Jump to content
Veseliq

Тема за обсъждане на автомобили (Акорд) от обяви!

Recommended Posts

Тъй като се пускат тема след тема за обсъждане на обяви, както се разводняват технически теми с разни общи и неясни въпроси от сорта на "какво мислите за тази кола", правя специална тема. Тук всеки, който иска да получи или даде акъл по обява или снимки - да го направи тук. Тъй като темата е направена важна и е в раздел "Общи дискусии" (където е мястото на тези въпроси), всички теми и постове за обсъждане на обяви ще бъдат изтривани.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ще съм първия с тази обява - http://www.mobile.bg/11462646490940390 Какво мислите?

Колата според думите на собственика е карана около 2 год. във Видин, преди това е вкарана от Словения.

Не е правил нищо сериозно, освен нови свещи, накладки, акумулатор и бобина.

Каза, че го кара с 10W40, което е малко по-притеснителното, защото би трябвало да е с 5W40.

Все пак мнения? И също има ли колега от Видин във форума?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ще съм първия с тази обява - http://www.mobile.bg/11462646490940390 Какво мислите?

 

Не е правил нищо сериозно, освен нови свещи, накладки, акумулатор и бобина.

За каква бобина става въпрос?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Аз ще съм първия с тази обява - http://www.mobile.bg/11462646490940390 Какво мислите?

 

Не е правил нищо сериозно, освен нови свещи, накладки, акумулатор и бобина.

За каква бобина става въпрос?

 

Не знам, така ми каза по телефона.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 

Аз ще съм първия с тази обява - http://www.mobile.bg/11462646490940390 Какво мислите?

 

Не е правил нищо сериозно, освен нови свещи, накладки, акумулатор и бобина.

За каква бобина става въпрос?

 

Не знам, така ми каза по телефона.

 

Ами питай го (не, че това е важно за избора ти, но да разбереш дали е добронамерен или ...) Имам предвид, че едно време колите бяха с една бобина и дистрибутор, после с две, а съвременните коли обикновено са с 4 малки на лулите за свещите...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 

 

Аз ще съм първия с тази обява - http://www.mobile.bg/11462646490940390 Какво мислите?

 

Не е правил нищо сериозно, освен нови свещи, накладки, акумулатор и бобина.

За каква бобина става въпрос?

 

Не знам, така ми каза по телефона.

 

Ами питай го (не, че това е важно за избора ти, но да разбереш дали е добронамерен или ...) Имам предвид, че едно време колите бяха с една бобина и дистрибутор, после с две, а съвременните коли обикновено са с 4 малки на лулите за свещите...

 

Най-вероятно ще я гледам скоро и ще разбера всичко. Най-много ме притеснява дисплея, защо екрана стои като в грешка. Той по телефона каза, че си работи всичко без навигацията, но това е ясно. Може би няма диск и така показва в началото...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Двд-Рома няма диск, затова е така екрана, но това не пречи на останалата функционалност на екрана. Естествено ти ще изпробваш всичко това на място.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До колегата 

niki_honda   http://www.mobile.bg...462646490940390

Тази Хонда е меко казана ужасна... най-ниската цена в мобиле от Стара Загора ходихме до Видин да я гледаме с голям интерес и разговори безбройни по телефона и накрая не беше нищо което ни беше казано.Първо безброй много детайли правени не както трябва имала е натиснато или удар от дясно има ръжда на задна дясна вежда.Иначе е лъскава отдалече, отвътре леко мизерно момчето пуши вътре багажника миришеше на риба.Съединител почти няма,няма го и компресора на климатика след като го попитахме къде е каза че е в един сервиз и не може да го даде ако я купим.Колата е вкарана от словения поне така твърдеше човека.Като ходова част беше стегната не можа да каже с какво масло е обслужвана каквото имало явно  :) дано съм бил полезен с тази информация за колата. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

До колегата 

,няма го и компресора на климатика след като го попитахме къде е каза че е в един сервиз и не може да го даде ако я купим.

