Jump to content
Veseliq

Тема за обсъждане на автомобили (Акорд) от обяви!

Recommended Posts

На 12/9/2017 at 3:14, ВесКо написа:

Липа на предната броня е много вероятно да не е оригинален, предвид не стандартния начин на укрепване.

Оригинален е. Нестандартния начин на укрепване идва от това, че тези липове се слагат само на бензин, а там дупките в бронята при халогените са по-малки (или са по-навътре, където се стеснява отворът). Това налага и известни преправяния, когато се слага на дизелова броня. От личен опит го казвам.

 

И за да не съм оф - от снимките не се вижда почти нищо от нещо важно, по което може да се съди за колата - салона. Копчетата са с поизтрити надписи и са от старите, но по-странното е, че самият волан е фейслифтов.

 

В Стара Загора поне има читав чсервиз, в който ще могат да прегледат колата обстойно. Разбира се, изненади винаги може да има.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 23 минути, Zlatozator написа:

Оригинален е. Нестандартния начин на укрепване идва от това, че тези липове се слагат само на бензин, а там дупките в бронята при халогените са по-малки (или са по-навътре, където се стеснява отворът). Това налага и известни преправяния, когато се слага на дизелова броня. От личен опит го казвам.

 

И за да не съм оф - от снимките не се вижда почти нищо от нещо важно, по което може да се съди за колата - салона. Копчетата са с поизтрити надписи и са от старите, но по-странното е, че самият волан е фейслифтов.

 

В Стара Загора поне има читав чсервиз, в който ще могат да прегледат колата обстойно. Разбира се, изненади винаги може да има.

Аз така и не видях на коя снимка се вижда, че "бутоните" са протрити.. Волана е от фейслифт да, но еърбега трябва да е от преди фейса, защото там буксите са 2, а на преди фейса е само 1.

Аз също съм с фейсов волан, просто ми е по-удобен заради изпъкналата част над бутоните.

И отново, без оглед на място всичко е спекулация.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много задълбавате. За мен цената е висока. За толкоз пари се взима фейс.

Случайна обява на подобна цена: https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11511689082307193&slink=5hh453

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Снимките според мен,нарочно са така направени.Целта им е ясна,крие се нещо.Видя ли пък неграмотни обяви,бягам надалеч.Отделно и цената висока е.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, в момента съм в процес на търсене на Акорд 7, 2,4 бензин и бих се радвал, ако някой е ходил да гледа следните две обяви да изкаже някакво мнение.

https://www.cars.bg/offer/c2423022

https://www.cars.bg/offer/c2406821

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Без да знам техническото състояние и подробности за двата автомобила, мога да споделя само, че ми изглеждат скъпи. В същия сайт има фейсливтови на цена около 12к. Има Type-S на 12, Executive-E, 2бр на 12200-12300. Със сигурност имаш някакъв бюджет, но за 2г по-нова кола с подобрения 1000лв са добра оферта. Успех и късмет в търсенето.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първата наистина е скъпичка.

Познавам търговеца на втората обява. Колата всъщност е във Вършец. Знам че докарва "истински" коли, купени по обява от реалните собственици (а не от морги и автокъщи), и съм веждал някои от екземплярите му, но конкретната е от скоро.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Да попитам и аз. https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11505934580770460&slink=5kyt0y

Виждам, че обявата стои поне от септември, а цената е започнала от 13500лв. Някой случайно да я е гледал? Същият търговец предлага още 2 по-скъпи, едната от които с навигация, но са с махагон, което директно ме отказва дори от отглед. Но пък тази, която съм дал, с тези лепенки и фолиото по стъклата не ми изглежда като да е карана "нормално"(може и да бъркам). По назад в темата четох, че навигациите на моделите от тази генерация не върши работа в Европа, така че предполагам да не се оглеждам за такава с нави?

Благодаря предварително :)

Редактирано от nuHaKoJIaga

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За навигацията нещо се бъркаш. При фейса има за цяла Европа + България. Даже е доста добра. Ползвал съм я многократно, дори градско е доста умно направена. Маршрутите не винаги са супер... Е няма Турция, дори европейската част.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

nuHaKoJIaga   Тази, която си посочил е с чужда броня, на която й липсват фаромиещите устройства

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И не само,тя бе със много странен ”тунинг” и стоя доста време в Швейцария.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

Какво мислите за тази обява https://www.cars.bg/offer/c2423653 ? В момента нямам възможност да ида на оглед, но другата седмица съм в Пловдив.

