Jump to content
Deodriver

Мнение за Honda CR-V 3 (конкретни обяви)

Recommended Posts

3. Няма да видиш грешка на таблото, вероятно в момента фаровете за забити. Ако не са, са били и някой ги е вдигнал. След като смениш биалетата, ще се оправят, но трябва да идеш пак да ги регулират. Сработва веднага след смяната. Скоро се занимавах на една кола и ги оправихме. Има тема, намери я.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за съветите, ще се възползвам от всички.

Климатика вече работи отлично на цената на нов компресор, кондензатор и фреон. Равносметката 1000+лв, но това беше включено в пазарлъка. Това е добре да го има впредвид всеки, който пазарува кола с неработещ климатик. Приказки от типа " ще го допълним и тръгва ... " са класика. 

Относно фаровете, прочетох темата и ще пиша в нея, за да не разводнявам тази.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много е постна, но тя и цената е такава. Ако липсата на екстри не ти е проблем...Иначе в Италия слагат газ на коли които ще се карат. Километрите едва ли са тия...Търси нещо без газ и си сложи ти. Като идват със сложена вече газ при евентуален проблем ще имаш грижи по сервизите с газаджиите.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази поне е с доказан пробег. Ако те устройва това ниво на оборудване, ръчна и дизел, може да я погледнеш. Снимките не са много хубави, огледай за захабено и очукано по интериора...Цената е ОК, със сигурност читав бензин ще е повече, автоматик - още отгоре. Джанти със зимни гуми - супер, спестяваш сериозен разход ако са хубави.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Купувана от България кола с доказан пробег е най-добрия избор. Всичко трябва да се провери, разбира се.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След колко километра пробег евентуално ще се наложи смяна на съединител и дюзи?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Няма как да се гадае. Аз лично бих си предвидил, че ще трябва да сменя каквото предният собственик не е сменял. Отнася се и за климатика, който често дефектира при трета генерация (виж по-горе в темата).  Хубавото е, че в случая имаш пълна сервизна история.

Редактирано от note

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Съединител на 192К ще е близо до смяна, но пак зависи как е карана колата. За дюзи нищо не може да се каже без диагностика - те не са някакъв консуматив. Трябва и добре да се ослушваш за веригата.

Редактирано от inspektora

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Говорих с продавача-съединителя е сменен. Веригата била за смяна-тук май си е цифра.

Редактирано от dedra65
допълнение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За тази последната, преди година взех почти същата, пак с два чифта гуми ( но без джанти) обаче със заден парктроник и готините украси на прагчетата. За 12500 обаче. Карана две години в България, но докарана от Италия. Аз лично повече кола от България няма да си взема. Удряна, блъскана, нов внос! Поне там като се поддържа се поддържа. Тука се гледа най-евтиното и ако може нещо да кара се кара.

 

И моята беше със сменен съединител на твоите километри, но маховика не. Е, смених и маховиа на 220 и съединителя с него пак естествено. Той съдинителя е най-евтиния от цялата работа. Дори за труд вземат повече, един съединител е 300 лв. И така се минах аз, като се зарадвах на сменен съединител.

 

Там вече за верижката трябва да се внимава, че е скъпичко. Щом е казал, че е за смяна значи не е добре.

Дюзи и турбо почти няма проблеми, поне аз не съм чувал.

 

И така от 12500 сега съм се спрял за 19000. Както не съм купувал гуми и беше със сменен съединител и верига. Да при мен даже беше сменяна и тя.

От личен опит, аз не бих я взел тази точно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, колега! Явно хубавото е скъпо.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Купуването на кола втора употреба си е един вид изкуство. Можеш да изчетеш хиляди съвети, да изгледаш стотици клипове, но нищо не може да замени житейския опит и призтичащата от него придобита интуиция за колите. И да - няма как да стане за без пари. Същият житейски опит сочи, че инвестираните правилно при покупката (повече) пари, се възвръщат многократно от последваща експлоатация на автомобила.

Редактирано от inspektora
  • Нагоре 4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
Преди 1 час, dedra65 написа:

Благодаря, колега! Явно хубавото е скъпо.

 

Не е гаранция.

Естествено при по-евтиното се очаква да има повече неща. Аз я взех с ясното съзнание, че ще има нещо за правене ама толкова не очаквах. 

