Jump to content
entem

Ударено предно стъкло

Recommended Posts

Здравейте. Днес докато си карах по околовръстното на София с около 90 един камък удари предното стъкло и сега има драскотини и е малко вдлъбнато. Може ли да ми препоръчате сервиз в София, в който мога да ида утре и евентуално да се поправи? Бих искал някой сериозен човек да го прегледа внимателно, за да няма нещо пукнато, което аз да съм пропуснал. Камъкът беше някъде около 5х5 см или поне така го видях понеже дойде много бързо. Ако се наложи смяна на стъклото къде бих могъл да го сменя (освен официален сервиз на Хонда) понеже колата има сензор за дъжд, който трябва да се прехвърли както и задължителните стикери за застраховка, преглед и винетка. Долу съм сложил линк към снимката като с червено съм оградил удареното място.

Благодаря предварително.

 

 

http://prikachi.com/images.php?images/186/8650186N.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не е пукнато може с полиране да се пооправи, но като гледам е на кофти място спрямо видимостта ти. Не бих ти препоръчал да го сменяш, ако не е пукнато. Оригиналното стъкло има нагреватели, а и е тонирано, така както афтърмаркет стъкло няма как да бъде тонирано.

 

Ако е пукнато е опасно, защото не знаеш кога напрежението, което се упражнява в този участък ще го пръсне, тогава търси оригинално 2-ра ръка.

 

Не мога да ти препоръчам никъде сервиз за тази услуга.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, тази екстра с нагревател на челното стълко при акорд 7ма не ми е позната?!

А относно проблема, ако дупчицата е малка се запълва, не я виждам добре на снимката. За София не мога да кажа къде, но не е нещо фатално. Струва от 20 до 50лв и става не забележимо.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Оригиналното стъкло има нагреватели"

 

Те такова животно на Акорд 6, 7 и 8 за Европа досега ни съм виждал, ни съм чувал да има. Говоря за челното стъкло както се подразбира от темата.

Редактирано от DAN_DAN

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата h5rov  ме е изпреварил.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може и да се бъркам, все ми приличат на реотани точките.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, тази екстра с нагревател на челното стълко при акорд 7ма не ми е позната?!

А относно проблема, ако дупчицата е малка се запълва, не я виждам добре на снимката. За София не мога да кажа къде, но не е нещо фатално. Струва от 20 до 50лв и става не забележимо.

В Пловдив платих цена от 15лв. и ми оправиха две такива пукнатини от камъчета. Едната беше около 1,5 см., а другата наполовина по-малка.

Говоря за всичко - издълбаване, запълване и изпичане..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря Ви за отговорите. Няма пукнато, но е вдлъбнато там, където е ударено. Ще звъня утре и ще видя какво ще може да се направи, но ако не може да се поправи - тогава ще търся оригинално стъкло втора употреба

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега petko_z,

 

А личи ли си като се вгледаш там където са били пукнатините. Защото преди няколко години едни "майстори" във Варна ми "ремонтираха" една такава съвсем малка пукнатина която почти не се забелязваше. А след "ремонта" стана очевадна и се наложи да сменя стъклото.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно си зависи от майсторите. И аз съм запълвал една пукнатина на предно стъкло, така че след като я запълни и като ми видя недоволния вид, му стана неудобно и не ми поиска пари дори и за материалите, които е ползвал. Внимавайте на кой си доверявате колите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да се възстанови пукнатината качествено, трябва да се иде на майстор веднага, преди да я е валяло дъжд и да се е запълнена с прахоляк. Иначе няма да ви хареса резултата.

Редактирано от Mr. Accord

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да се възстанови пукнатината качествено, трябва да се иде на майстор веднага, преди да я е валяло дъжд и да се е запълнена с прахоляк. Иначе няма да ви хареса резултата.