 

В какъв смисъл го няма? Не работи или...ако го няма, какво става с ремъка?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

До колегата 

niki_honda   http://www.mobile.bg...462646490940390

Тази Хонда е меко казана ужасна... най-ниската цена в мобиле от Стара Загора ходихме до Видин да я гледаме с голям интерес и разговори безбройни по телефона и накрая не беше нищо което ни беше казано.Първо безброй много детайли правени не както трябва имала е натиснато или удар от дясно има ръжда на задна дясна вежда.Иначе е лъскава отдалече, отвътре леко мизерно момчето пуши вътре багажника миришеше на риба.Съединител почти няма,няма го и компресора на климатика след като го попитахме къде е каза че е в един сервиз и не може да го даде ако я купим.Колата е вкарана от словения поне така твърдеше човека.Като ходова част беше стегната не можа да каже с какво масло е обслужвана каквото имало явно  :) дано съм бил полезен с тази информация за колата. 

 

 

 

Доста подробна информация, мерси колега. Спести ми евентуално ходене до Видин... очевидно не е гледана както трябва и е потенциален източник на проблеми.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 

До колегата 

,няма го и компресора на климатика след като го попитахме къде е каза че е в един сервиз и не може да го даде ако я купим.

 

В какъв смисъл го няма? Не работи или...ако го няма, какво става с ремъка?

 

Няма го на мястото му тръбичките към радиатора на климатика са с намотано тиксо и компресора е свален.Каза че са го свалили да го правят ама не ставал и трябвало нов по негови думи нов бил 300лв.Аз още там проверих в нета нещото което излезе беше на Delphi най-ниска цена 492 лв,

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 

 

До колегата 

,няма го и компресора на климатика след като го попитахме къде е каза че е в един сервиз и не може да го даде ако я купим.

 

В какъв смисъл го няма? Не работи или...ако го няма, какво става с ремъка?

 

Няма го на мястото му тръбичките към радиатора на климатика са с намотано тиксо и компресора е свален.Каза че са го свалили да го правят ама не ставал и трябвало нов по негови думи нов бил 300лв.Аз още там проверих в нета нещото което излезе беше на Delphi най-ниска цена 492 лв,

 

Е колата в движение ли е тогава? Ако да, как е опънат ремъка с липсващ компресор?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Можеш да го попиташ, къде ги продават тези нови компресори за по 300 лв. Доста хора ще бъдат заинтересовани.

Въобще не се занимавайте с този повече, кой знае колко още не ви казва, просто зщото не се вижда.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това за компресора изби рибата хаха Не ми беше казвал за това по телефона...ама се тая. Ясна е работата с тая кола...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...в тази същата автокъща ходих да гледам един фейслифтов Акорд 7ма, светло зелен, на добра цена, но беше очевидно, че е наводняван.

Пак от Словения.

Ако не се лъжа същия този Акорд от обявата се продаваше в тази автокъща по същото време, та нищо чудно и той е да плувал..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да уточня за цената ( понеже съм купувал за приятел ) ОЕМ компресор 2 ра употреба с гаранция 1 ден е точно 300 лв. нов мисля ,че варираше от 900- до малко над 1100 лв  . Само като някой ми каже такава цена за част и то чисто нова ми става ясно колко е коректен. Преди 4 г мой приятел си купи акорд 6г 1.8   от въпросния търговец. Внос от Словения . Невероятно изгнил, Масло гореше колкото бензин , но бил евтин.  Това мога да кажа . Всеки сам си преценява колко "евтино" излоза евтиното .Поздрави 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11462813959570901&slink=e58vu2 

 

Здравейте нов съм във форума :) Решил съм да сменям марката и се спрях на Хонда , но още се чудя ЦРВ 2ра генерация или Акорд.

Бих бил благодарен за всякакво инфо за автомобила на линка по-горе. Вижда се, че отзад в ляво е леко чукната което принципно за мен това лесно може да се оправи стига всичко останало да е наред най-вече с техническата част.  

 Бих искал да попитам и от кой месец и година започва фейслифта на Акорд. 2006 или 2007? Четох , че преди фейса навигацията не ставала за бг. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този от линка изглежда градушков.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Аз градушка не мога да преценя(монитора на служебния е скапан-но май Мадхед е прав.),не е фейс но пък изглежда доста прав и запазен.Регистриран със още комплект гуми,добро оборудване-на мен направо евтин ми се вижда : :)

Редактирано от pepur

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фейса е от 2006-та, а и този не е най евтиният (имайки предвид че не е с всички екстри), но пък е с регистрация. Калникът може би не е труден вътрешно за достъп, но за капака, да каже някой със седан.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре изглежда. Чудесно е че има сервизна история -стига продавача да ти я прати и да видиш какво от предстоящите "дизелови болежки" вече е правено.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...това което на мен ми направи впечатление е, че фаровете за мъгла са от бензинов акорд.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отписвай я, продадена е вече ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

https://www.gumtree.com/p/honda/honda-accord-executive-tourer-estate-2.0-v-tec-full-service-history-top-of-the-range-spec/1175460751.

