Jump to content
radkopenev

Съединител за ACCORD VIII Tourer 2.0 (CM1) от 2003г.

Recommended Posts

Публикувано (Редактирано)

Здравейте, Колеги!

 

Поразрових се из форума, но тъй като не открих отговор на въпроса си, се обръщам към Вас за малко помощ.

 

Опитвам се да намеря правилния номер на част за съединител, ръчна скоростна кутия за ACCORD VIII Tourer 2.0 (CM1), двигател K20A6 от 2003г..

Откривам частта под следния номер на популярен английски сайт - 22105-RBA-315:

   http://www.coxmotorparts.co.uk/genuine-honda-accord-2-litre-petrol-clutch-kit20032008-p-2288.html?number_of_uploads=0

 

Официалните дилъри не биха ми предоставили тази информация, а и цената, която ми дават (над 700лв.) е "неприемлива".

Предварително благодаря на отзовалите се!

Редактирано от radkopenev

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Здрасти колега, съединитея го взех от тук:http://www.coxmotorp...32008-p-73.html

Взех го защото имам от време на време едно присвирване на лагера на съединителя само при потегляне при определени обороти. Мислех да го сменя в Бултрако но любезно ми отказаха въпреки. Управителката при разговор каза,че не работели с части на клиентите, макар и оригинални.Бях отишъл със съединителя при тях. Остана учудена защо не съм го поръчал от тях, та щели и отстъпка да ми направят. Но като и споменах, че съм го взел на цена почти 2 пъти по ниска от тяхната, замлъкна. Дали защото се постопли времето това присвирване поспря и сега съм на пауза за смяната му. Колата ми е на 110000.Силно препоръчвам сайта от горе.Съединителя пристигна изключително добре опакован. И там хората продават съединителят комплект феродов, претискателен и лагер, а не като при нас всяко по отделно на "народна цена".Преди него си купих и оригинални дискове от тях. И те са на още на изчакване. Излезнаха ми комплекта с 50лв.по скъпи от комплект АТЕ тука,и то на курс за паунд доста по-висок от сегашния. За съединителя моя е същия номер. При поръчката попълваш графата за VIN-на на колата ти и те ще проверят дали отговаря. Между другото аз заедно с него взех и 2л.масло за скоростната, също на добра цена спрямо тук. Успех!

Редактирано от JHM

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега JHM, 

 

Доставят ли до България и колко е доставката, че нещо в сайта им не мога да се ориентирам?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

При оформяне но ордера при поръчката преди самото плащане се стига до стъпка за въвеждане на адрес за доставка и преди да платиш си знаеш каква ти е доставката до България.Доставка не съм плащал. Пратих го до адрес на близък там с безплатна доставка. Мисля,че доставката няма да е над 20£.

Редактирано от JHM

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

30£ е до България.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

£16.50Zone 51-Standard- ***4-6 Days Average Transit Time*** (£16.50) (6Kgs) Shipping Discount

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

ползвайте някой от бг фирми за доставки от англия, аз така направих. Поръчах към 20 кила, масла, спирачна и т.н. течности през ггбг ми излезе 40 лв

Редактирано от malak

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Много Ви благодаря за информацията, Колеги!

JHM, при опит да отворя предоставения линк ме препраща към сайта на Хонда БГ форума. Дали е удобно на лично да ми го изпратиш?

Редактирано от radkopenev

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

Благодаря на колегата JHM за линка.

Продължих да се ровя из Интернет в търсене на по-добра цена, и открих частта и в България, но на снимката изглежда малко по-различна. Да не би да има 2 генерации или нещо такова?

Бих предпочел да я купя от БГ, поне да мога да я сменя, ако се окаже неправилната част (макар и в coxmotorparts да правят все пак и проверка по номер на рамата, за да са сигурни, че изпращат правилната част).

 

Сайтовете в Англия дават тази част: 22105-RBA-315

http://www.coxmotorparts.co.uk/genuine-honda-accord-2-litre-petrol-clutch-kit20032008-p-2288.html

 

Българския сайт : От самия сайт ме уверяват, че е за Бензиновия двигател, макар и да са изброили само дизелови модели като "съвместими"

21105-PGE-305

http://namaleniavtochasti.com/accord-clcncm-2002-2008/16142-22105pge305-624-3356-00-honda-sedinitel-komplekt.html 

 

Някой дали може да потвърди?

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Във форума се продаваше комплект съединител за К24.По спомен са съвместими бензиновите съединители за К-серията

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също съм взимал съединител от горния сайт, оригинален. 

Мисля, че нямаше разлика в комплектите за 2.0 и 2.4, само номера беше различен.

 

Юби-ко също не искат да сменят съединител, купуван от клиента, типично по български :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...