Jump to content
simeonpor

Смяна на агренажна верига на Акорд 7

Recommended Posts

Отговорено (Редактирано)

Преди месец проследих до Букурещ фалшиви консумативи в опаковка Хонда,ще разбера и тези вериги откъде идват.Парадокса е че даже на Хонда Тайван веригите са по-скъпи..Последно време е модерно да се имитират ОЕ части,защото имат оправдание за неприлично висока цена на промоция.Но няма как да е по-евтино от колкото в Метро...

 

Грешка.Shenzen продават по една  бройка 18$+65$ DHL за седем дена... пак идва скъпо 174 лв

Редактирано от Markony
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те хондовските части са си скъпи, но и друго няма обяснение- веригите за дизела, въпреки, че са едноредови, малко по-дебели от велосипедни, са по-скъпи от тези на бензиновата, въпреки, че тя изглежда по-сериозна, многоредова...

http://www.ebay.co.uk/itm/GENUINE-HONDA-JAPAN-Timing-Chain-and-Tensioner-Kit-Set-CRV-Accord-2-0l-2001-2008-/291762087339?hash=item43ee6025ab:g:l8UAAOxy2CZTbS9D

 

http://www.ebay.co.uk/itm/FOR-HONDA-K20A6-K20A3-K20A4-K20A1-2001-NEW-TIMING-CHAIN-GEARS-OIL-PUMP-KIT-/301851208237?hash=item4647bbea2d:g:hRgAAOSwGotWn1NZ

 

http://www.ebay.co.uk/itm/GENUINE-HONDA-CIVIC-ACCORD-2-2-CTDI-DIESEL-TIMING-CHAIN-KIT-/400765253311?hash=item5d4f7876bf:g:Hl8AAOSwGvhUALAC

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На нашите Хонди май оригинално са сложени вериги Daido - Япония. Аз такова чудо на нашия пазар не открих..

Може би ако се поръчат от официалния дилър на марката. Но с тях отдавна съм престанал да се занимавам..

 

Затова не го чоплете, ами избирайте някой по-качествен заместител и сменяйте смело :)

И без това след още няколко годинки и ще клекнат от старост :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По ринцип да

 

То най-добре е да се кара китаиска кола,поне всички части са оригинални

 

Истински оригинални части на 100%.

Има за Грейт уол,санг йонг.......китайски :):) :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е аз нали от официалния дилър ги поръчах. Преди това мой познат ме свърза с друга фирма, която каза, че внасяла частите от дилър на Хонда в Гърция и цената на целия комплект беше още по ефтина, вкл. и на веригите, но не ми се рискуваше.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, тъкмо прочетох темата, ей така от любопитство и забелязах, че всички говорите за вериги и зъбни колела.Не, че е голяма работа ама колелата са верижни след като работят с верига, не са зъбни.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не се ли казва зъбни колела, защото имат зъби ? На велосипеда венците пак имат зъби, 32 зъба и т.н. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, верижно колело и зъбно колело са две различни неща.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да бъдем по-точни е верижно зъбно колело, за тези които не са разбрали за какво се пише :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, колеги след като подхванах темата, да кажа че най-накрая и аз смених веригата, докато намеря частите беше ходене по мъките, но това не е най-важното. Проблема е, че остана един шум, който очаквах да изчезне  Да колата поутихна, но остана един метален звук, който се чува отдясно и не знам оттук накъде. Някой има ли някакви идеи?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е като ти сменяха веригите, не ти ли провериха, външните ролки, шайбата на динамото, демферната шайба на вала...?

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво точно смени - всичко или за по-икономично, само веригите?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами не, чуха я, казаха верига, смениха я и това е. Но  благодаря за отговора, даде ми някакви насоки.:)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво точно смени - всичко или за по-икономично, само веригите?

Смених вериги, хидравлични обтегачи и пластмасовите банани, май така им викат. Не смених единствено зъбни/верижни/ колела.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам подобен шум съвсем отскоро. Подозирам генератор или хидравлика. Защото всичко друго е сменяно. Появи се съвсем отскоро. До сега колата "мъркаше"..

