Jump to content
Murry

Съвет за хондата след удар :/

Recommended Posts

Здравейте и от мен,

 

От скоро горд собственик на така мечтаната Хонда...но за кратко. Късата версия: Един дебил (не ми се искаше с такива думи ама..) наби спирачки пред мен и съответно Аз се спрях в него с дясната(пасажерска) страна. Слезе човека призна че е сгрешил... ама нали законите

са ни такива ..та аз не съм спазвал "дистанция" ..както и да е. 

Количката ми: Японка Хонда Сивик 1.4 IS 2000 год. 2/3 врати Facelift. След доста гледане и може би недостатъчно четене тук и там не видях къде са "разликите" от 6ген като цяло. На пръв поглед - предната решетка и страничните огледала 100% са различни. Но дали калник, капак, броня, фар стават от каквато и да била 6та генерация. 

Някой ако има налични части за продаване да пише може да се спазарим. Иначе това, което на мен ми предложиха като нови:

Калник: 35
Броня: 32
Очиларка: 61
Капак: 120
ел. Фар: 66 ( без моторчето ), обаче и то май ще трябва.

Подкалник: 17

Хората не ми дават гаранция от гледна точка на това дали всичко е ОК и за facelift версията. 

 

Отидох в един сервиз в София - препоръчан от приятел, там ми обявиха 1500 лв. целия ремонт. Който включва по техни думи:

Наместване на рогата ( подали били съвсем малко )
Тенекиджийската работа като цяло
Боядисване на нужните елементи
Смяна на изброените части
Искат ми 930 лева за работата и 579 лева ми излизали частите при тях.
Всеки сам оценява труда си, но все си мисля, че това са множко пари .. особено за работата.

Цените, който съм описал по горе не са техните а от друго място просто информативно поисках офертата за тях.

Дайте съвет и без много да ме съдите - не съм от най-разбиращите :/
Най-вече ако има кой да каже нещо за частите и дали пасват от всяка друга 6та генерация ще съм много благодарен.
 

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разликите в предницата между преди и след фейслифта са следните: Капак, решетка, калници, броня ииииии... за фаровете не съм сигурен. Иначе цените, които са ти обявили 

 

Калник: 35

Броня: 32
Очиларка: 61
Капак: 120
ел. Фар: 66 ( без моторчето ), обаче и то май ще трябва.

Подкалник: 17

Са си много добри, да не са в евро?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И фаровете са различни. Според мен зависи в какво състояние ти е колата, ако е запазено купето си струва да се направи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пич, тя колата ти струва 2000лв.Какви са тия цени,тия да не възстановяват s2000?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравеи тия части ми се види че са неоригинални при тия цени,някои път неоригиналните  детаили не пасват,иди и при друг маистор, вижте колко е мръднала ако трябва наложете детаилите и вижте как ще паснат ,тоест колко е иизбягал рога

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здрасти колега,цените на изброените части са много добри но в този сервиз не ходи повече,първо си намери майстор който работи сам за себеси,цената за работата която ще ти каже ще е поне 3 пати по ниска!

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези части съм на над 90% сигурен , че няма да паснат на колата. От изброените от теб части НИТО ЕДНА не става от каквато и да е 6-та ген. Трябват ти точно от фейслифтова ( Капак , Калник , Фар , Очиларка , Решетка ). Всичко това е различно на преди и след фейслифтовите така , че не са взаимнозаменяеми. за 1500 лв труд ... ще ми боядисат и оправят 2 ЦЕЛИ 6-ти ген ... какви са тези цени...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите. Прибрах си аз колата и си намерих човек на "нормални цени" буквално 3 пъти по евтино. Казаха ми, че тези части 100% би трябвало 

да ми свършат работа: 

http://www.avtosklad.bg/%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%B4%D0%B5%D0%BD-%D0%BA%D0%B0%D0%BF%D0%B0%D0%BA-%D0%B7%D0%B0-honda-civic-hatchback-1999-1-2001-7

 

Като цяло всичко 1999-1-2001-7. Цените тук не ги гледайте..въпроса е дали наистина частите стават. Линка е примерен. 

 

 

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

99*1 - 01*7 стават на 100 про. Това е фейслифтовия период .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...