Jump to content
rahneff

Някой знае ли как ....

Recommended Posts

Здравейте колеги.Доста се рових по подобни теми ,но не намерих нищо и затова реших да пусна тема.Та

Хондата е црв 1999 г 147 кончета. Имам поставено реле на фаровете за да се включват сами след като запали колата,но като се цъкнат и не мога да разбера кога е включен климатика,понеже осветлението на копчето му отслабва след запалване на фаровете.Моля за съвет от колегите как са си решили този проблем,

Имах подобен проблем със светлината на часовника в купето ,но него го реших като отрязах едното от кабелчетата ,които отиваха към часовника/мисля че беше червеното/и по този начин не отива сигнал към него за пуснати фарове и така сега си свети през цялото време силно,все едно че не карам на фарове.Някой има ли представа дали и тука може да се резне някой подобен кабел и да се реши и този проблем по сходен начин,че в големите жеги е доста неприятно да чакаш 30-40 сек.и да разбереш че не си успял да пуснеш климатика и след това още толкова за да тръгне :).Не че е толкова фатално но дразни и ако има варианти да се направи нещо ,защо да не пробваме.

Мерси предварително

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж бутончето за нулиране на километража дали се върти и от там да можеш да регулираш яркостта на осветеност по таблото (и не само, вкл. бутона на климатика). Ако не е от там, може да си има отделен потенциометър за тази работа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че няма на първа генерация регулиране на осветеноста на таблото.

Реле ли ти е вързано или DRL блок?

Защото аз съм с такъв и нямам такива проблеми с намаляване на осветеноста, само когато аз включа ръчно фаровете се намалява.

Така с този кабел на часовника дето си го резнал вечерно време не ти ли вади очите?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Мисля, че няма на първа генерация регулиране на осветеноста на таблото.

Реле ли ти е вързано или DRL блок?

Защото аз съм с такъв и нямам такива проблеми с намаляване на осветеноста, само когато аз включа ръчно фаровете се намалява.

Така с този кабел на часовника дето си го резнал вечерно време не ти ли вади очите?

При мен също е направено да не намалява подсветката при включени фарове.

post-12815-0-70761200-1463510051_thumb.jpg

Редактирано от nag

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз се смених крушките на всички копчета по интериора с яркосветещи бели диоди и сега е перфектно.дори като се намали осветеността при включени фарове се вижда отлично.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно червено е кабелчето,което излиза от регулиране на вътрешното осветление от копчето на таблото.Захранване на подсветката е през бушон номер 30/7,5А/.Може да пробвате през него да видите ефекта без подсветка....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На живо е доста по-добреhttp://18.05.16%20.%20-%201_zpsmwtlpaza.jpg

http://18.05.16%20.%20-%2031_zpsjlelcou0.jpg

http://18.05.16%20.%20-%2021_zpsyokxtzoj.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Модул е колега  koko_2002. Не съм се изразил правилно по горе.И то така са го вързали че само си пали светлините а аз не мога да си пусна или спра фаровете принудително ако искам .

А колегата DOXATA ,лесно  ли се разглобява средната конзола предполагам за да ги подмениш със по силни крушки или диоди.Много добре ти се е получило осветяването .Супер

   

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Що не си резнеш кабела от модула към габарита?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моя модул го вързах  така, че като запаля пуска дългите на 40%.

Когато ръчно завъртя лоста на фаровете модула автоматично се изключва.

Трябва да потърся схемата и ако искаш ще ти я напиша (мисля, че бях и надписал цветовете на кабелите)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ще съм ти благодарен koko_2002

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси колега rahneff.

На мен ми беше лесно да го разглобя.Смяната на диодите е по-пипкаво,просто трябва да можеш да работиш с поялник и да ти се занимава.За централното конзола е малко по-лесно,защото там така или иначе е с диоди и трябва просто до ги замениш с бели(оригиналните са два жълти и един зелен)и в моя случай да им пилнеш главите да станат плоски,че аз погрешка взел с кръгли.А за копчетата за вдигане и сваляне на стъклата,за усилената задна светлина и за заключването на шибидаха е по.тегаво.Копчетата са малки и с крушки,при смяната им с диоди трябва да сложиш и резистори и става дядовата ръкавичка вътре,НО СТАВА ,стига да имаш достатъчно желание.Имам едно резервно управление на парното и климатика и мога да ти сменя диодите поне на него,обаче как ще ги бартеросаме с твоето нямам идея.

https://www.youtube.com/watch?v=MVx-fSFr3e4

Ето ти едно видео да видиш за какво иде реч.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги ,а някой има ли представа този бушон N 30 7.5 А само за подсвета ли е или и нещо друго минава през него?.Ако го махна да не се окаже че нещо нещо не работи и да ме остави на пътя :) . ЦРВ 1999 г

Мерси

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бушона захранва само регулатора на осветлението в таблото.Демек всички крушчици по копченцата,радиото и таблото.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И мен много ме дразни тва, че не се вижда кога съм на климатик и кога не. За това аз изкарах малката букса отзаде зад конзолата и извадих червеното кабелче от леглото му и го изолирах. Така вече при пуснати габарити не се намаля осветлението.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...