Jump to content
Veseliq

Тема за обсъждане на автомобили (Акорд) от обяви!

Recommended Posts

Здравейте! Хвърлил съм око на един Акорд 8-ма. Ето обявата: 

 

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11515680396093006&slink=6ljxnt

 

Звънях одеве, но явно на продавача не му се занимаваше много с мен. Това, което успях науча от него е, че му е останала след бартер. Ако някой има повече информация моля да сподели, защото съм й хвърлил много мерак. Не ми се кара вече дизел... Търся си също така и свястна 7-ма ген. Поздрави! 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Пише, че има ксенонови фарове, а в същото време има бутон за нивото на фаровете. Да знаеш, че ако са ксенонови - слагани са допълнително. От дясната страна е доста разноцветна, но може да заблуждава самата снимка. Даже като гледам - може и двете снимки да заблуждават :D

Редактирано от ogi28b

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам, че и ти си на същото мнение, но все пак да кажа да подходиш към този автомобил с екстремно високо внимание. Сигурно добре да знаеш, че за тези пари вървят фейсови 7ма ген нерегистрирани. Ума ми не побира каква може да е причината, 8ма ген на която чисто визуалтно и интериорно нищо да и няма, не е най-ниско ниво на оборудване според мен, че и регистрирана отгоре на всичкото. 

 

Разбирам частно лице да я продава, евентуално може да е много на зор, но автокъща да продава толкова евтино има нещо съмнително. Предвид, че едва ли ще се навие да я кара колата до София, пробвай да му поискаш вин-номера и опитай в Бултрако да вземеш някаква информация. Така хванахме на един приятел, че Хондата не е на километрите на които пишеше, имаше въведени много смени на маслото (без да са вписвани километри), но можеш да добиеш някаква представа все пак. Ако е влизала 30 пъти за масло за 12 години, а пише че е на 160 000км е ясно, че няма как да стане този номер. Още повече, че ти ще имаш да проследиш само 8 години от историята на колата.

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Здравейте (потенциални) колеги, от известно време съм на лов за запазена 7ма ген. бензин, та наскоро попаднах на въпросната:


https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11520862313775836&slink=6mjki7

 

От 2 дни се опитвам да се свържа с продавача, за момента безуспешно. Прави ми впечатление, че е доста постна откъм снимки, та се чудих дали някой я е гледал. Няма я в раздела "Продава Хонда", така, че най-вероятно не е на колега. Всяко мнение ще е от полза :)

Редактирано от Varz

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре изглежда и си има достатъчно екстри. Ако имаш познат в някой от застрахователните компании, може по регистрационния номер да я провери за колизии през годините. Само 2-рата цифра от номера е невидима, но вариантите са 3, 6 или 8. Също можеш да питаш в дилъра от който е купена. Пише го на основата за  рег. номер.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много висока цена за най-базовото изпълнение с 2.0 мотор ,без никакви екстри ,пък и нов внос.Гледам ,че си от Пловдив ,ако искаш ми миши на лични имам супер комби type s регистрирано,обслужено от до с ГИ в гаранция за почти същата цена.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей сега звънях на посочената от мен обява. От Германия е и кой знае какъв е ръждилник... :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 1 час, civicgonemad написа:

Ей сега звънях на посочената от мен обява. От Германия е и кой знае какъв е ръждилник... :(

 

Не е сигурно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами 14 годишна кола... От Германия... Каква да е? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно не ти е на сърце. Няма значение дали и каква е. Следващата..

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напротив. Имам билет до Варна ... Дано има за какво да отида :D. Ама първо през Ямбол. 
Вече Швецария замести Германия ама ръждивият резултат е същия, колкото и черногледо да звучи. 

Вярно, е че 7ма ген е качествена кола ама тея цифри за 14 годишна кола...

Редактирано от civicgonemad

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 3/31/2018 at 19:19, ceco_accord написа:

Добре изглежда и си има достатъчно екстри. Ако имаш познат в някой от застрахователните компании, може по регистрационния номер да я провери за колизии през годините. Само 2-рата цифра от номера е невидима, но вариантите са 3, 6 или 8. Също можеш да питаш в дилъра от който е купена. Пише го на основата за  рег. номер.

Днес ходих да гледам въпросната - като цяло колата е прилична, естествено с нормалната амортизация за 10 години търкаляне по лачените ни пътища. Освен видимите забележки - 2 петна на предния капак, където лака е олющен, лека вдлъбнатина на багажника и гуми, плачещи за смяна обаче изскочиха и други потенциални проблеми, за които може би и настоящия собственик не знаеше. А именно - теч на хидравлично масло, луфт в кормилната рейка (т.е. най-вероятно иска рециклаж), щракане в съединителя и Check Engine, за която не стана ясно от какво е - съмненията са за бедна смес на газ, според собственика може би проблем с акумулатора. Последния със сигурност е за смяна - беше замерен. Всичко това след преглед в Бултрако. А и забравих - доста сериозни луфтове между броня и фарове от двете страни. Да не останете с грешно впечатление - колата е доста ОК, нооо не и на тази цена (лично мое мнение) :)

Редактирано от Varz
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 16 часа, Varz написа:

... и Check Engine, за която не стана ясно от какво е - съмненията са за бедна смес на газ, според собственика може би проблем с акумулатора. Последния със сигурност е за смяна - беше замерен. Всичко това след преглед в Бултрако. 

