Jump to content
kurti7912

сивик 1,5 98г не пали топла помогнете

Recommended Posts

Нещо свързано с газовата ще е, 100% !!! Трябваше да започнеш темата с това.

 

PS: не съм разбирач, но обикновена газова и НЕ светеща чек енджин лампа (оная оранжевата, за грешките) ми се струва невероятно. А казваш, няма грешки...

Не е задължително да свети чека. Така тук един при нас, начинаещ газаджия, губи каса бира преди 7г. Англичанката ми беше с обикновенна газова от 2007ма до 2011г и никога не ми е светел чек или да има грешка. И между другото, и аз имах дерт с главното реле, но колата си палеше на газ без ядове. 

В тоя ред на мисли към автора на темата въпрос- на газ или на бензин не пали топла ? 

С обикновенна газова няма значение има ли грешка или не, има ли бензин ли не, дали е изгорял датчик или не, има ли ланда сонда и т.н. 

Колата трябва да запали на газ без проблем. Само с уточнението, че не трябва да я чака- директно да върти на топла кола и на студена да чака 1-2-3 сек и да не й дава да гасне. Изгасне ли до там е

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фена спомена нещо за преправяната и объркана инсталация-ако е така не знам кой освен него може да оправи тая кола.Кurti,пали колата и газ в Дупница при фена.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каквото и да си говорим още по темата -фена е твоя човек !Не пипайте повече по колата с разни "Елажии" ,пали колата и право при фена ,докато не ти се е ядосал напълно   и да те сиктирдоса накрая!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми то натам отива работата

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 

 

 

стартера си варти и на топла ,но забелязах че като дам на контакт когато е топла чека си свети и не изгася и докато вартя и на студена е така , пали си студена и тогава изгася чека, а на главното реле на буксата кабела за помпата е оголен и свързан с червения. Ако ги разделя за да са нормално няма ток към помпата. Като я купих колата беше така.

Само ще кажа - симптомите ти все повече пищат "ГЛАВНО РЕЛЕ", а тези калъми дет са правени там са правени от някой майстор, дето не е знаял как се прави главно реле и съответно е мазал с г**а си.

Най-добре отиди при някой хондаджия, който знае как работят нещата за да ти прегледа цялата кола и да отстрани тези творчества на предишния "майстор". След като колата не е фабрична (някой е чоплил нещо там) аз спирам да помагам дистанционно, че ще вземат пак да ме провъзгласят за голямото светило, свикнало да бъде във центъра на вселената едва ли не.

 

Директен пример на български творец : карат ми кола с несветещи къси фарове, вдигам капака и забелязвам че левия фар е захранен със 2м жица през цялата маска от десният и на едно място има протрито, където е дало на корпус и е думнал бушона. След кратка проверка установявам, че твореца преди мен го е мързеяло да погледне и смени един бушон (за левият фар), и му е било по-лесно да пусне кабел от другия къс през цялата предница на колата. 10мин и два бушона по-късно колата е със нормално светещи фарове и -2м излишен кабел от коша. :)

 

Поздрави, Ники!

вече незнам кои да питам тука в СЛИВЕН,като разделя 2 та кабела помпата не работи ,жълтозеления кабел дирекно към помпатали води ,
Здр.колега.Виждам че си от Сливен.Ходил ли си в един сервиз до мин.бани преди разклона за Мечкарево?Аз лично съм много доволен от майстора.Преди имах проблем с хондата.Ходих на 4 сервиза уж при добри майстори но файда никаква.Препоръчаха ми този сервиз.Момчето там е много разбрано и ще ти обърне голямо внимание.Само че работи само със записване.Казва се Радослав-0889644144

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На Кurti колата явно е тотално е объркана инсталацията -хич да не ходи по други майстори ,ще объркат още повече нещата ,само човек като фена дето ги знае наизуст хондите може да поправи нещата .Ама като гледам вече освен сухото и една каса уиски ще трябва да натовари -по една бутилка за фена за всеки МаЙстоР дето е доосрал колата досега-какво ще кажеш фен?Предпочитаната марка само трябва да му кажеш на момчето .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе не ме бъркайте мен. Човека си решава.Калмара -Ники също му е много добро!!! решение на проблемите.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

проблема  се  появи  2 дни след като смених агренажния  ремак  ,а  по  капака  на  агренажа  минава  кабел които  отива  на  датчик доло на шаибата на  коляновия  вал,възможно ли е  да са   разместили нещо на  този  дачик  и от там  да не  пали топла 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и можели  този датчик  да се провери  без да се сваля

 

Абе не ме бъркайте мен. Човека си решава.Калмара -Ники също му е много добро!!! решение на проблемите.

проблема  се  появи  2 дни след като смених агренажния  ремак  ,а  по  капака  на  агренажа  минава  кабел които  отива  на  датчик доло на шаибата на  коляновия  вал,възможно ли е  да са   разместили нещо на  този  дачик  и от там  да не  пали топла ,

Редактирано от kurti7912

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

проблема  се  появи  2 дни след като смених агренажния  ремак  ,а  по  капака  на  агренажа  минава  кабел които  отива  на  датчик доло на шаибата на  коляновия  вал,възможно ли е  да са   разместили нещо на  този  дачик  и от там  да не  пали топла ,


 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

стартера си  варти  и на  топла  ,но  забелязах че като дам на контакт когато е  топла  чека си  свети и не  изгася и докато  вартя и на  студена  е  така , пали си студена  и тогава изгася  чека, а на главното реле на буксата кабела за помпата е оголен и свързан с червения. Ако ги разделя за да са нормално няма ток към помпата. Като я купих колата беше така.

