Jump to content
Mr. Accord

Почистване на джанти

Recommended Posts

Някой ще сподели ли ефикасен начин за почистване на оригинални алуминиеви джанти от черния "нагар", който се получава от накладките, ако не се почиства редовно?

Опитах със специализиран спрей за джанти, но ефектът е незадоволитен. Разбира се, ще продължавам с него още няколко пъти, но ми се струва, че няма да постигна очаквания резултат.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега, добър начин е изтъркване с обикновена гъбичка за чинии с телчето, предварително натопена в кислол или кислин - 20%-ов или 30%-ов разтвор на солна киселина, след 10-на минути обилно изплакване с вода.

Задължително е използването на гумени ръкавици и очила по време на процедурата.

Като лъснат да снимаш и качиш тук в темата!

Редактирано от BLEIN MONO

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще пробвам при първия възможен случай. Днес имах време, но следващият път не знам кога ще е.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С Meglio пробва ли колега? :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С обикновен обезмаслител за печки става страхотно. Пръскаш чакаш изполиваш х2. След това с гъба за съдове търкаш и стават като нови. Само ползвай ръкавици, че ръцете почват да се белят :D 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С това търкане с гъби и обезмаслител след един сезон си без лак, след два - и без боя! Ако покритието на джантите е старо и не ти пука особено, давай смело. Особено ако си правиш планове за освежаване на джанти...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Meglio върши страхотна работа от към страна почистване.
За съжаление, не съм сигурен, че не вреди на лака и боята.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само с киселинен разтвор става. Има един препарат Джантол - български е и представлява киселинен разтвор. Задължително се разрежда и както колегата е писал, задължително ръкавици!!!, очила!!!, и маска за вдишване!!! и не се застоявай много около джантата като я търкаш. Аз съм тъкал с четка с дръжка подобно на тези за тоалетна чиния за да съм на разстояние. Приготви се и в случай, че се опръскаш някъде веднага да го промиеш обилноооооооооо с вода. Иначе при мен станаха като нови джантите след процедурата.

Успех!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвах с Меглио - много търкане, частичен ефект, пробвах и с W5 /от Лидъл/ - много търкане, частичен ефект. Търках здраво, но с четка за зъби и парцал. Пак ще пробвам, но с телена гъбичка за съдове.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Взимаш си водна шкурка номер 1500 и почваш да търкаш. След това да знаеш стават матови, но можеш хубаво да ги изтъркаш и да им пръснеш някакъв сив спрей или там какъвто цвят искаш. :) 
Поздрави! 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе добре, ама джантите са оригинални и нямат наранявания, та затова не ми се иска да ги матирам. Джантите за зимните гуми ги дадох за пясакоструй и прахово боядисване, но те не бяха ходови. Утре ще ги взема и ще видя как са. Ако са добре може и да рискувам с шкурка по оригиналните.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След праховото боядисване,джантите са като нови, а оригиналните хондови с W5 се чистят, но с мрежестата част на кухненска гъба и мноооого търпение.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте. Ще пиша в тази тема, тъй като е най-близка, дано помогнете и на мен. Моите джанти са здрави, на пръв поглед, но изглеждат ръждясали. Не само изглеждат, ръждясали са, но се надявам да е само горния слой. Как мога да махна тази ръжда?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Единия вариант е да ги реновират в сервиз, другия според ръждата - телена четка, финна шкурка, препарат за обработка на ръжди и после боя и лак. Нещо от сорта - http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=56314&p=1057442471

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След праховото боядисване,джантите са като нови, а оригиналните хондови с W5 се чистят, но с мрежестата част на кухненска гъба и мноооого търпение.

 

Koлега, сам ли си го прави това прахово боядисване или майстор ти го прави? Дай координати на някой добър, ако знаеш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

0882 217566 - прахово

0888 037732 - песъкоструй

Фирма Торнадо, джантите станаха като нови.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Реших си проблема радикално :) Купих нови!

 

Поне сподели каква марка размер, цена и за каква Хонда са !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...