При свален пистов ремък шума го няма.  А всичко въртяно на ръка изглежда бетон..

Някой да ми каже метод за локализиране. И в два сервиза ходех, хората го чуват, но шумът така увлича, че не се разбира от къде е.. :(

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прочетох , че веригата на 2.2 преди фейса се сменя на 200 000км, а след фейса на 500 000км. Това са препоръчителни км, знам за тракането, което всеки чака да чуе!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте. Гледам темата възродена, та да задам 2 въпроса и аз;

1. По-горе на първа страница има препрадка към друга тема, като е приложен клип на работещ двигател. Освен тракането се чува и виене при повишаване на оборотите. Това виене го има и при мен, след смяна на ремък и ролка. Колата е фейслифт с късия ремък. За да съм по-точен, оприличавам виенето като тънко, но долувимо при повишаване на оборотите. Много прилича на това от клипа. Чувал съм го и при други дизели. Двама майстори казват, че е нормално, но мен ми прилича на едно от трите неща (алтернатор, хидравлика, компресор). Факт е, че се чува това виене и леко ме притеснява. Въпросът ми е нормално ли е наистина или трябва да се ревизират 3-те неща от по-горе?

2. Колата е на 212 000 реални километра. В сравнение с клипа веригата се чува съвсем слабо, само на тихи обороти. Вярно ли е, че се препоръчва на 500 000км. смяна? Колата е закупена и обслужвана редовно от сервиз на Хонда в Германия.

Благодаря предварително. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 6.11.2018 г. at 8:10, karaulanov написа:

Прочетох , че веригата на 2.2 преди фейса се сменя на 200 000км, а след фейса на 500 000км. Това са препоръчителни км, знам за тракането, което всеки чака да чуе!

Такова нещо като 500 000 няма. Може да чуеш коментари много, моята на 230 000 при палене толкова беше разтегната, че се чуваше стържене метал в метал.

Виждал съм на дизел при много по-малко километри, факторите са много.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На ‎7‎.‎11‎.‎2018‎ г. at 22:54, Valkov90 написа:

Такова нещо като 500 000 няма. Може да чуеш коментари много, моята на 230 000 при палене толкова беше разтегната, че се чуваше стържене метал в метал.

Виждал съм на дизел при много по-малко километри, факторите са много.

 

Очаквах такъв отговор. Мисля, че веригата "трака" в рамките на допустимите норми за момента. Няма да бързам да я сменям, понеже доста се напарих от некачествени части и съмнителни майстори със старата кола. За 110 000 км. Мотора е отварян 4 пъти. Некачествени гарнитури и тнт. Ще наблюдавам и ще изчакам да видя как ще се развива шума във времето, а най-вероятно  ще потърся второ и трето мнение. Повече ми прави впечатление това виене, за което ми казаха, че било уж нормално, но ще следя и за него.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Казвам го съвсем от опит и вероятно изпатил като теб.

Части от България пазарувам, само ако са накладни, тампони, биалетка. 

Габиели доставят всичко от UK за около 20 тина лв, а в Англия има почти всичко за нашите коли. Дилърите са коректни и са много по-хора, от нас.

Не мога да коментирам при дизела как е, знам само че при мен 2.4 след смяната на веригата и смяната на маслото Eneos Sustina 5w30 прави се само и единствено в Япония, колата буквално не се чува как работи.

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 19.05.2016 г. at 21:39, Markony написа:

Карам бензинови Хонди защото съм природозащитник,а питам за цените на дизеловите защото имам сервиз от 96 година...

колко ще струва ремонта на 2те вериги при теб с части от мен ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко си възкръснал стара тема. В правилата на форума пише:

2.2. Не „изравяйте“ стари теми  (по стари от 6 месеца) ако искате да добавите нещо към такава тема, пуснете нова и добавете линк към старата такава.

 

И все пак:

Съмнявам се и се надявам никой да няма опит. Japanparts правят евтини афтърмаркет части с посредствено качество. Аз не бих купил такава марка за ангренаж никога. Всъщност почти нищо не бих купил отново тази марка.

  • Харесвам 4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...