Поздрави.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С един познат я гледахме преди нова година, след нова година каза ,че уж ще я взима. Не знам дали я взел вече.
Като цяло колата върви добре, автомата смяна добре. Имала е лек удар отпред бронята е боядисвана и в дясно леко виси. Левия стоп е пукнат, в десния има парчета от изгоряла крушка. Шофьорската седалка е леко скъсана. Не е прана отвътре. Отделението за очила е счупено крачето и не се затваря добре. Маркуча за хидравликата ми се видя нов може би е сменян,но не съм сигурен и единия маркуч от климатичния радиатор към компресора ми се видя нов може и той да е сменян. Иначе човека който я продава ми се видя доста свестен и мисля че не се е опитал прикрие нещо. А и маслото на автомата е около 5 мм над максимума, но въпреки това сменяше перфектно.

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 26 минути, goodybg написа:

С един познат я гледахме преди нова година, след нова година каза ,че уж ще я взима. Не знам дали я взел вече.
Като цяло колата върви добре, автомата смяна добре. Имала е лек удар отпред бронята е боядисвана и в дясно леко виси. Левия стоп е пукнат, в десния има парчета от изгоряла крушка. Шофьорската седалка е леко скъсана. Не е прана отвътре. Отделението за очила е счупено крачето и не се затваря добре. Маркуча за хидравликата ми се видя нов може би е сменян,но не съм сигурен и единия маркуч от климатичния радиатор към компресора ми се видя нов може и той да е сменян. Иначе човека който я продава ми се видя доста свестен и мисля че не се е опитал прикрие нещо. А и маслото на автомата е около 5 мм над максимума, но въпреки това сменяше перфектно.

Мерси за бързия и изчерпателен отговор !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте !най -после успях да събера някой лев, и дойде време за евентуална покупка - B рамките на около 8000-8200, ако mи намалят евентуално :) !   та искам да ви попитам за няколко обяви ,ако някой има наблюдение и ще съм ви много благодарен !                                                    https://www.auto.bg/pcgi/details.cgi?adv=11515178818172027&page=1                                                                                                                                                  https://www.auto.bg/pcgi/details.cgi?adv=11509188119061834&page=1                                                                                                                                                      https://www.auto.bg/pcgi/details.cgi?adv=11515276046007107&page=1       

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравейте! знам че не е по темата  и четох стари теми, но може би някой е намерил начин и ще ми каже!?  имам Акорд 2005 с навигация, но нямам диск. знам, че има иначе за България ,след 2006. дали няма нещо ново и този проблем да е решен вече и да стане с някой диск и за моята кола, и мога ли да си наглася часовника без диск защото засега не намирам начин ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е трудно да потърсиш в Google https://www.olx.bg/ads/q-honda-accord-навигация/

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и нали пак опираме дотам чи са за след 2006 :) ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 14 часа, dinko12345 написа:

здравейте! знам че не е по темата  и четох стари теми, но може би някой е намерил начин и ще ми каже!?  имам Акорд 2005 с навигация, но нямам диск. знам, че има иначе за България ,след 2006. дали няма нещо ново и този проблем да е решен вече и да стане с някой диск и за моята кола, и мога ли да си наглася часовника без диск защото засега не намирам начин ?

Вадиш клемата на АКУ, но не помня от колко часа започваше, забравил съм, ако някой колега помни нека да каже, но има тема затова и там е описано абсолютно точно колега!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Започва от 1,00 часа през ноща, т.е. малко преди един часа слагаш клемите на акумулатора и точно в един часа даваш на контакт.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, скоро купих моя акорд и искам да споделя няколко сайта, които ми помогнаха много при избора. Става дума за проверка на реалните километри по номера на рамата, правени ремонти и катастрофи (ако не ви се занимава с Бултрако). Хубавото е, че въвеждаш номера и чак след като ти извади предварителен отчет, може да си платиш и да видиш пълната информация без да се набутваш излишно. Подреждам ги по информативност:

1. https://www.zkontrolujsiauto.cz/   - 17 евро, само за Чехия, но вади и майчиното мляко на колата. На моята ми показа от 2007 до 2017 какво масло, свещи, ремонти и всичко какво е правено и на колко километра. 

2.  https://www.autodna.com/  - 10 евро за цяла Европа

3. https://uk.vin-info.com/ - 15 евро , повече за Великобритания, но не само.

 

Успех !

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извадих си репорт от средният линк, тъй като генерирания имаше повече инфо от този в ЮК.

Като цяло за моят автомобил абсолютно никаква информация, 11лв. ми струваше. Предполагам, че зависи от обема информация който намери сайта, каква цена ще ти обяви накрая.

Единственото интересно е ето тази графика, надявам се да е в помощ на тези които търсят да закупят автомобил:

 

Accord 7 Avg Mileage.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нали под "mileage" се има предвид километраж, а не мили. :) Тук ключово е "средностатистически пробег", макар че всички сме наясно че е относително. На предния ми Акорд за първите 2 г врътнах почти 50К, но го разхождах из Европата. За следващите 9г му сложих още 80К.