Само ще кажа - симптомите ти все повече пищат "ГЛАВНО РЕЛЕ", а тези калъми дет са правени там са правени от някой майстор, дето не е знаял как се прави главно реле и съответно е мазал с г**а си.

Най-добре отиди при някой хондаджия, който знае как работят нещата за да ти прегледа цялата кола и да отстрани тези творчества на предишния "майстор". След като колата не е фабрична (някой е чоплил нещо там) аз спирам да помагам дистанционно, че ще вземат пак да ме провъзгласят за голямото светило, свикнало да бъде във центъра на вселената едва ли не.

 

Директен пример на български творец : карат ми кола с несветещи къси фарове, вдигам капака и забелязвам че левия фар е захранен със 2м жица през цялата маска от десният и на едно място има протрито, където е дало на корпус и е думнал бушона. След кратка проверка установявам, че твореца преди мен го е мързеяло да погледне и смени един бушон (за левият фар), и му е било по-лесно да пусне кабел от другия къс през цялата предница на колата. 10мин и два бушона по-късно колата е със нормално светещи фарове и -2м излишен кабел от коша. :)

 

Поздрави, Ники!

 

проблема  се  появи  2 дни след като смених агренажния  ремак  ,а  по  капака  на  агренажа  минава  кабел които  отива  на  датчик доло на шаибата на  коляновия  вал,възможно ли е  да са   разместили нещо на  този  дачик  и от там  да не  пали топла ,

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Неможе. Ще.ти свети грешка за тоя датчик а ти каза че грешки няма.

А а и тоя датчик мери разтягането на ремъка, най много да не ти работи витека.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Неможе. Ще.ти свети грешка за тоя датчик а ти каза че грешки няма.

А а и тоя датчик мери разтягането на ремъка, най много да не ти работи витека

неми остава  друго освен да   доида  при теб или  при  калмара ,щото тука никои незнае какво става

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а  чека  като дам на  контакт  свети  и гасне чак  когато  запали колата,и на студена  и  на  топла ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а  чека  като дам на  контакт  свети  и гасне чак  когато  запали колата,и на студена  и  на  топла ?

а жълтозеления  кабел дето е за помпата на гл,реле е  окасен със черния до него и само така работи  помпата ама постояно като ги отделя спира помпата,,немога  да го разберем зада го въстановя в оргиналния си вид  , а като замерим  буксата на  гл реле си има  захранване,голяма аномалия 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Беги при НИКИ-Калмаров оня знае ко прави.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

20 дена писане на едни и същи работи, а хората му предлагат помощ, дават му телефони?!?

Не, без да си платиш няма да стане, ако това търсиш.

колега   много искам да СИ ПЛАТЯ  и да  стане тая  кола на много места ходих и нищо,но продължавам да обикалям,разбирасе че   ще си платя. ама на кого,като никои досега сервиз неможе

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

както сам каза 20 дена съм без  кола и е лошо  ,деца  работа  нестава

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фена каза при Калмара да ходиш -това е положението!Може и да му е писнало на фена от тебе вече .Аз за квото се сетих писах-ма с тази инсталация си за баш майстор по хондите!Ся ако имаш някоя плазма или друго тв за ремонт-аз съм твоя човек

Сещам се преди години един Ром носи една 55-ца плазма Samsung ,цъкала и я отворил ,мерил нашия с фазомера ама ток има и накрая окъсил Vs ииии-тотал щета става така ,оставил я така и на следващия ден децата му я взели за игра и накъсали където видят лентови кабели и какво ли не още -

850лв му стъпи ремонта ,ама батката доволен ,платките Ysus и Zsus борд дето са дефектирали хибридите първоначално и захранването го възтанових с 300 зора че е колкото половината ми бюро,после всички кабели и светна панела.Така че не я пипайте повече колата щот си усложняваш положението , ми я карай на калмара

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фена каза при Калмара да ходиш -това е положението!Може и да му е писнало на фена от тебе вече .Аз за квото се сетих писах-ма с тази инсталация си за баш майстор по хондите!Ся ако имаш някоя плазма или друго тв за ремонт-аз съм твоя човек

Сещам се преди години един Ром носи една 55-ца плазма Samsung ,цъкала и я отворил ,мерил нашия с фазомера ама ток има и накрая окъсил Vs ииии-тотал щета става така ,оставил я така и на следващия ден децата му я взели за игра и накъсали където видят лентови кабели и какво ли не още -

850лв му стъпи ремонта ,ама батката доволен ,платките Ysus и Zsus борд дето са дефектирали хибридите първоначално и захранването го възтанових с 300 зора че е колкото половината ми бюро,после всички кабели и светна панела.Така че не я пипайте повече колата щот си усложняваш положението , ми я карай на калмара

само  проверих  кое каде отива от тези неща които са сложени допалнително  да знам за какво са. и   се ви вижда че нямат връзка с проблема .нищо несам размествал,  а КАЛМАРА  ако е сагласен да ми обърне внимание ще  отида разбирасе  

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

проблема  ерешен, със  смяна  на компа

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...