Jump to content
Миро 01

Автокаско

Recommended Posts

Здравейте. Искам да ви попитам, трябва да си направя Автокаско на колата става дума за Хонда цр-в 2007г.

Молбата ми е препоръчайте ми къде да го направя в коя Застрахователна Компания. И дали трябва да използвам брокер или директно да отида в ЗК. Аз съм от Пловдив. И ще съм ви много благодарен ако ми препоръчате добър брокер за Пловдив. И последно какво ви е мнението за ЗК Дженерали. Благодаря ви предварително.Лек ден.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бях пред същата дилема преди няколко месеца и се отказах.ЦР-В то много се крадяло,Трябвало GPS и не знам си още какво за пълно автокаско.Взеха ме за овца от вратата.1300 кинта за година няма да им дам.Не съм проверявал във всички фирми,но ако намериш нещо за около 500-600 лв на година,кажи коя компания..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж втора генерация не я бръснат много :D

Първи опит с Лев Инс - смесени чувства след тоталка. Горе-долу изплатиха колкото трябваше, но докато стигнем до там ... :)

Сега правим втори опит през познати с Булстрад - пак пълно каско, но е много отскоро, за да споделя впечатления.

 

За 11 000 застрахователна сума на 4 вноски трудно се пада под 800 лв. В Булстрад с официалните отстъпки и тези под маса на един път щях да дам към 670, но пара накуп йок затова 4х182 лв.

 

Със застрахователите си е хазарт :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

848лв. към ЗК ДЗИ. Плащам ги разсрочено- 4 х 212лв. Застраховката ми също е в ДЗИ, за което имам някаква отстъпка, но не знам колко точно. Заради застраховката прегледа в СБА ми е някъде около 10- 20лв, но не мога да кажа с точност тъй като тази година за първи път ще минавам преглед в СБА. Когато направих първото каско на тази кола ме задължиха да ми сложат някакъв чип, който се слага към ключа, което ми струваше 190лв.еднократно и разходка до Благоевград тъй като трябваше да се слоши спешно в събота, тъй като ми предстоеше пътуване и само там бяха свободни. Ако не бях сложил въпросното устройство щеше каското да ми е с над 400лв. на година по- скъпо. Този чип се изисква от ДЗИ конкретно за нашите ЦРВ-та и до колкото си спомням някой модели на Тойота, БМВ, Мерцедес и Ауди /може и да пропускам някоя марка/. До колкото знам за ЗК Уника този чип се изисква задължително за автомобили над 20 000лв., но не мога да кажа с точност, тъй като предишния собственик на автомобила го беше застраховал там и така са ми казвали. Това, което съм чувал не от едно място е, че нашите ЦРВ-та са на челно място в списъка по кражби, особенно дизелите/дано бензиновите да не са им интересни :D /.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Проверих в

Алианс 1420 лв. за 18000лв с доверен сервиз без поставяне на допълнителна защита.

Лев Инс 1100 лв. за 20000лв с доверен сервиз с поставяне на допълнителна защита.

Дженерали 1100лв. за 18000лв с доверен сервиз без поставяне на допълнителна защита.

За 500 - 600лв не знам може би ако го направиш на вноски и това да ти е първата вноска.

И аз така съм чувал че дизелите много се кръдът . Но за съжаление нямам никои познат брокер в Пловдив които може да ми покаже за какво да внимавам като правя каско. А според мен е по добре със брокер. Мисля че така се пести време и ядове със ЗК.

Редактирано от Миро 01

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Във Уника за ЦР-В 30000лв искат само от Бултрако повишаване на сигурноста на автомобила.Струва 50лв.

Каското е 1200лв.