На мен ми иска 10.90 Евро. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поне реалните километри не извади ли ? (там където е vehicle history)

Eто при мен предварителния репорт:

image.thumb.png.0d2373398c8a69b22cf3d59cb061bac0.png

Eто и целия

Report_autoDNA_JHMCL75206C201430.pdf

Редактирано от chovek69

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 41 минути, chovek69 написа:

Поне реалните километри не извади ли ? (там където е vehicle history)

Eто при мен предварителния репорт:

image.thumb.png.0d2373398c8a69b22cf3d59cb061bac0.png

Eто и целия

Report_autoDNA_JHMCL75206C201430.pdf

Празно, затова ми е искало 5.40Евро.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чиста проба заблуда/измама!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, някой случайно да е оглеждал следния автомобил? https://www.auto.bg/pcgi/details.cgi?adv=11517151845614936&page=1&searchres=7wbh9gm1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 22.02.2018 г. at 8:39, d.ivanow написа:

Здравейте колеги, някой случайно да е оглеждал следния автомобил? https://www.auto.bg/pcgi/details.cgi?adv=11517151845614936&page=1&searchres=7wbh9gm1

 

Някой грабна Плевенския акорд, цвят Графит със спойлер на багажника, да си признава кой е... :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,харесал съм си един Акорд по тази обява Honda.

Вижда се че е внос от САЩ,моля да ми дадете препоръки за евентуални разлики с Европейските модели.

Не съм ходил на място още и ще бъда благодарен на някой който да ме насочи за евентуални проблеми и какво да гледам преди да я закупя.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По снимки изглежда добре, но разликите с европейския са доста, като почнеш от екстериор и интериор, и задълбаеш в различните агрегати опции и настройки. Притеснителна е и липсата на капачето за разблокиране на автомата (вдясно от скоростния лост) на съответната снимка, което означава че колата е местена без ключ в патронника на волана. Причината може да е прозаична, но и криминална.

Бюджетът ти е похвален, но огледай и европейските версии. Иначе този модел е по-лежерен като комфорт и управление спрямо европейския -типично по американски.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Що си мисля,че това е девятката.В руски сайт гледах такава и от там и аз така.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Дори и да е девятка, тя ще е произведена в Щатите, която я прави близка по визия, но много различна като окачване, мотор и скорости от произведените в Япония за Европа. Аз бих предпочел японска Хонда пред американска по много причини.

Редактирано от Tokio

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ве 9-ка е и да -от и за америка е правена, но е внасяна и в Русия. Едно сравнение с Камри-то. 

https://www.drive.ru/test-drive/honda/toyota/521cc67894a656984100028c.html

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички отзовали се,Хондата е вече отнесена от някой,докато се организирам и замина:mellow:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11520321931718359&slink=6jl6qi

 

Отзивчив продавач, доколкото разбрах има още един Акорд за продаване. За конкретната обява: 

 

Помолих за снимки на сервизната книжка. С помощта на брат ми се свързахме със сервиза в Швейцария:

 

Основно и накратко:  (смяна на масло - интервал през около 20 000км / 5W40)

 

/2008г - 26000км
-смяна маншон каре

-пребоядисване преден спойлер

/2009г 36000км
смазване ляв горен шарнир

/2011г. 63000км
смяна акумулатор

/2012г. 80000км
смяна ламбда сонда

/2015г. 144 000км
масло, филтри, спирачна течност

/2016г. 144 000км
обработка и боядисване на всички калници заради ръжда
масло, филтри,

/последно 8 месец 2016г. 162 000км
масло, филтри.

 

Не, че съм  тръгнал да купувам, но ме притеснява факта, за ръждата, че дори и хубаво направена (платили са 2656 швейцарски франка), след някоя и друга годинка-две, пак ще "цъфнат" . Лично мнение.

 

Поздрави: Александър.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И моята е швейцарка. Купих я есента на 2015-та. Напролет също имаше 2 точки ръжда по задния ляв калник (отдолу на веждата). Не ги бях видял преди това, но ги оправихме -УЖ, понеже сега пак са се появили. Това да и е кусура! Другото изглежда добре.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Швейцарските имат сервизна книжка за корозия гаранционно,и една точка да се появи се прави веднага.

Книжката я имам с документите ако проявяваш интерес мога да я снимам и покажа,но сигурен съм почти всички швейцарки имат сервизни книжки за корозия.Прегледа се извършва всяка година и се отбелязва в книжката,поне при мен е така.  Мисълта ми е,че това не трябва да те спира,даже на против.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Потвърждавам, моят заден ляв панел е правен според тази книжка

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...