... в Бултрако не можаха да разберат защо свети "check engine"-a? :) 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 46 минути, Чавдар K написа:

... в Бултрако не можаха да разберат защо свети "check engine"-a? :) 

 

Не бях там докато са я закачали, а това което ми каза приемчика е, че предполагат, че е бедна смес на алтернативното гориво. Нямам представа дали ECU-то не го плюе като някаква по-обща грешка. Протокола не е в мен, ще го погледна довечера, но вчера на прима виста не видях резултати от компютърната диагностика.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 8 часа, Varz написа:

 

Не бях там докато са я закачали, а това което ми каза приемчика е, че предполагат, че е бедна смес на алтернативното гориво. Нямам представа дали ECU-то не го плюе като някаква по-обща грешка. Протокола не е в мен, ще го погледна довечера, но вчера на прима виста не видях резултати от компютърната диагностика.

Ето какви неща пропуска човек в бързината :) Ако на някой му е интересно, общо 3 грешки са - P0171 (Fuel Metering Too Lean) , 61-1 (Battery Voltage Failure) и B1177 (Abnormal Battery Voltage). Т.е. действително бедна смес и заминал акумулатор като според детайлното замерване съотношението въздух-гориво (газ) е било 14,6 : 1. Честно казано нямам представа какво е нормалното, ноо стига спам, че май поизбягахме от темата.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет, оглеждам се за нова кола като изискванията ми са да е здрава, да е бензин и да е автоматик, понеже в момента карам такъв и съм много доволен :) Какво мислите за тази бройка? https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11523519206825840&slink=6rvraj Предпочитам кола, която е със сервизна история и ясен произход от 'нов внос'. Според ГФ няма удари, но пък има една странна смяна на регистрационния номер в началото на живота ѝ.. 4 години СА, 1 година В, после две години Т и от 2015 СВ..

Редактирано от bronc

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо да е странно.Купува я Иван от Пловдив,до като е лизингова или до като се изплати е с номера от Бултрако -Пловдив сиреч пловдивски после я купува Пенчо от София и и сменя номера за да си плаща данъците до него а не да ходи до там.чисто хепотетично не твърдя,че е така.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре изглежда - вземай я.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги продадох си Сивик-а и в момента търся Акорд. Някой случайно да е оглеждал тези двете ?

 

https://www.cars.bg/offer/c2546593

 

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11522669302875669&slink=6s7wdk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@reality, на мен лично ми се виждат доста скъпи тези 2-те за коли от преди фейслифта

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип са им завишени цените, но като се огледаш и виждаш, че има и по-скъпи преди фейслифт бензинки. И така разбираш, че тези всичките им цени са един "балон"

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цените на употребяваните коли се определят от пазара. Ако има търсене, цените са високи, ако няма - падат надолу.  

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте. Някой ходил ли е да гледа този екземпляр?

 

https://www.cars.bg/offer/c2507818

 

Поговорих с продавача, който е и потребител във форума (Shorty), но ме притесни едно нещо. От смяна до смяна (10 000 км.) горяла, цитирам по памет "1,5 - 2л. масло допълнително".

 

Това предполагам не е нормално ? Всякакъв акъл би ми бил от полза в случая.

 

@Shorty, напълно е възможно да четеш това. Не искам да те обидя по никакъв начин, но проверката си е проверка. Както ти казах по телефона, парен каша духа!

 

Благодаря предварително на отзовалите се!

Редактирано от n1s0
Добавяне на линк към профила на Shorty

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма линк колега, за коя обява питаш

Изпратено от моят Mi MIX 2 с помощта на Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

n1s0 според мен също не е нормална тази загуба на масло. Обаче аз се познавам с Митака (Shorty) и от това което съм си извадил като мнение за него е че е много точен и обича да си гледа колите. Това съм видял с очите си и това ти казвам. Иначе за разхода на маслото нека някой друг каже защо може да е така ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зравейте колеги бихте ли изказали мнение за тази обява ( Харесал съм я) някой да не би да е ходил да я гледа? 
https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11502208083960631&slink=6sq8k5

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата на пръв поглед изглежда доста добре, докато обявата има доста неточности:

"хладилна жабка"- няма,

"Електронна програма за стабилизиране"- няма,

"сензор за дъжд" под съмнение, понеже няма и круиз контрол

но това са дреболии, а важното винаги е била цената.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

какво ще кажете за тази: https://www.cars.bg/?go=cars&p=view&carofferId=2380653

 

На няколко пъти забелязвам, че сваля цената и вече е достатъчно примамлива, за да отида до Бургас.

