Jump to content
Veseliq

Тема за обсъждане на автомобили (Акорд) от обяви!

Recommended Posts

Много добре изглежда на снимките, високо ниво на оборудване (без нави и дистроник само) и ми се струва, че и цената е доста добра. Спойлерът на задния капак не е проблем, но по-скоро не съм сигурен дали окачването не е пипано, че да изглежда толкова ниска.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Пейката отблъсква много. Поне според мен, но изглежда и снижена. Някой се е забавлявал на нея.

Редактирано от h5rov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моля някой ако има наблюдение върху колата да сподели ,също ако някой колега от Монтана има време и възможност да я погледне ще почерпя.

https://m.mobile.bg/details/11519204103654764

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знам я къде е и преди около месец я бях видял на живо. Камуфлажният вид е от фолио и вероятно може да се махне без драматични последствия, но какво има под него не се знае. Ако държиш мога да скокна уикенда да и хвърля 1 око, но да я тествам може и да не стане. Поне преди месец още нямаха служебни транзитни номера.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Мисля да погледна тази Хонда: http://mobile.bg/11530447259217006

Всяко мнение е добре дошло. Благодаря!

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отивай я гледай,докато не я е отмъкнал някой и ако няма ръжда и някакви други сериозни забележки я взимай

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,
Моля ви за мнение, относно този автомобил:
http://mobile.bg/11522250352083988
Дали го е гледал някой?
И да попитам нещо принципно: Четох тук във форума, че Акорд 7 ръждясват много рядко. Досега гледах няколко автомобила от фейслифта '07-08г. и почти всички имаха наченки на ръжда (петънца или подпухнало) по задните вежди и ръждива задна кука (вероятно за теглене) на дъното на багажника. Повече и не мога да видя, защото има пластмасови кори навсякъде...
Трябва ли това да ме притеснява или е нормално за 10-годишна кола? Къде да гледам за проблемни места с ръждата?
Поздрави!

Tapatalk user

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно червения фейс турер, виж последния абзац в пост 622 (2 страници по-назад). Не е приятно, но е вероятно на много от колите да има ръжда по задните вежди. Там където няма, може да излезе след време.

Смятам че е добре лично да отидеш да я видиш, защото всеки друг би я видял през своите очи и съзнание, а най-вярната преценка за състояние и допустими компромиси си е само твоя. За мен колата изглежда добре, но аз съм предубеден, понеже точно такава карам и е страхотна.

 

Казвам го с обръщение и към останалите търсещи. Случвало се е да гледам кола за някого и според мен си е струвала, но човекът не е бил на това мнение. Вчера заради леко охлузване с избила ръжда 1 момче се отказа от гледан с мерак и пипнат + стегнат и добре работещ тайп еС за 7 бона. Някой му казал че "жена и ръжда тръгнат ли - спиране няма". Може и така да е, но какво от това - нищо не е вечно. Моята е от Швейцария и за 33 месеца откак я имам пак е избила ръжда по 1 от задните вежди. Явно е правена недобре и хоп -трябва пак да се прави. Ами ако беше видима и не я бях купил, кой щеше да ми донесе всички радости и ползи преживени с комбито за това време? Сигурно още щях да обикалям в търсене на перфектния евтин автомобил. Колата взех по снимки и с еднопосочен билет за влака Монтана - Бургас.

Зависи и на колко години си и как гледаш на живота. Ако смяташ че някои иска да те прекара, няма да си вземеш добра кола защото винаги кусурите ще имат по-голяма тежест от позитивите. Колкото и да се оглежда, тества (с щанги или тестери) колата си е кола. Днес е добре, утре нещо може да се бъгне или строши. Винаги съм си обичал хондите, защото са сигурни и готини творения, но не са безгрешни (нито аз), така че им прощавам (и на себе си). Да, точно за това става въпрос в крайна сметка - дали човек може да си прости за грешно взето решение и доколко то има тежест за общият му мироглед. Житейският опит е низ от грешки - само те го формират -справка Соичиро сан.

 

Сори за "лирическото отклонение" от темата. Дано е полезно някому.

На въпроса "как е станал толкова добър" 1 екшън герой отговаряше:

- Грешни решения и бърбън -в този ред, по много и от двете.

  • Харесвам 3
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет,

 

Аз съм я гледал, но както ceco_accord каза: за един,  колата може да не си заслужава, за друг да е най-хубавата :) Всеки гледа според своята призма. Аз съм я гледал: има сервизна история, има някои неща, които мен не ми допаднаха - няколко страници по-назад съм ги описал. Отиди и я виж, особено, ако си от София. Момчето, което я продава е отзивчив, цената е намалена спрямо преди също така.

