Jump to content
rahneff

Лампа на климатика

Recommended Posts

Здравейте колеги.Някой сменял ли е лампичката на копчето на климатика. Предполагам че е изгоряла и искам да я сменя.Въпросът ми е може ли да се извади самото копче или трябва да се разглобява цялата конзола,и с лампичка ли е или със диод. Джазката е 1.2  , 2003 г.

Мерси предварително

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сменял съм я, както и на бутончето за нагряването на задното стъкло. Няма как да извадиш само бутона, на щипки е и ще се счупят.  Разглабяш конзолата.

Лампичките са с нажежаема жичка а не светодиодни. По 30-50 ст. в магазина.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

да попитам, колко трудно и без последствия е свалянето на конзолата и подмяната на лампички. Имам доста изгорели по бутоните, колелото на радиото и от другата страна, където са регулирането на огледалата и фаровете (там нищо не свети). Доста крушки имам за смяна, но все ми се иска да е без белези от операцията.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги.Предварително благодаря на MegatroniC за отговора.Смяната става много лесно и без да си личи след това по таблото че е имало интервенция.

ето как става   https://www.youtube.com/watch?v=4Yv0xmmwht0. Успех на всички

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги изчетох доста по темата с изгорелите крушки на таблото,и свалянето на панела "сд то" . Аз също си монтирах Аux кабела, и всичко мина добре...Та от там тръгнах да сменям въпросните крушки,които са зад панела,понеже всичко си ми светеше,но където са врътките за парното НЕ,както при доста колеги които прочетох.. ! Някой колеги споменаха,че крушки имало в бутона на климатика и другия бутон за размразяване на стъклото!.. Аз там крушки не открих разглобих целите копчета.. Крушките ги открих по средата на панала отзад горе долу 2 са една до друга.. Като се завърти пластмаската,и излизат на цокъл са 12w 1.2 ! Отидох веднага в магазина и хората ми ги дадоха,но уви.. след като ги монтирах повече нищо не ми свети дори и горната част на панела! Само копчето на климатика свети синио както си беше!! Та в този контекст исках да попитам възможно ли е да е бушон или нещо друго ??? Незнам от какво може да е вече ... Благодаря на всички колеги предварително ! Помагайте :) 

Редактирано от Lekspek

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, колега.. Да. справих се, в копчетата на климатика и това за подгрева ; има отделни кръшчици,мега миниатюрни :) ! Доста са специфични и има поне 20 вида! Сложих панела, така поне главното табло светна :))) Благодаря много.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Откъде намерихте крушки и какъв е модела точно? Аз така и не намерих, и я оставих така.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...