Jump to content
striking

Прахосмукачка и стелки за Honda Accord 7th

Recommended Posts

Публикувано (Редактирано)

Колеги, дойде ми идея да си купя прахосмукачка за кола. Защото много бързо се напълва с някакъв боклук по стелките или някакви дребни боклуци по седалките, които с

едно минаване от прахосмукачка и ще се почистят. В общи линии, това е мръсотията в колата за доста време, преди да бъде изцапана по-такъв начин, който със сигурност 

изисква автомивка. Просто не ми се дават всяка седмица пари за вътрешно почистване, при положение, че на 90% се състои от някакъв разпилян боклук на споменатите места. И тъй като ме дразни, в пъти по лесно ще ми е да си го почистя за 5мин аз, отколкото да давам пари и да чакам на опашки в някоя автомивка. Въпросът е, че след кратко проучване в чичко гуугле, разбрах че 90% от прахосмукачките за кола са боклук и че повечето хора пишат, че ако не е с кабел на 220v, а е на 12w от запалката, не става за нищо.

Реших, че някой колега може вече да се е сдобил с такава, от която е доволен и да ми препоръча какво и от къде да си взема.

 

Другото нещо, което съм решил да си купя евентуално, са нови и готини стелки за купето. Единствено на шофьорското място е "оригинална" на хонда и е много готина, захваща се на щипките отзад и в средата е с гума някаква, но е много стара и изтъркана, и честно казано малко ме дразни. А другите са ми някакви напълно обикновенни, взети от друга кола просто за да има нещо. Ако има вариант за преди 2 само, ще бъде и по-добре, тъй като задните изглеждат прилично, а и рядко возя пътници отзад. 

Предполагам, все има колеги, които вече са минали по този път и са проучили и намерили някакви готини стелки на нормална цена и могат да споделят своят опит.

 

Ще чакам коментари и предложения, благодаря :)

Редактирано от striking

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега,

 

За стелките виж тук: http://www.stelki.bg/category/215/moketni-stelki-za-honda-accord.html Твърдят, че са с качеството на оригиналните и са почти на половина по-евтини.

За прахосмукачката не мога да ти помогна.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Видях ги. Пише "Без копчета за закопчаване!". Което сигурно значи, без опцията да се закачи са 2-те щипки (които май са само на шофьорското място). Те са супер удобни, защото не се размества стелката

на никъде, какъв е смисълът да ги няма? Иначе, магазина не ми е много далеч, сигурно ще мина да им хвърля едно око на живо. Благодаря за включването.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, купих си много грозен китайски евтинджос прахосмукачка от eBay за около 25 лв. Не можах да повярвам колко добре смуче :D Има и приставки и се чисти лесно.

http://www.ebay.co.uk/itm/141211122181

Ако си в София мога да ти я покажа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Здравей, 

тъй като не си уточнил вида на стелките (гумени/мокетни) ще ти предложа два варианта: 
1. Мокетни: https://www.avto.bim.bg/Stelki-moket-komplekt-predni-i-zadni-za-HONDA-ACCORD-ot-2005-do-2008_p37133m1348.html

    - Пише, че имат дупки за щипки на пода. Не са оригинални, но не са и универсални, а с точни размери и форми за модела. 

2. Гумени: https://www.avto.bim.bg/Cheshki-gumeni-stelki-komplekt-predni-i-zadni-4-broq-za-HONDA-ACCORD-ot-2005-do-2008_p43192m1348.html

    - Аз си взех точно такива за зимата, за да не си хабя и мърся със всичката "зимна" гняс оригиналните ми мокетни. Пасват идеално, качеството им ми се вижда добро - мека и сравнително "дебела" гума. Мноооого съм доволен :)Нямат дупки за щипките на пода, но тъй като са гумени, лесно си пробих такива и си ги закачам. Въпреки, че и без тях стоят стабилно и не се приплъзват (имат малки шипчета от долната страна, с които стоят стабилно върху мокетния под). Само дето.... сега са доста по-скъпи. Аз като ги взех бяха (уж на разпродажба) 54.99 лв. 