Вашето мнение какво е?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, midass написа:

Здравейте,

какво ще кажете за тази: https://www.cars.bg/?go=cars&p=view&carofferId=2380653

 

На няколко пъти забелязвам, че сваля цената и вече е достатъчно примамлива, за да отида до Бургас.

Вашето мнение какво е?

 

Мнението ми е, че ако се забавиш още малко, ще продължиш да постваш още линкове и да търсиш още мнения :D

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 23 минути, midass написа:

Здравейте,

какво ще кажете за тази: https://www.cars.bg/?go=cars&p=view&carofferId=2380653

 

На няколко пъти забелязвам, че сваля цената и вече е достатъчно примамлива, за да отида до Бургас.

Вашето мнение какво е?

 

Нещото, което ми направи впечатление, е ,че колата има бутон за дистроника на волана (АЦЦ), но емблемата не е дистроникова, а обикновената релефна. Това може да означава, че воланът или предната маска с радара са били подменени.

Редактирано от slacker
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, slacker написа:

Нещото, което ми направи впечатление, е ,че колата има бутон за дистроника на волана (АЦЦ), но емблемата не е дистроникова, а обикновената релефна. Това може да означава, че воланът или предната маска с радара са били подменени.

 

Писал е, че е Type-S, а само решетката е такава. Бронята са и е нормална. Или са правили интервенция за да е "по-хубава", или е имала удар. Решетка за дистроник се намира супер трудно, ако е с нормална прави проблеми и се налага преправяне (от личен опит знам). По-скоро колата е Executive-E, но Type-S звучи по-добре :D

Това не пречи колегата да иде да я гледа и сам да прецени.

Редактирано от h5rov
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В допълнение на горното според мен и задната броня е от при фейс. Като и това не значи, че е била тотализирана (то вече няма не боядисвани коли в наше време), а просто са намерили броня от при фейса за смяна.

Редактирано от e4omir
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, колко от вас, на които Дистрониците са спрели да работят са си купили нови? Колко от вас са слагали решетки от Тайп-С на Екзекютив и други изпълнения, различни от Тайп-С?

Забелязвам, че масово се клони към удари, и в крайна сметка се оказва че всеки един автомобил вкаран в БГ е удрян, така че после са събирани части от кол и въже за да снадят някакси да прилича на нещо.

Кола по снимки не се купува!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е така де, но не е ли целта на темата да помогнем кой с каквото може по снимките, а евентуално някой ако е близо до колата да отиде лично като услуга към търсещия. Аз ако не познавам модела и купя кола с броня от преди фейс и после разбера, ще ме е яд, че не съм го забелязал по рано. Лично мое мнение. Иначе не е важно дали ти е боядисвана колата, важно е кой я е боядисал и с какви материали!

Редактирано от e4omir

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, h5rov написа:

 

Това не пречи колегата да иде да я гледа и сам да прецени.

 

Разбира се, че не пречи, за това и не се нагърбих да правя изводи в предходното си мнение. Аз самият карам същия акорд със спукана дистроникова емблема, най-вероятно в следствие на удър, но колата си е повече от прекрасна.
Все пак да поразмишляваме :D
Aко колата е излязла с АCC от завода, едва ли някой би се разделил с тая екстра за да я направи "по-хубава" посредством Тype-S решетка, за мен това по-скоро би било индикация за удър, тук го има и варианта дистроникът просто да е спрял да работи, но това също не оправдава сменената решетка.
Ако колата е излязла без АСС, то шансът да е била по-сериозно ударена е по-голям, тъй като в този случай са подменени решетката и воланът.

Не ангажирам никого с мнението си.

Редактирано от slacker

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лайсната на type S решетката дори не е в цвета на колата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Тук масово се търсят автомобили на по под 10к км на година, без удари, на цени не под средните, а под най-евтините предложения в Западна Европа, от където колите идват. 

...та трябва да си особено заблуден, за да си мислиш, че кола която средно струва над 8 000 евро, можеш да я купиш докарана до България за 12 000лв.

 

Автомобилите тук или са били ударени или са имали сериозни технически проблеми или са на 1 000 000км.

Аз лично бих предпочел да си купя от първите. 

 

Така че, удряни ли са - ДА - е и? Това е единствения начин да стигне читав автомобил в България - чрез лек удар, който тук се ремонтира много по-евтино и некачествено :)

Специално тази с АСС, евентуален лек удар отпред носи повече неприятни последици - но вижте цената. Седан, бензин 2,4, фейс, екзекютив, АТ и с АСС в Германия започва от 7 000 евро, тази няма 11к ЛЕВА преди пазарлъка. 

Редактирано от Чавдар K

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 23 минути, Чавдар K написа:

пециално тази с АСС, евентуален лек удар отпред носи повече неприятни последици

 

Ако дистроника е счупен или не работи по някаква причина не работи АСС. От там свети на таблото грешка, защото е с отделен компютър/централа/модул или там както се казва. Дистроник за смяна е филм, огромен. Имам цяла тема за това. Общо взето ако колегата @midass го устройва ценово и като екстри трябва да иде да гледа с презумицата, че колата е имал някаква интервенция, с надежда за читав двигател.

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...