 

Поздрави

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Странна работа. Тъмни снимки, в гараж... викаш си... гаражна. Отворен капака, цялата в листа... ха сега деца кажете.... :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, странна . Дори не е измита. Само много самоуверен собственик би пуснал такива снимки и при такава цена. Или мърляч? ..... Чудех се дали някой ще е ходил да я гледа?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мислих днес по едно време да драсна, че собственика е страшен мърляч..

 

п.с. - Според мен тази кола ще да е проблемна

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе, вие малки деца ли сте, че да съдите по картинки? Те са просто първо ниво информативност. Мойта също е гаражна, но денем стои под едни дървета - на сянка. Листата се събират точно там, а ги чистя веднъж месечно.

Представете си че собственикът нещо не е добре (не дай боже) и е поръчал на родата да продава каквото има, щото пари трябват за доктори. Кой ти гледа тогава мита ли е, листа има ли, гумите как са. 5 бързи снимки и който клъвне отива на място. Вижда се че вътре е чиста, има допълнително монтирани неща, отделно някога е поръчвана от първия собственик с всички екстри + гъдели. Ясно е че е семейна кола -не гледайте детското столче, а бутилката с минерална вода. Да на шофьорската седалка има петно (може и прогорено от цигара да е), но

колата изглежда нормално, има си регистрация (което е бонус ), + разни дреболии, които и те пари струват. Обявата има и номер за връзка и той едва ли е автокъща. :)  Звъните и питате. Ясно е написано че цената няма да е тази, стига да отидете на място. Друг е въпроса дали ви се занимава и колко сериозно си търсите кола.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
8 minutes ago, ceco_accord said:

Вижда се че вътре е чиста

 

Погледни пак ! Първо таблото отпред е страшна мизерия, по праха и кирта която се е насъбрала тази кола не е вадена поне 5 месеца от гаража, второ скоростния лост ми изглежда увиван с нещо евтино...3-то маншона на скоростния лост е страшната мизерия, захабен, изтъркан, може и да лепне ;) Седалки, стелки, пълно безобразие. Едно метене с прахосмукачка, отнема 3 мин..Дори не са си направили труда да обърнат снимките, ставаш кривоглед. Извинявайте, да продаваш кола за 9000лв. и да не направиш едно почистване за 5-10 лв говори лошо за собственика и автомобила. Лично аз, никога няма да проява интерес по подобна кола!

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми се струва обаче, че под всичката тая прах стои диамант. Усещане някакво. Мисля да ходя да я видя. 120 км. Не е много.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги. Да уточня не търся Акорд (имам си). Пускам линк към една обява на Акорд понеже страшно много харесвам броните с които е и искам да знам от къде да си намеря за мен такива и какъв тунинг пакет се води това тъй като знам, че Муген пакета на 7-ма е по-различен.

Обявата

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 12 часа, franka написа:

На мен ми се струва обаче, че под всичката тая прах стои диамант. Усещане някакво. Мисля да ходя да я видя. 120 км. Не е много.

Наистина е най-добре на място да се прецени. Снимките са лоши и може да не е прахоляк. Може и да е, а под него да има диамант. Най-много да си направиш приятна еднодневна разходка до Варна, а може пък да е твоята кола. Уговори се със собственика предварително за ден и да я измие. Ако не ти допадне, поне ще пишеш впечатления за нея и ще качиш по-добри снимки.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 10 часа, Dakata_p написа:

Колеги, какво мислите за тази : https://m.cars.bg/offer/c2552676

 

Разрови се назад по страниците, тази беше обсъждана скоро.

 

Преди 14 часа, franka написа:

На мен ми се струва обаче, че под всичката тая прах стои диамант. Усещане някакво. Мисля да ходя да я видя. 120 км. Не е много.

 

Сподели после впечатления, на мен по снимките не ми изглежда зле, а и цената е доста приемлива.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 3 часа, Knoxville написа:

 

Разрови се назад по страниците, тази беше обсъждана скоро.

 

Миналата страница сложих линка, но нямаше отзиви.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм обърнал внимание, че си бил ти, извинявай.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Здравейте пичове ! Каква е уловката тук според вас - https://www.auto.bg/pcgi/details.cgi?adv=11532347000279176&page=1&searchres=o8jh0ta1 ?

