Jump to content
marinpopov

подгряване дизел

Recommended Posts

Публикувано (Редактирано)

Здравейте, колеги да питам ако някой има опит да помогне светва ми чека за грешка с код "P16ce". Чета, че е проблем с подгряването преди ми светкаше чека много рядко и по някога гаснеше сам, но с времето зачести преди ми даваше свеща на 3-ти цилиндър.Завъртяхме свещите на 2-ри и 3-ти цилиндър за да видим от тоците ли е или от свеща. Светна пак на 3-ти свещите ги пробвахме ок са натегнахме малко лулата вътре и май задържа известно време, сега ми светна на 1-ви цилиндър и вече незнам някъде връзка ли да е хлабава идея си нямам ако някой може да помогне МОЛЯ.Вътре буксите светят(абсолютно чисти са) не мисля да е от тях.ХОНДА CRV 2007 дизел 140 коня.Благодаря предварително.

Редактирано от marinpopov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен редовно светва от свеща на 3ти цил.

Разменях свещи, почиствах букси, изкарва максимум 2-3 седмици и пак светва чека

По мои наблюдения това е свързано с регенерацията на DPFа

Решил съм въпроса за сега като постоянно седи забоден един ELM в диагностичната букса , трия грешката в движение и продължавам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Ами аз дпф го премахнах софтуерно и физически,вчера смених свещите понеже като ги замерих с мултицед на този цилиндър на който имаше проблем ми даваше 2 пъти по голямо съпротивление и ми се струва че е от свеща, но ще наблюдавам и ще пиша, тази сутрин не ми светна иначе в последно време всяка сутрин светкаше.

Редактирано от marinpopov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...