 

(Имай предвид, че и двата модела стелки, които ти предлагам ги дават за фейслифтовия акорд. Не знам дали има разлика с пре-фейса и ако си с такъв Акорд го имай предвид, ако решиш да поръчаш) 

 

Относно прахосмукачката, не мога да ти предложа марка/модел, но замислял ли си се за автомивките на самообслужване? Прахосмукачката е левче за 5 мин. Аз ползвам тях, за такъв тип "леко" почистване, който ти описваш (...е, остава разкарването до мивката и евентуалното чакане).  

Редактирано от mitaka_t

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Купих и аз гумени за зимата, не същите, които е показал колегата по горе, а далеч по евтини (универсални).Еми това с разпробиването и аз го направих, но се сцепиха от дупката, която направих назад. Ако си забелязал на мокетните има на отворите за щипките пластмасови вложки, които предотвратяват това сцепване. Такива е хубаво да вземеш. Поздрави!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите. Ще отида сигурно да погледна тези които са от мокет. Гумените някак никога не са ми харесвали. Много гадно ми изглеждат. Знам, че за зимата са по-удачен вариант заради водата, но... са ми някак грозни. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не разбрах как се закрепва оригиналната шофьорска стелка на фейслифта?

На дизела ми имаше два елипсовидни пластмасови израстъка пред седалката. които влизаха в отвори на стелката. Това с което се закопчават отгоре за израстъците липсваше, но си приспособих и вършеше работа, не се мести...

Тези неща ги преместих (навити са на едра конусовидна резба в мокета на пода) на бензиновия Акорд, взех си и стелката и чак тогава видях, че под седалката излизат две куки, захванати някъде назад под мокета (там е сцепен), очевидно с цел закачване на стелката.

Кой вид е оригиналният или и двата не са, не, че е важно...?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с куки.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А може ли някой да качи снимки на тези"куки". При мен(акорд7 феис)липстват. Има само някакви ...като заготовки(изрязано в мокета).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В момента не мога да кача, но куките са тип шина огъната на "Г" в посока назад разбира се.

Най-вероятно при Фейслифта концепцията за закачането е преминала в закопчаване.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен си ги има -много ме дразнят докато свалям или слагам стелката.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А може ли някой да качи снимки на тези"куки". При мен(акорд7 феис)липстват. Има само някакви ...като заготовки(изрязано в мокета).

И при мен стоят тези куки, но те си вървят заедно със стелките. Говоря за OEM.

http://www.coxmotorparts.co.uk/genuine-honda-accord-carpet-mat-set20032008-p-89.html

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А може ли някой да качи снимки на тези"куки". При мен(акорд7 феис)липстват. Има само някакви ...като заготовки(изрязано в мокета).

 И двете коли са фейслифт, както казах на дизела бяха тези отдясно на пода, а на бензиновия са куките в ляво на първата снимка.

Използвам тези от дизела, бензиновата купих без стелки, куките си ги имаше, за това не знам кои са оригинални или и на двете не са...

post-30849-0-68692700-1466452852_thumb.jpg

post-30849-0-67240100-1466452868_thumb.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колега! Точно такава снимка ми трябваше. Аз нямам тези куки и стелките постоянно ходят напред и много ме дразнят. Опитах с велкро залепено с двойнолепещо ,но се оказа греда...Ще трябва да си издиря такива куки или колкото и да не ми се иска -нещо побългарено . :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако стелките са ти за смяна, купи си от Бултрако или Карада Варна - каталожен номер: 08P14-SEA-611, цена: 94,10 лв., в комплекта има и куки.


Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

каталожен номер: 08P14-SEA-611, цена: 94,10 лв., в комплекта има и куки.