 

Моля дайте мнение за тази обява , че възнамерявам да пропътувам 400 мили тази нощ и утре сутринта да я погледна ,( евентуално) купя.

 

Имах същата до предишната седмица за 2 месеца , но катастрофирах и е тотална щета та...

 

Благодаря предварително.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Екстра изглежда.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Хубава е, но не са ли много "£"?

Редактирано от JHM

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами в сравнение с другите които гледам тази е на средна цена според пробега , пък и смятам да се пазаря сериозно. Надявам се , че ще бутна поне £300-400. Днес и минаха прегледа успешно с предписания за леко задържащи задни спирачки и малък теч от изпускателната система. Ще има за какво да се пазаря определено . Повече ме интересува двигателя ,съединителя , интериора и окачването. Ще разбера утре сутрин дали съм изтрошил 1200 километра в двете посоки напразно.....:)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Англия цените са други, нямат общо с тук.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каква е цената за такава в България? Тази със сигурност е на 72 000 мили (110 000 километра), проверих ги . Като отида ще проверя по документите и дали са били жени собствениците .

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За 110К, фейслифт с това оборудване около 14К, и това е бензин, но под 13К не виждам как ще се намери, даже е малко. Виж в мобиле Германия и Аутоскаута частните обяви, скъпи са.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предната я взех за £3300 на 110к и сега не намирам да ми хване някоя окото и на 72-3 к мили под £3900 -4000 че и нагоре . Пък нямам и време да чакам толкова , трябва да работя с нея.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моля да не коментираме цени на автомобилите извън България и особено в UK. Заради обратното движение, възможността за износ е много по-малка и съответно цената на всички автомобили там пада по-бързо и по-важно се определя от фактори, които не са релевантни за повечето хора в този форум. Има не един или два великобритански Хонда форуми, където цени и пробег може да се коментират.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, какво мислите за тази? 

http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11467821164639495&slink=ejt2lw

Преди 2-3 седмици я гледах на живо, добре  изглеждаше, запалих я на място и звучеше добре, но:

1- не ми хареса, че няма капак на двигателя

2- дизел е, пък не ми се вярва да е на 130к км....и то за тия пари 2006?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, какво мислите за тази? 

http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11467821164639495&slink=ejt2lw

Преди 2-3 седмици я гледах на живо, добре  изглеждаше, запалих я на място и звучеше добре, но:

1- не ми хареса, че няма капак на двигателя

2- дизел е, пък не ми се вярва да е на 130к км....и то за тия пари 2006?

Ако е 2006 г, трябва да е фейслифтова, а тази не е.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

 

Колеги, какво мислите за тази? 

http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11467821164639495&slink=ejt2lw

Преди 2-3 седмици я гледах на живо, добре  изглеждаше, запалих я на място и звучеше добре, но:

1- не ми хареса, че няма капак на двигателя

2- дизел е, пък не ми се вярва да е на 130к км....и то за тия пари 2006?

Ако е 2006 г, трябва да е фейслифтова, а тази не е.

 

Принципно на този колите са му читави. Вкарва почти всичко от Швейцария, ходил съм да гледам коли там. Тази обаче не е 2006г. наистина. Много често търговците пишат коли, които са края на определена година, направо за следваща...съответно тази сигурно е 2005г. Също така е писал ел. седалки, а тя няма такива. Такива седалки има само executive пакета.

Редактирано от niki_honda

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 6 години нямаше дизелови Акорди 2004-2005 на такива километри от там. Колата не е на 130к км - доказателство е липсата на сервизни документи. Няма швейцарец, който да изхвърли тези неща и опита ми показва, че ако сервизната книжка липсва - километрите задължително са плашещо много. Имайки предвид, че е дизел, бих те посъветвал да си крайно предпазлив или да изискаш да отидете в Бултрако (които не са далеч) да кажат сменяна ли е верига. Но за мен наистина е излишно - както е излишно да се споменава, че свети чека на двигателя (нещо, което от къщата биха оправили ако беше дреболия, както ще ти кажат, че е).

 

На място и с документи на колата - има шанс и да ви дадът сервизна история срещу малко заплащане, но се съмнявам от къщата да се съгласят знаейки истинските километри.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обърни внимание и, че жабката леко е увиснала наляво.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...