Така че никога не се знае какво ще излезе даже и на скъпото. Особено като наближава 200 хил при дизела всичко може да се очаква.

 

 

Редактирано от Bizzito

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Продължавам с търсенето. Някой нещо ако знае да помага/да предлага.

https://www.cars.bg/offer/5ebbd039609ab348be522152

https://www.cars.bg/offer/5da41c686aa9c57342227d24

https://www.cars.bg/offer/5ec818a1365a9d76b4624932

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=21580845944420702&slink=fplw52

Редактирано от dedra65
добавка

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей ,

Ако за теб няма значение дали е с ръчни или автомат бих обърнал внимание на последната. Ако наистина е купувана от Бултрако вероятно километрите са реални, а и може да видиш други ремонти. За мен обаче реално автомата е най-голямата екстра от всичко. Инак кола внос с вече монтирана АГУ бих те съветвал да избягваш.

Успех!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мнението ми се припокрива с това на @inspektora и @AzSum. Съжалявам, че за пореден път ще го напиша, но нали целта е да помогнем със съвет.

Не бих гледал обяви от автокъщи.

Бих търсил кола от частно лице, купувана нова в БГ. Дали колата е била поддържана ще разбереш лесно, като видиш сервизната история и най-вече човека.

Не бих си купил кола нов внос, освен от проверен човек. Да, има и читави, но си е чист късмет. Колегата pepur от форума доколкото знам внася бензинови хонди, лексуси и т.н. от Швейцария. Защо не му звъннеш? Най-малкото ще те ориентира за цените.

За конкретните обяви, само последната отговаря на тези критерии, но е с много голям пробег. Каквато и да е колата, износването си казва думата - интериор, окачване, ламарини, кори и т.н.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, купувана и поддържана от тук може, ама колко такива има? И то ако е доказано поддържана. От време на време излиза някоя ама това е. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

За съжаление (на търсещите да купуват) си прав. Просто собствениците не си ги дават, а и държат високи цени. Може да се потърси и сигурен човек за внос, както казах. Един колега наскоро ползва за внос на Пасат от Германия някакъв посредник (Cars-Help) и е много доволен; аз лично нямам преки впечатления и не мога да кажа нищо.

Но цената със сигурност ще е по-висока от това, което излиза по обявите в Мобиле, защото запазеният автомобил и на запад не е евтин.

 

Редактирано от note

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един колега си купи преди година така, негов човек ги вкарва от германия. Отиде, огледа я на място и му я докара. Обаче дизел 2010 - 20 бона. Засега само дпф ама това е нормално.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Аз моята също я взех с помоща на cars-help, тъй като ме притесняваше високата сума 22к. Хората работят в софия взимат те карат те обясняват и т.н. Моята кола обаче я намерих в пловдив и му платих пътя и огледа 90лв. Много съм доволен от услугата, въпреки,че ако знаех кой е продавача предварително едва ли щях да я ползвам. Излезе някакво момче,което си работи като IT, знае езика и внася по 1 или 2 коли само от частни обяви от Швейцария. Колите са само хонда и само бензин. С документи и в състояние в което са взети. Много съм доволен от моята хонда вече минах почти 10к сменил съм само масло и предни накладки. Колата като я купих беше на 93к с документи. Ако някой го интересува още му пазя телефона и като се напише в гугъл му излизат обявите. Един път проверявах мисля ,че имаше акорди. Ако някой дебне за кола препоръчвам да се следи. 0879352181 - Ivan

Редактирано от Искрен
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледайте ги добре швейцарките за ръжди. Няколко вече гледам такива. Оня ден и едно Субару от там, беше трагедия...

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

И аз си взех CRV-то от същото момче от Пловдив - докара колата до София да я видят при Омбре. Иначе си беше с прилична сервизна история и състояние.

Редактирано от ZARABOY

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, търся 3та бензин ръчка, ако е нов внос може без газ. Бих искал да е с панорамен таван, но комбинацията с бенц и ръчка е рядка. 

Някой гледал ли е тази? Мнения? 

https://mobile.bg/21589660811072972

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нe бях виждал пре-фейс с алкантара. Видът на салона и волана отговарят на километрите, но няма сервизна книжка, а парите не са малко. Ако ти харесва, си струва да се разходиш до Стара Загора и да я огледаш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, най добре да се закара в Бултрако да се прегледа историята. 