 

 

Това оригиналните мокетни стелки ли са, с надписа Accord на тях и т.н. и кой цвят са по този номер? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, такива са, цвят - тъмно сив/черен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер, мерси!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Ако стелките са ти за смяна, купи си от Бултрако или Карада Варна - каталожен номер: 08P14-SEA-611, цена: 94,10 лв., в комплекта има и куки.

 

Бултрако София такава ли е цената? Защото видях, че има една друга отворена тема за стелки и там се коментираха по-високи цени... И това ли всъщност е най-доброто за стелки за колата, OEM? :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

- Постелки, стандарт комплект, каталожен номер: 08P14-SEA-611, цена: 94,10 лв* (http://www.honda-varna.com/access/accord.html)


- Постелки, елеганс комплект, каталожен номер: 08P15-SEA-6XX, цена: 168,70 лв* (http://www.honda-varna.com/access/accord.html)


- Постелки от форума, от Стоков базар - Илиянци и т.н., цена: Х лв.


 


The choice Is Yours! ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, някой знае ли дали има или няма разлика в стелките преди и след фейса? Според мен може би само начина на закрепяне, но нека някой сподели :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте.

Купих си стелки Petex специално за акорд 7ма генерация, но отворите за куките не пасват с куките на пода. Някой да се е сблъсквал с този проблем?

 

Sent from my SM-A500FU using Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз ги заглеждах тези. Как са като качество и би ли споделил разстоянието между центровете на двата отвора? Благодаря!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм с Петек от плат, доволен съм. Качествено са изработени и плътни. Не се набиват с прах много и не се разпадат. Минал съм откакто ги сложих към 30 000км и се е отбелязал вече петата на газта, но няма как. Или иначе към тях би трябвало да има куки, които се завиват директно към мокета на колата и се хващат за тях. За шофьорската седалка са два броя, а за пасажера 1 брой.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
И аз ги заглеждах тези. Как са като качество и би ли споделил разстоянието между центровете на двата отвора? Благодаря!

20см, а на моите куки и оригиналните стелки е 13см. Дали могат тези куки да се местят?

 

Sent from my SM-A500FU using Tapatalk

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като качество бих казал, че изглеждат много добре, пасват точно (с изключение на куките). Долното покритие изглежда като това на оригиналните.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като цена как са, дайте ориентировъчна такава.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече на три коли взимаме оригинални(или поне такива за конкретния модел) гумени стелки и мога кажа, че си избиха парите от прахосмукачки. Прилягат плътно, леко като легенчета са и всичко се събира в тях. Като ги вдигнеш отдолу си е чисто както си го оставил от последната прахосмукачка. В авто.бим може да се поръча на физическите им магазини с цел проба преди закупуване. Вървят м/у 60-80лв там. А за оригиналните от Хонда колко искат?

Гледайте гумата на самата стелка да е твърда и тежка. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като цена как са, дайте ориентировъчна такава.

Тези гледам:http://www.emag.bg/moketeni-stelki-petex-za-honda-accord-sedan-01-2003-05-2008-accord-kombi-04-2003-08-2008-4-chasti-cherni-b012u-style-materija-131427002/pd/DX1207BBM/

За момента са с изчерпана наличност, а и не дават разстояние между отворите. Моите куки са на 13.5см. ,но като ги гледам тези захвата е по-различен от на моите, не е с куки.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз гледах тези: http://www.stelki.bg/product/2042/moketni-stelki-za-accord-model-ot-2003-do-2008-godina-kachestven-material-velvet-podsileni.html преди за сивика бях купувал от този сайт и бяха с много добро качество. Магазина им е до вкъщи, като се прибера в БГ ще ида да ги преслушам. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като цена как са, дайте ориентировъчна такава.

Аз си ги купих от тук:

http://www.bktuning.bg/product/5440/moketeni-stelki-za-honda-akord-2003-2008.html

 

55лв с доставка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...А за оригиналните от Хонда колко искат?

Оригинални от Хонда - 100лв.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...