Jump to content
DIVALDOO

колко кг тежи акорд 6 2.0 147 коня

Recommended Posts

Здр колеги някой теглил ли е акорд 2.0 147 коня седан 2000г ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В брошурата не пише за 2.0. 1,8 е 1376, 2,3 е 1423, според мен е някъде по средата.

 

https://issuu.com/honda_es/docs/accord_1998-2002

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

по каталог го дават 1365 кг но по-интересното е че с х22а7 го дават 1345 х22а7 мотора по лек ли е от ф20 ? защото аз искам да си сложа х22 в акорда, но ако е повече от 1300-10 кг а празен резервоар ще се откажа сигорно

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако някой е теглил и акорд с х22а7 да сподели че невярвам на каталожните данни :) вьпреки че моя акорд ако му сложа х22 би трябвало да не е сьщите кг като оригинално х22а7 защото са сьс различни екстри ,седалки и сигорно и окачване

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в моя талон пише 1405кг мотора е 2.0 147 коня 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

то навсякьде пише различни килограми няма ли някой който да си е теглил акорда :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето ме! Преди една година го мерих. 1420 кг.

 

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

 

 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Всичко зависи от нивотото на обурудване и двигател. 2.0 147к.с автоматик 2000г-1430кг по талон. Като цло за размера си са тежички коли.

Редактирано от SpliFF

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето ме! Преди една година го мерих. 1420 кг.

 

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

колега Dachev бая килограми :( данеби колата да е с газ или да е била с пьлен резервоар , защото доколкото знам каталожните данни са с пьлен резервоар а те я дават 1365 и моята е 2.0 ls с всичкт ектри :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дадени са ти каталожните данни, казал ти е колегата колко е измерил неговата, сериозно ли има такова значение +/- 50кг? Акордът е прагматичен автомобил мислен за комфорт и пространство. Ако смяташ да си караш сам колата (че да е най-лека и бърза), не знам защо не си караш Прелюда.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

щом питам значи за мен има значение тия -+50 кг а той и прелюда не е от най леките 1250-1270 кг но ако акорда с х22 е 1400 кг ще бьде мн скупен :( а искам хем що годе бьрза кола хем с 4 врати че имам семейство ,а с две коли не е работа

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубав е тоя тайп-Р но вече си взех акорд в прилично сьстояние и видях че тоя с х22а7 го дават 1345кг а тоя с 2.0 го дават 1365 ? Аз си има х22 с 183 на колела замислям се него да сложа в акорда но зависи колко кг ще е накрая акорда с моя х22 :) но защо по малкия мотор по каталожни данни е по лек ? да ли найстина е така ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

някой друг :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е много скопен с тегло 1400кг, ще е много скопен и с тегло 1350кг (разликата в ускорение от 0 до 100 ще е около 0.1-0.2s, нещо което се измерва само на писта, а това не е кола за писта). Ако дадените ти каталожните данни и данните за измерения от Dachev автомобил не те устройват - единсвено ако някой си измисли по-ниско число ще те удволетвори :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Ти Veseliq, очевидно нищо не разбираш от тунинг.

Най-нормалното нещо е да си купиш семеен седан със сравнително малък атмосферен мотор, очевидно конструиран за практичност и да започнеш да се вайкаш, че нещо "върви", а когато се засили по някое надолнище, не иска и да спира, когато се опитваш да го караш, като GTR на Нюрбургринг.

 

...но всичко това са преодолими дреболии, защото няма невъзможни неща със СИЛАТА НА МЕЧТИТЕ!

 

Колега, не се отказвай от високото собствено телго на Акорда - винаги има от къде да олекотиш - мислил ли си да обуваш по тънки чорапи?

Редактирано от Чавдар K
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В тоя форум винаги има Професори който са Компетентни вьв всичко !!!!! Щом питам за теглото на акорда значи ме интересува !!! Щом неможете да дадете компетентен отговор непишете в темата !!! има голямо разминаване в каталожните данни 1365 по каталог а колегата е мерил неговата 1420 кг

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...