Редактирано от flob

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо трябва да има уловка? :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Mи на 29 хиляди километра е, аз си търся 8-ма генерация и ако видя нещо под 150к километра е явление и е около 2011 и струва към 16-18 хилки. Може би аз не съм наясно със модела и вариациите в цената, но тази ми се струва евтина за състоянието, в което се предлага. Моля да бъда поправен ако греша.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен няма какво да се шашкаш за км-рите, направих сръвнение в чуждестранни сайтове на същия модел, горе-долу как вървят, като км-ри и пари, и да ти кажа разлика почти не откривам, не е за съмнение, все пак Хонда на 4 год не на 14 :) . Изглежда ми автентична, нова кола. Не търси под вола теле ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми то на снимките не е хонда...

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 38 минути, chavdarbs написа:

Ми то на снимките не е хонда...

 

 

Именно, колата е трансофрмърс :lol:

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я кажете, ще гледам един акорд, предварително знам че двд - то на навигацията не работи. Това поправимо ли е , и дали е повод за притеснения? Става дума за 7 генерация, първа фаза.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

@franka

Не съм наясно с "фазите", но е проблем да - няма да може да си сверяваш часовника, а й след прочитане на диска имаш скрито меню в което има интересни неща, нещо като "черна кутия" на системите в колата и още интересна информация като данни на датчиците при завъртане на волана, тест на комуникацията между електронните модули в колата, и т.н. Без диск не може да пипаш в менюто.

Също РОМ-а дава захранване на големия дисплей, а щом е тръгнал може скоро и това да се случи.

 

Това важи за "първа фаза" Акорд 7-ма ген., като под "първа фаза" аз разбирам модела преди фейслифт :ph34r:

Редактирано от crown_bg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, това имах предвид с 1 фаза. Благодаря за изчерпателният отговор. А подлежи ли на ремонт?

[mention=37493]franka[/mention]
Не съм наясно с "фазите", но е проблем да - няма да може да си сверяваш часовника, а й след прочитане на диска имаш скрито меню в което има интересни неща, нещо като "черна кутия" на системите в колата и още интересна информация като данни на датчиците при завъртане на волана, тест на комуникацията между електронните модули в колата, и т.н. Без диск не може да пипаш в менюто.
Също РОМ-а дава захранване на големия дисплей, а щом е тръгнал може скоро и това да се случи.
 
Това важи за "първа фаза" Акорд 7-ма ген., като под "първа фаза" аз разбирам модела преди фейслифт

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@franka

 

Четеца да, но трябва човек да намериш, който да поръча ново око и да го смени.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

Как ви се струва тази обява: https://www.mobile.bg/11532703387003866

Комби автомат много ми допада но се притеснявам, че колата е скоро регистрирана, обслужена пък се продава само след месец...?!

Иначе всички акорди досега, които видях имат наченки на ръжди по задните вежди, дъното на багажника и тук-там по заварките по долните елементи на предния кош... Хич не ми харесва това с ръждата...

Ето тази също много ми харесва, но за съжаление не е комби ... https://www.mobile.bg/11529523802216417 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Странно е това комби. Къде му е круиз контрола? А и други екстри от категорията "всички" липсват. :) Виж пак в мобиле-то, има по-добри и по-евтини.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет Колеги!
От месец-два гледам за Акорд, 8-ма генерация. Бензин. Седан. Мисля си за двигател 2.0 - има ли причина да търся по-големия 2.4 или този е ОК?
Колата ще се ползва предимно за градско и до море.
И по темата: LINK - за този екземпляр някой има ли инфо? Гледам от доста време стои..

P.S. Бюджета ми е 15к, знам че е трудно точно бензин читав за тия пари, ама не бързам :) 
Имам познат дето вкарва Акорди от Испания. В тази връзка има ли нещо което да имам в предвид за коли внос от там? 

Благодаря предварително!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази е доста орязана откъм екстри.. Няма подгрев на седалки, ксенон, premium audio, cruise, bluetooth и т.н.

Струва ми се базово изпълнение.. а цената не е малка.. Толкова ми струваше преди повече от година executive (всичко без кожа и навигация)..

Така че огледай добре.. Ще изкочи и твоя автомобил..

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 15 часа, ceco_accord написа:

Странно е това комби. Къде му е круиз контрола? А и други екстри от категорията "всички" липсват. :) Виж пак в мобиле-то, има по-добри и по-евтини.

Някой си е играл да маркира тикчета.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...