Jump to content

Recommended Posts

Здравейте, някой да се е сблъсквал с проблема?

При мен се изразява в следното: когато колата загрее след продължително каране, при натискане или отпускане на педала се чува леко прескърцване откъм съединителя, не от педала и не всеки път, зависи как се натиска или отпуска. Особено е дразнещо когато се маневрира бавно с полусъединител. :)

Като я спра и след 20-ина минути, скърцането изчезва.

Имах път към сервиза и реших да питам, от там ми отговориха, че не е проблем да карам така. А мястото от където се чува сърцането е достъпно след сваляне на скоростната кутия, и само за това не си заслужава да се прави.

Да ама дразни да му се невиди. :)

Като драсна в търсачката и излизат резултати за скърцащ съединител от форумите на почти всички марки, къде с жило къде с хидравлика и в повечето случаи има начин да се смаже и сърцането да изчезне поне временно.

 

При нашите хонди дали няма такъв лесен вариант за справяне с проблема?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето какво се вижда при мен под капака откъм скоростната кутия. Гумените маншони около нея са три (или поне така успявам да видя). На снимките съм ги означил със зелени цифри.

Номер 3 прилича най-много на написаното в горния линк:

 

 

значи отваряш предния капа отпред на скоростната кутия (ако си с хидравличен съединител ) има един гумен маншон прилича на кубче той е до долната помпа (работен цилиндър) дърпаш го леко в страни да не го скъсаш и ще ти се открие един палец,коляно (както искате го наричайте) взимаш една мокра кърпичка почистваш го от мизерията и го пръскаш със спрей,който съдържа грес и тефлон (може да си купиш от "ПРАКТИКЕР" или "МЕТРО" сиво шише струва 7.50 лева) праскаш хубаво натискаш няколко пати съединителя да кажем 10 пъти пак праскаш слагаш маншона и караш

 

а и като, че ли само той може да се дръпне (но нагоре).

 

IMG_1263_1.jpg IMG_1264_1.jpg

IMG_1267_1.jpg IMG_1269_1.jpg
 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

фръгам бобец баце и се на седма генерация ми се реди боба а че не е не .

Педала на съединителя твърд ли е .

Редактирано от fenabg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е твърд, няма никаква разлика отпреди да чуя това скърцане.

Не съм достатъчно наясно с тези неща, за да помогна с повече информация и да не се "хвърля боб" :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...