Jump to content
pet71

Некоректни търговци - БАЛКАН ПАРТС

Recommended Posts

                                    Здравейте колеги,реших да споделя моите проблеми с некоректен търговец на японски  авточасти, дано да няма и други 

         опарили се.Наскоро ми се наложи да сменям висящия лагер на Харвито и след обстойно търсене в Бургас намерих единствено на марката

         Фебест ,но тъй като бях ползвал опори за макверсоните на тази марка и не бях очарован ,след търсене в интернет попаднах на

                 БАЛКАН ПАРТС- вносител на японски части с изключително качество.Свързах се с тях и се оказа че имат такъв лагер -Накамото

           японска марка,която те си внасяли.Не си направих труда да проуча марката ,но си казах-все пак вносител с магазини в София и Варна 

           може би ще предлагат добро качество.Поръчах си лагера от сайта им на номерата който бяха посочили и на следващия ден поръчката 

           пристигна с наложен платеж-както се бяхме уговорили.Направи ми впечатление ,че по лагера или по тампона нямаше никакви номера

           или инициали,беше в прозрачен найлонов плик,но си беше чисто нов.Звъннах им веднага и 10 минути ме уверяваха че така пристигат от

           Япония и са с изключително качество.Другото на което не отдадох голямо значение е че подателя беше не фирмата ,а някакво физическо

            лице.Та след няколко дена ми монтираха лагера-в сервиз с много добро име в Бургас и на другия ден Харвито издаваше звук като самолет.

           Обратно  в сервиза и се оказва че звукът е от висящия лагер. Обаждам се веднага на същите телефони на БАЛКАН ПАРТС и се оказва

            че Няма регистрирана такава поръчка и тъй като е изпратена от физическо лице-няма гаранция.Разбира се основната вина е моя че 

            не догледах на време ,но тази елементарна схема с лица паравани ме издразни много ,а и те не бяха изобщо изненадани че някой служител

            си е приел лично поръчката-така е тяхната версия .Според мен знаейки за качеството на частите си използват такава схема.

                     Ще помоля,ако има колеги получили пратки по същата схема да споделят , а аз смятам да си търся правата по всички инстанции .

            

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами...защо не изпратите една писмена покана до физическото лице с изявление за разваляне на договора за покупко продажба, който е неформален, т.е. не е необходимо да е в писмена форма. В поканата, искате възстановяване на заплатената от Вас сума в определен срок, като при невъзстановяването и ще отнесете спора пред компетентен съд.

Заради жена ми, понякога се случват подобни неприятности, защото пазарува от олх и се опитват да се тарикатят някой, като един път, почти се стигна до съд, но възстановиха парите, така че шанс имате и то не малък.

Не вярвам, използвантото ф.л. да е някой малоимотно. Най вероятно е някой техен служител, който при подобна покана, сериозно ще се замисли.

Успех.

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

 

 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

                     Защото физическото лице може и да не съществува,а и може и да излязат няколко .Номера посочен от него е фирмен на Балкан Партс.Задвижил съм процедура и като има развитие ще пиша.

                    Благодаря за съвета.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Странно,аз също доста съм поръчвал от тях и всичко е било ок.На наложения ми платеж винаги пишеше Балкан Партс.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На следващия ден ти се е прецакал новия лагер -не ти вярвам изобщо.От сервиза и с гъза си да са го сложили ,лагера и най-големия боклук да е ,няма начин след монтажа да не вие ,пък след няколко километра да вие като самолет.Той трябва изобщо да не е имал циментация ,но пък след монтажа не е виел .Качаш ни на черешата нещо !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

                   Обяснявам малко с подробности а пък който иска да вярва.Колата от сервиза я взехме с жена ми ,аз си карах служебната а тя караше Хондата.На другия ден ходихме някаде и тогава я усетих-карах аз,но това е 

               без всякакво значение-пуснах темата за да разберат повече колеги какви мошеници има и как ни мамят с различни трикове,а това че лагера е пълен боклук явно БАЛКАН ПАРТС си го знаят и затова не са се писали те като подател

                 а някакъв си ....Ще се пробвам да кача снимка на товарителницата и на лагера. post-34926-0-97843100-1468955457_thumb.jpgpost-34926-0-31282600-1468955804_thumb.jpgpost-34926-0-31282600-1468955804_thumb.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

                                  На номера от товарителницата отговарят Балкан Партс ,само че се правят на ущипани булки.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

На мен ми е интересно тия от сервиза как не са забелязали, че лагерът вие след като са го монтирали.

Но наистина, възможни са подобни схеми. И мен са ме лъгали по подобен начин служители на фирма. Още ме хваща яд като се сетя.

Човек наистина трябва да бъде много внимателен при сделки с непознати търговци. Винаги трябва при най-малкия признак, че нещо не е редно да не се дават пари, докато не се изясни случая. Нормално ако фирма е изпратила частта, би трябвало да пратят и фактура с касова бележка.

Редактирано от movx2000

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...