от Алито ми дойде PCMCIA SD !

До тук добре но сложих няколко мп3 и... то е ясно някой ги чете други не!

Какво ли не пробвах LAME MP3 Tag какви ли не онлайн конвертори и НЕ!

не е до е до битрейда защото редовните който си тръгват са на  320 bit а другите конвертирани на 128 не. Изобщо голямо разкарване до паркинга!

има ли някаква програма за да видя с какво толкова се различават тези който тръгват от другите!?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момчета, явно сме доста с подобен проблем. Днес ми фойде от алито преходника с две SD cards към CF. Сложих 16gb форматирана на fat 32. Метнах песни, но навигацията се рестартира и не тръгва. В момента ги слагам на CbR 128kbps,както бяха в оригиналата флаш карта до скоро. Имам качени 70 песни, няма с български символи. С winlame съм изравнявал bit rate. Вече не знам какво да пробвам..... Идеи? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да споделя - имах и аз драми с някой от файловете на картата, не ги чете, но са малко. Играх си с програми и тнт. Нищо. Накрая ги метнах както са от харда и тръгнаха. А същите както бяха на картата без промяна ги сложих на айпод и от него си свирят...абе общо взето не си троши нервите. Каквото такова.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги. След стотина проби между различни формати и конвентори най-накрая 100% успех !

С такъв адаптер от алито съм : https://www.aliexpress.com/item/4000618821184.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.4fdbdc1fjOaQJ0&algo_pvid=5a074258-93f8-484b-8522-8e1a5608bb73&algo_expid=5a074258-93f8-484b-8522-8e1a5608bb73-2&btsid=0b0a557216078081444026789ee2e5&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

 4 Gb карта форматирана във FAT система , а програмата с която стана всичко е Switch Sound File Converter с такива настройки :

Untitled.jpg

  • Харесвам 2
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...