Jump to content
CEKONDERIX

Honda CR-V 2001 147 hp

Recommended Posts

Здравейте ! От няколко месеца съм притежател на Honda CR-V 2001 147 hp с газ . Искам да попитам някой от колегите дали се сблъсквал със следният проблем : Забелязвам , че имам загуба на охлаждаща течност . Проверявах за течове по маркучите и радиаторът - нищо . Опасенията ми са за гарнитура на главата но симптомите които ми казаха за гарнитура на глава и тези които съм чел тука във форума ги нямам - сутрин колата пали от раз ( не прекъсва ) , нямам прекъсване и по време на каране , не ми изкарва бял дим отзад ( освен като е студена сутрин или когато е по хладно времето ) , антифриза ми не мирише нито на газ нито на бензин . Също така друго странно нещо което забелязах е че когато карам колата на дълго и я понастъвам малко след това разширителният ми съд се пълни до горе а радиаторът остава без вода . Казвали са ми ,че после ще си го всмукне обратно но не го всмуква . Капачката на радиаторът ми е чисто нова 1.1 бара . Ходих на тест за гарнитура , майсторът ми я замери със някакъв прозрачен уред с някаква химия който го сложи на мястото на капачката на радиатора при загрял двигател.Каза ми че ако надувала системата цветът на химията трябва да се промени от синьо към зелено дори да пожълтее. Еми цветът не се промени .......  Ще бъда благодарен ако някой ми даде някакъв съвет .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в офф-роуд форума http://www.offroad-bulgaria.com/forumdisplay.php?f=462&s=1b1d29d111d5b9ba203ada71e116359f

имаше тема с различни мнения и варианти, но нещо не я намирам! Разгледай и там, ако не си

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

според мен е гарнитура и лятото ще почне и да загрява .

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имах проблем със загуба на охладителна течност и проблема който отклрих е сълзене от кранчето за източване на радиоатора. На самото кранче има един гумен О-пръстен и след неговата подмяна всичко се оправи. Може да следиш дали се образува капка в отворчето под крана.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте

Виж дали на капачката на разширителния съд не е паднало маркучето което трябва да върне охлаждащата течност пак в системата.При мен се беше получило така.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имах такъв проблем  и губеше антифриз яко а симптоми и мокри петна никакви. Оказа се един пластмасов тройник по газовата инсталация, който беше спукан. Подмениха го с нов метален и всичко приключи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...