Jump to content
dvd77

Ремонт на хидравлична помпа на акорд 2006 г., 2,0 бензин

Recommended Posts

Благодаря за помоща. Преди да промия системата обаче попаднах на един руски клип за разглабяне на помпата и там се обясняваше, че имало значение как се поставят 11те пластинки (плочици) на ротора. Златистата страна била отвън. Аз уж ги оглеждах като ги поставях за да видя някаква разлика в страните, но нищо не открих. Възможно е и да не съм видял. Лошото е, че ако има значение страната на която се опстаавят тези пластинки, тогава цялото упражнеие трябва да го правя на ново. Някой дали знае нещо по въпроса?

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм я разглобявал, но беше отдавна, та не помня и май не вадих пластините, а ротора с тях... Би трябвало външната страна която се показва от ротора да е заоблена малко, но не помня дали беше златиста. Имаше нещо дребно, гумено, което не трябва да се губи, т.е. да се гледа къде стои при разглобяване. Отварях я втори път, защото нещо вътре можеше да се обърне и се случи... :)

Виж тези клипове, може някъде да личи посоката на пластините:

https://www.youtube.com/results?search_query=honda+power+steering+pump+rebuild

 

Редактирано от dindin
Предходно мнение не се цитира.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,при мен също се появи шум от хидравличната помпа,колата е Акорд 7 2003 г. 2.0 бензин (к20 мотор) на 130 000 км.Първоначално шумът се чуваше само при навит волан докрай вляво или дясно,но след смяна на хидравличното масло с оригинално,шумът не само не изчезна ами стана по-силен.Можете ли да ме ориентирате къде в Пловдив мога да отида да ми сменят тези о-пръстени или лагера ако шумът е от там.Прочетох нещо за "Радко хидравликата",но нямам никави координати.Благодаря предварително.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

0888 435957 - Радко.

Намира се на Карловско шосе. Веднага след гостилница Карловска се влиза през бариерата. 100м и в дясно.

С 2 ръце за човека... 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При Радо става със записване. Ако ходиш при него, иди сутринта преди 9. Тогава прави огледите. На мен ми каза, че ако му занеса помпата става за ден, ако искам те да ми я свалят със час за след 20тина дни. Свалих си помпата и се захванах аз. Не е сложно. Има клипове в yutube как става ремонта. По схемата смених само опръстените, без лагера и семеринга. Моята за месец сваляше нивото от max на min, и вкарваше въздух в системата. Сега всичко е наред.Опръстените ги взех от Хубата в Смирненски. 

IMG_20190218_081330.jpg

IMG_20190214_160202.jpg

  • Харесвам 1
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за бързите отговори.Днес бях при Радо.Ще се сваля помпата и пак при него,защото наистина става със записване.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, 

 

Бих искал да използвам темата ако не е проблем. Имам Акорд 7 с к24 и проблем с помпата, по точно с резбата където се навива гайката която държи ролката. Гайката се развива сама и не знам дали това подлежи на ремонт или направо нова помпа. 

 

Някой сблъсква ли се е с този проблем?  Отделно и лагера е заминал, пак добре че не изпадна в движение ами при паркиране я усетих. 

Редактирано от ventsi91

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сложи си самозаконтряща гайка,има и лепило за тях.

https://kelbulgaria.com/bg/products/fujilok-самозаконтрящи-гайки/самозаконтрящи-гайки-fujilok/

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ееее мерси много, не се сетих от толкова яд по рано. Поне ще мога да я закарам до сервиза да оправят и другото което имах планирано. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да попитам за К20 и К24 от 2006 в крайна сметка помпите май са еднакви до колкото видях в предишен пост на първа страница? 

 

Питам понеже взех такава от 2.0 а съм с 2.4. Знам че малко късно питам но все пак да знам дали да си търся друга за напред или са еднакви и да си я карам. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...