Редактирано от sredez403

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уника като ЗК добри ли са? Коректни ли са? Такава малка сума от 1200 не може да бъде.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ок де айде на български.Челен удар със поносима скорост 50-70км/ч излиза 4500лв/ЦРВ3/

Шанса да се челосам тая година е 3%,а два пъти за 3 години не превишава 1%.Гражданската ми покрива 25% от щетите.та с 2 думи искам да съм застраховател.....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе шансът расте и от обстоятелствата. Петък вечер по Асеновградско процентът се вдига в прогресия :D

Дадоха ми 70% и от остатъците да съм взел още 7%. Останалото от мене, за да си купя друга за същите пари (ама по-добра, благодарение на Markony) :)

Та в случая по-добре с каско, отколкото без.

Няколко детайла за смяна избиват вноската предполагам...

 

Разбира се винаги предпочитам да мина без щети и ми е пределно ясно, че който и да пипне по колата няма да я направи фабрично. А каското ми е за успокоение на портфейла, че по ГО не се знае знае ли се. 

Друг е въпросът, че са изедници...

 

На мен от няколко места ми казаха ДЗИ за по-нови коли и Булстрад за по-стари :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще отида да проверя офертите и ще ти потвърдя.Засега съм доволен само от Булстрад,но първоначалната им оценка малко куца...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой познава ли добър застрахователен брокер за коли в Пловдив. И някои сблъсквал ли се е с ЗК Дженерали.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Амии аз си правих ГО-то при една позната на бул.6ти септември. Ако искаш мога да ти кажа точния Адрес и да й кажеш кой те праща. Работят с повечето големи застрахователни фирми. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не е към SDI. Те не оказват никакво съдействие при щета.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте. Искам да ви попитам, трябва да си направя Автокаско на колата става дума за Хонда цр-в 2007г.

Молбата ми е препоръчайте ми къде да го направя в коя Застрахователна Компания. И дали трябва да използвам брокер или директно да отида в ЗК. Аз съм от Пловдив. И ще съм ви много благодарен ако ми препоръчате добър брокер за Пловдив. И последно какво ви е мнението за ЗК Дженерали. Благодаря ви предварително.Лек ден.

За Дженерали не мога да изкажа мнение, понеже не съм ги ползвал. Аз моето каско го правя от няколко години в Армеец и съм доволен засега, плащат бързо и добре когато се наложи. Брокери също не ползвам, а ходя директно в офис на застрахователя.  

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моето го застраховах на 15 000 в Бул инс защото имам силен брокер там. Премията е 850лв, което се плаща на 70% тоест 500 и няколко. Останалите ако имам щета. Е... Вече имах щета, платих си всичко и в доверения им сервиз я направиха идеално. Една нова врата и това е. Ремонта излезе колкото цялата премия, та на мен мо се рентира за сега. Застраховах я на 15 защото на 19 каквата беше другата оферта ще ми се върже само при кражба или тотал. При положение че я държа се в гаражи с видеонаблюдения шансовете намаляват поне откъм пишман апаши ( не че ако решат няма да я гепят). А тотал... Не че е невъзможно ама ще ми е последната грижа при положение, че в повечето случаи съм с жената и децата.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Във Уника за ЦР-В 30000лв искат само от Бултрако повишаване на сигурноста на автомобила.Струва 50лв.

Каското е 1200лв.

Здравейте,

Каква е тази защита от Бултрако?

 

 

Sent from my Lenovo P70-A using Tapatalk

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защита не знам какво точно представлява, бараникат 40-50мин. по таблото и километража.Не можах да видя или да разбера за какво става дума.Иначе моята е в ЛевИнс за 1000лв.,отценена на 20хил.

Скоро има ли случай на открадната CRV-та по Пловдив или някъде другаде?В този форум не знам дали има тема за откраднати коли.

Редактирано от Deodriver

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защитата е пипане по ОБД2 буксата, дават и преходник. Писано е в други теми.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защитата е пипане по ОБД2 буксата, дават и преходник. Писано е в други теми.

 

Нищо не ми дадоха.ОБД си работи нормално.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=96684

Значи е другата манипулация, която е тайна и по-добре да остане такава :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...