Jump to content
vlukova

Гласово избиране на телефон през блутут

Recommended Posts

Здравейте колеги, имам Хонда акорд -2015г. Телефона е само с гласови настройки. Блутута ми се закача и ако ме търсят няма проблем да говоря през него, но не зная как да избирам номер, запаметен в телефона. Моля помогнете!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://owners.honda.com/vehicles/information/2015/Accord-Sedan/features/Voice-Recognition

 

Това е за американския акорд, но предполагам, че и за европейският е така. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това, което е пуснал колегата, няма да свърши работа, защото е за по-новия модел, който е с 3 бутона.

Ако е европейския Акорд, настройките са като на ЦРВ, Ледженд след 2006 година и Джаз след 2008.

В прикрепения файл съм копирал процедурата от ръководството за ЦРВ 3.

Би трябвало да работи и с Акорда.

Ако нямаш ръководство за Акорда, питай в Бултрако дали нямат останали в повече, за да се видят всички опции!

 

bt_accord_crv.pdf

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...  ако ме търсят няма проблем да говоря през него, но не зная как да избирам номер, запаметен в телефона. Моля помогнете!!!

Отговора е, че това невероятно скъпо блутут устройство не работи с абонатите запаметени в телефона, а трябва наново да записваш желаните от теб номера в паметта на колата, като добавяш и гласово имената на всеки

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

...  ако ме търсят няма проблем да говоря през него, но не зная как да избирам номер, запаметен в телефона. Моля помогнете!!!

Отговора е, че това невероятно скъпо блутут устройство не работи с абонатите запаметени в телефона, а трябва наново да записваш желаните от теб номера в паметта на колата, като добавяш и гласово имената на всеки

 

Не си съвсем прав колега, работи с абонатите запаметени в телефона. Но трябва да ги избереш ръчно чрез големия въртящ бутон на централната конзола. Мен лично по-вече ме дразни факта, че когато някой ме търси, на дисплея изписва номера а не името на абоната от фонбука. И ако искам да видя кой ме търси, трябва да си погледна и дисплея на телефона.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

DAN_DAN  аз се изказах за блутута на 7цата, но явно и при 8цата не са напреднали много в тази насока

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравейте колеги,за много години живи и здрави бъдете!имам нужда от малко помощ.как мога да променя езика за настройки на безжичната връзка с телефон.направих няколко опита без успех.колата е внос от Швейцария,и си бърбори на френски.доста и поговорих на висок глас,но уви само отговаря "пардон".благодаря

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, колега,

 

Виж ето тук.

Има обяснения в няколко поста от колегите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здрасти,благодаря за бързия отговор.нещо не ми се получава,опитах няколко пъти без успех,не мога да я накарам да проговори английски,и до там всичко преключва и пак наново.....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами не знам защо не ти се получава. При мен също не стана след първия опит, но се получи накрая.

Започнах да казвам English по различен начин - "Инглиш", "Енглиш", "Инглезе" и т.н. Пробвах и да артикулирам по различен начин, като всеки път започвах цялата процедура от начало.

Накрая се получи. Пита ме дали искам да сменя езика с английски, потвърдих и стана.

 

Ето тук ръководство на английски как става:

Language reset procedure for Hand Free Telephone (HFT) system

If you find that the Hands Free Telephone systems language has been changed from English to another language by accident, the owner’s manual states that you need to reset the system by giving the appropriate commands in the new language. If you encounter this problem then follow the procedure listed below to change the language back to English.

1. Press the ‘talk’ button and after the beep clearly say ”English”.

2. The system will now respond in English to tell you that you have requested a language change and how this will affect any stored name’s and do you wish to carry out this change, it will then repeat this statement in the original and incorrect language.

3. Once the system has stopped speaking then press the ‘talk’ button again and say “yes”.

4. The system will then respond by confirming that the language has been changed and will return back to the main menu.

5. If you find that the language will not change back to English then try clearing the HFT pass code by using HDS and then try changing the language again. If anyone is near Leeds and wants free assistance for this by all means drop me a PM I have the latest HDS system and i can do the pass code reset for you.

Редактирано от romborak

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, успях да променя езика на разбираем за мен английски. Сблъскахв се със следния проблем минавам фоун сет-ъп,преминавам пеар но телефона не открива блутут сигнала на автомобила, опитах и с друг телефон без успех. Моля за съдействие. Благодаря ви спорен ден! 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

 спазвай тези стъпки: https://hondakarma.com/threads/honda-hand-free-telephone-hft-user-guide.390/live?page=1

Ако пак не успееш, има вероятност да имаш проблем с модула. Май този модул често дефектира.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти колега, благодаря за информирането, проблема е, че не стигат до откриването на HFT.И от там да продължа с 4 цифровия код.Как може да се разбере дали е проблема в блутут модула? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-лесно е да провериш телефона си дали ще се сдвои с някое друго устройство.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е от телефона, тестван е многократно :huh:

Редактирано от didomucy

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам до колкото ще ти помогна с това, но на мен ми се случи нещо подобно.  Първо имах едно LG, което успях от първия път. След това си го смених с Galaxy S7 и вече телефона не ми виждаше колата. Това продължи известно време, докато при един опит взе, че я видя, и успя да се свърже... С други думи, опитвай от време на време, защото при мен в продължение на няколко дни не се получаваше .

Също така не знам дали колата няма лимит на пеърнати телефони, виж да не е пълен и да трябва да триеш някои

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Благодаря ти колега, не се отказвам, тия дни карам джазката,че пусна корени пред блока:D

Редактирано от didomucy

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, отскоро съм с Хонда Акорд ген. 8, но не успявам да изкарам телефонните номера от Iphone 6s. Всичко друго успях да направя, промяна на език от немски на английски, pair  и т. н. но като кажа list или receive contact връзката се разпада. Има ли някой същия проблем с Iphone ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, колега,

имаше някаква драма с формата на файла, който изпращаш.

За мен по-важното беше, че това не ми върши никаква работа. Аз се надяввах, че ще ми изписва името на човека, който ме търси, но не е така. Трябва на всеки номер да запаметиш гласово името му и след това можеш само да ги набираш гласово, което лично мен не ме кефи и изобщо не си играх да си прехвърлям контактите.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 37 минути, Maximus написа:

Здравей, колега,

имаше някаква драма с формата на файла, който изпращаш.

За мен по-важното беше, че това не ми върши никаква работа. Аз се надяввах, че ще ми изписва името на човека, който ме търси, но не е така. Трябва на всеки номер да запаметиш гласово името му и след това можеш само да ги набираш гласово, което лично мен не ме кефи и изобщо не си играх да си прехвърлям контактите.

Ами аз вече реших проблема, просто като ми се наложи да говоря с някого през Siri набирам номера му, а разговора провеждам през хендсфрито на колата.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, след поредната заигравка с блутут взе, че ми се получи -алелуя -юпи. Благодаря на всички отзовали се!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

 

1. Някой знае ли как / дали могът да се сдвояват два телефона едновременно? Като сдвоя втория и първия вече не е сдвоен!

2. През известно време (няколко дни) вече сдвуения телефон се оказва че не е здвуен, без нищо да съм пипал, та се чудя от какво може да е това? В началото нямах проблем телефона си стоеше сдвуен месеци и от известно време започна да го прави този проблем?

 

Благодаря предварително

 

Поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...