Jump to content
stanchevvv

Как се оправя автоматичното прибиране на огледалата?

Recommended Posts

Има ли някой идея дали се оправя тази функция. Аз много искам да мога да си я ползвам.На някой изобщо работли ли му тая екстра на ЦРВ 2 ген. От това което до момента получавам като отговор е - нови огледала,а никой няма да даде около 500 лв да смени наглед здрави огледала,за да си ги прибира автоматично новите. 

Редактирано от stanchevvv

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво точно им е развалено и въобще правят ли опит да се прибират или...?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При 2-ра генерация, тази екстра не съм я виждал.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз я имам тази екстра , работят.Колата е Executive.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и моята е Executive,сигурно само на тях го има. Как работят колега, гладко ли се прибират и отварят? Аз като натисна копчето,лявото въобще не помръдва,а дясното съвсем ,съвсем леко тръгва и спира.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В началото малко задържаха , но помагах с ръка , после тръгнаха и си вървят.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чудесно че я имате!

Просто не бях виждал и чувал, някой да има такава екстра при 2-ра генерация.

Естествено допусках, че е възможно да я има / макар че при Хонда това с екстрите е голяма клизма/  но ето че се потвърди.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всички харвита я имат.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И моята е Екзекютив и я има тази екстра. И огледалата се прибират много плавно, без да запецват. Колега разглоби ги и виж вътре в механизма има едно зъбно колело, на един сивик така се беше развалило едното и си търси само тази зъбчатка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако чуваш, че моторчетата работят, а огледалата не се движат трябва първо да почистиш механизмите.  Моите също запъваха, когато купих колата. Обилно напръсках с ВД40 няколко пъти (без да разглобявам, а пръсках направо във фугите) и направихме няколко раздвижвания. Внимавай, да не се оронят зъбчатките, че май са пластмасови. При натискане на бутона помагай с ръка, докато не започнат да се движат сами. Вземи някой да помага за дясното огледало.

Успех.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За дясното имам някакви надежди ,че с почистване и други процедури би се оправило ,защото след натискане на бутона има някакво минимално движение. Притеснява ме ,че лявото не помръдва по никакъв начин и това не вярвам да е от зацапване или нещо дребно :(  Не съм се вслушвал дали издава звук моторчето,ще го направя,да видим... 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Днес обърнах внимание и мисля,че новината е добра. Чува се моторчето как работи и на двете огледала ,а дори лявото и то прави много леко движение. А дясното след като малко му помагах започна с една идея повече да се прибира. Тоест щом работят моторчетата не може да няма начин да се оправи? Дайте идея какво да направя?

Редактирано от stanchevvv

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм разглобявал, но според мен щом моторчетата работят причината е или смазване или несъосие в механизмите. Също така виж дали им идва достатъчно ток, защото при мен когато ми беше паднал акумулатора не искаха да се прибират.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...