Jump to content
masterfu

Тресене при Акорд 7 генерация

Recommended Posts

При мен проблема е, че тези вибрации започнаха преди около 2 месеца. Преди това нямаше такива проблеми, та затова сега не знам как да процедирам. Дали да пробвам с някакъв неоригинален, но чисто нов тампон или да си я карам така..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаше един колега, който мисля си бе поръчал от ибей, китайски, цял комплект идваше около 400лв., 6-те тампона, това за автомат. Аз лично не бих рискувал да взема такива. Все пак, ходи за второ мнение някъде. Аз ходих на 3 места, последно беше Бултрако.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Рискът с неоригиналните тампони е, че вероятно са от различен каучук. Такива мнения срещнах и реших да не рискувам. Предпочетох втора ръка и на 2 пъти подмених всичките. На някои не им личаха повредите, други са от ваденето, но при мръсна газ, колата дърпаше надясно, а по-големи неравности, мотора хлопаше в коша. :) Сега е доста по-добре, но отново има моменти при топъл мотор, мин 700 об, без консуматори и на неутрална, да се усещат леки вибрации. Друг път ги няма. ДРЛ-а на дългите работи постоянно. Най-осезателно вибрациите намаляха, след като смених старото 10х40 масло с ново 5х20.

post-1741-0-06865100-1492758697_thumb.jpg

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси на всички за отговорите , за сега ще оставя така. Нещатата, май, не са толкова осезаеми вибрациите (и все пак чакам развитие, някой ако изкочи с нещо за тампоните ). А за първия ми въпрос, идеи?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Риска с неоригиналните тампони е че вероятно са от различен каучук. Такива мнения срещнах и реших да не рискувам. Предпочетох втора ръка и на 2 пъти подмених всичките. На някои не им личаха повредите, други са от ваденето, но при мръсна газ колата дърпаше надясно, а по големи неравности мотора хлопаше в коша :) Сега е доста по-добре, но отново има моменти при топъл мотор, мин 700 об, без консуматори и на неутрална да се усещат леки вибрации. Друг път ги няма. ДРЛ-а на дългите работи постоянно. Най-осезателно вибрациите намаляха след като смених старото 10х40 масло с ново 5х20.

Това на снимката всички тампони ли са?

Питам, понеже при мен вибрацията е има само на спокоен двигател, на място, без консуматори, на около 700 оборота. Вдигнат ли се оборотите на 900 или се включи климатик, перка и тн. , вибрацията изчезва.

 

Че много монтажи. 6, 8, 9, 11, 12, 13? Други позиции?

http://japancars.ru/image/cache/epc_honda/44805df197a59ce22c4214dc48608949-1056x527.gif

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, така си е. И при мен е така, но на моменти, не постоянно, на студен двигател го няма, защото оборотите са високи. Тия ниски обороти явно причиняват тези вибрации, може би са недостатъчни за двигателя и го вкарват в резонанс.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Към Х. Петров. :) Да, това са. При мен понякога няма вибрация по купе, седалка, педали, а само лек високочестотен "зуд" на волана. Това, при кратки градски и топъл мотор. След дълъг път, когато всичко в коша се е темперирало, трябва да гледам оборотомера - дали е над 0-та. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да докладвам за развитието при мен (тресене отдясно само при ускоряване от 90 до 100 км/ч.): закупих цяла полуоска втора употреба. Майсторът, който я сменя я прегледа и каза, че според него е добре. След смяната го няма неприятното тресене. Дано да е за по-дълго!

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, при мен тресеше само при ускорение и то при преминаване през специфична скорост. При липса на ускорение или при отпускане на газта нямаше тресене.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...