Jump to content
moondevil

Миризма на масло

Recommended Posts

Здравейте колеги от скоро като я по настъпя отвън и в купето мирише яко на масло. Гарнитурата на главата пропуска леко това е факт но това се получава само след като и поизпъна кокалите. Колата е civic d15z6. Възможно ли да е пукнат колектор или нещо друго. Вярно колата си е юбилярка 20год, но е адски здрава и искам да си я оправя.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, колега!

Има ли сериозна загуба на масло?

Мотора припушва ли когато я ръчкаш във високите обороти?

Съмнявам се миризмата на масло да е от теча от гарнитурата на капака на клапаните освен, ако маслото не се стича по нагорещения изпускателен колектор и от там да идва тази миризма. Аз до скоро имах теч от Втек клапана и цялата ми скоростна кутия беше олята в масло, но миризма не съм усетил.

Относно спукания колектор предполагам имаш предвид за изпускателния, но ако е пукнат ще има миризма на изгорели газове и работата на мотора ще е по-шумна.

Огледай си тръбичката за картерна вентилация да не е пукната, тя е тази, която излиза горе от главата и влиза в интейка (гумената тръба на въздушния филтър).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гарнитурата ма капака съм я сменил не пуска масло, гарнитурата на главата пуска по малко но мил съм двигателя да видя дали ще изчезне миризмата но не при ръчкане мирише си. За тръбичката не съм я гледал но ще го направя мерси за отговора.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен ти е от витека теча не от гарнитурата ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами на 10000 да долея 1л това когато я карам аз.Но колата се кара от жена ми в града а тя не и дава много много зор.,затова може и да не се наложи да доливам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може и да бъркам не съм много сигурен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

moondevil,сигурен ли си че гарнитурата на главата ти пуска странично масло :huh: Я огледай по -хубаво откъде омаслява.Да нямаш повишено картерно налягане -знаеш от какво  и като я опънеш и да фърга от някъде .На старата англичанка миришеше така на масло по едно време и капеше масло от гарнитурата на картера на изпускателна тръба на гърнето ,дозатегнах гайките и изчезна завинаги .Огледай пак хубаво.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси борко ще погледна.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...