Другото което ме притеснява че е германска - ръждата.. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте , 

Търся хонда cr-v 3.

Предпочитам автоматик с климатроник.

Гледах тази

https://m.mobile.bg/details/21582030495611617

 

и останах с добре впечатления. Няма перфектна кола , за това търся допълнително мнение и тук.

 

Друг вариант е тази.

https://m.mobile.bg/details/21592394835163917

 

Благодаря предварително за мненията.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 7 часа, Lnetsov написа:

Здравейте , 

Търся хонда cr-v 3.

Предпочитам автоматик с климатроник.

Гледах тази

https://m.mobile.bg/details/21582030495611617

 

и останах с добре впечатления. Няма перфектна кола , за това търся допълнително мнение и тук.

 

Друг вариант е тази.

https://m.mobile.bg/details/21592394835163917

 

Благодаря предварително за мненията.

Ако имаш някой познат с Хонда да погледнете двамата ще е най добре.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено втората е за предпочитане, стига да не държиш на екстри.

2.4 мотора има повече сила в ниските обороти и като цяло. По-нова е и е фейслифт. 

Единствено има напъплила ръжда, типично за канадка. Трябва да я видиш хубаво отдолу.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От тези двете бих избрал тази с 2.4 мотора, просто защото е фейслифт, но основната причина е понеже няма газ. Втора ръка с монтирана вече газова си е риск и знак, че колата е карана повече, освен ако газовата не е сложена преди няколко месеца. Дори и така да е, пак не бих рискувал, като не знам кой газаджия я е слагал.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според собственика газовата е сложена лично от него преди 2месеца.

Това ,че колата е регистрирана и карана 4 месеца в България, също ми се струва плюс.

Тромавия двигател може да спести някоя друга глоба... 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 29 минути, Lnetsov написа:

Тромавия двигател може да спести някоя друга глоба... 

А дано, ама надали!

Моето CR-V съм карал няколко пъти със 120 МИЛИ/Ч, сметай. Това, че двг е тромав не означава, че не можеш да превишаваш скоростта.

Ако твоите везни накланят към по-малкият двг с идеята, че ще гори по-малко, си в заблуда.

От личен опит - две еднакви коли с различни двг (1.3-1.8, 1.6-2.0, 1.6-2.0), големият двигател гори колкото, или незабележимо по-малко от малкия. Просто съотношението конски сили/килограми винаги е в полза на по-големият двг.

В този ред на мисли, аз бих избрал тази с 2.4 двигателя. 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип е така, но в случая не точно, понеже разликата във вървежа на двата двигателя е много малка, а 2.0 се води по-икономичен с 2/100 в града и 0.7 извън града. Това е при нормално каране, по официални данни. Ако тръгнеш да ги цедиш и двата нон стоп, не мисля че ще мислиш за икономия. И двата си харчат яко. 2.0 е по-нов и малко по-надежден. Според мен при избора между двата всичко опира до  стила на шофиране на шофьора. Ако си по-спокоен 2.0, ако си по-нервен -> 2.4

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря , окончателно се спрях на 2.0 с газ

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Закарай я на реглаж на клапани и на газаджия да прегледа газовата, че кой знае как я е сложил, а и да сложиш газова и да продадеш колата 2 месеца по-късно е леко съмнително. Всеки който слага газ го прави, за да кара, поне няколко години, за да избие газовата, а не за да продава.

  • Харесвам 2
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, от последно време наблюдавам, че при наличие на бензин, ръчка и фейс (след 2010) първо има 3-4 обяви, второ хубавите са от 20К лв нагоре. 

Бях се приготвил за 15К лв + 2К лв обслужване + регистрация.

 

За мен гореспоменатите суми са доста високи за кола с 2лт мотор - 8-10годишна, дори и Хонда. 

 

Тези, които имат такива, мислите ли че си заслужават първоначални 20Клв?

 

Благодаря

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Моята е 2008, но мога да ти кажа:

Да, бих дал в момента 20К лв. крайна цена за фейслифт 2010 г, но задължително:

- с ясна история

- до 150 х. км. (моята в момента е на толкова)

- автомат!!!

- най-високо ниво на оборудване, задължително панорама, може и без навигация.

За ръчка не бих дал, както и ако другите условия не са изпълнени.

Редактирано от note
  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...