Не съм съгласен. Предната ми кола си я купих с цъкълка. Карах я така повече от година докато се наканя да я закарам. Резултата беше много добър, дори аз се заглеждах да го намеря.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз се поразрових из нета и намерих разни обяви. За съжаление не мога да помогна с телефон и име, но намерих един майстор, мобилен, идва на място където му кажеш, млад, интелигентен, учтив.

 

При мен имаше от външната страна на стъклото цъфка с размер около 3-4 мм диаметър, а отвътре беше само като точка, но си личеше, че стъклото е спукано.

Още като му се обадих той веднага ми каза: "Дръж колата на слънце, че ако случайно е влезнала влага в цепнатината да се изпари. След около 2 часа залепи едно обикновено тиксо отгоре и ако я караш, много внимавай ако се качваш на бордюр да е бавно, защото от засукването на колата се напряга стъклото".

Аз лично внимавах и за дупки и при "легналите полицаи"

 

Пичът дойде пред нас, всичкият му инструмент в колата, акумулатор за ток, уред за горещ въздух, лепила, оня уред за изпичане, сложи предпазни очила !!!, закрепи на стъклото едно рафтче, нареди си всичко на него и за 20 минути ми я направи (30 лв) и вече 2 години изобщо не се бях сещал за това. Сега дори не мога да кажа къде беше точно, трябва внимателно да се загледаш за да забележиш едва-едва замъглена точица.

Даде ми и едно кръгче, около 2,5 см диам., някакво специално тиксо и каза, ако пак се получи така веднага да го залепя на спуканото място. И че с това тиксо някои негови клиенти си карали по година без проблеми.

Редактирано от rusco

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди малко ходих до един сервиз, но казаха, че не може да се поправи. Сега ще търся оригинално стъкло втора употреба и тия дни ще трябва да го сменя

 

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не исках да се меся, но за мен това беше най-добрия вариант. Особено предвид факта че по сайтовете е пълно с такива Акорди за части, ударени отзад от някой бърз германец...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма за какво да се притесняваш, g0sh. Всеки съвет ще ми е от полза.

Имате ли представа дали има нещо специфично като гледам стъклото или просто трябва да не е пукнато или счупено никъде?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Забърши го добре и виж отблизо за по-малки наранявания. Обикновено не се виждат от пръв поглед.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще го имам в предвид това, tonywoolf, благодаря :)

Чудя се обаче колко може да струва такова предно стъкло втора употреба, дали ще бъде повече от 100лв? Какво трябва да гледам освен за надпис HONDA на него, за да знам, че е оригинално? Дали има нещо друго по-специфично?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж какво пише на твоето, същото трябва да има като брандиране и логота.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще го проверя моето. Благодаря за съвета :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-добре иди с твоята кола там където ще купуваш стъклото и сравнявай "новото" с твоето "на живо" тъй да се каже. По този начин вероятността за грешка се минимализира. Останалото колегите са го казали. Вероятността да намериш перфектно стъкло втора употреба е нищожна, но все пак мисля, че си заслужава търсенето. Хубаво огледай ръбовете на стъклото, там където е било залепено, дали няма някакви дефекти и наранявания. Още виж дали триплекса не е започнал да се отлепя отнякъде.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес ходих в един сервиз на ул. Гео Милев 171, но може утре да ида и до другия сервиз в Горубляне за всеки случай. Вече почвам да се чудя дали е по-добре ново стъкло (имам вариант за немско за 285 лв или френско за 385 лв като и в дваат случая допълнително се плаща монтажа) или оригинално втора употреба понеже идеално стъкло втора употреба няма да намеря, а вече направих такава грешка с фаровете като купих нови понеже оправянето на рефлекторите на старите фарове ми струваше пак толкова и реших, че е по-добре ново, но сгреших. Новите са тайвански, а старите са оригинални.

Иначе неоригиналното с какво може да е по-лошо от оригиналното освен, че на места може да е криво (което аз естествено трябва да видя преди поставянето)? Възможно ли е да не е толкова здраво колкото оригиналното?

Редактирано от entem

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оригиналните стъкла ще изглеждат по-добре. Не знам защо смяташ, че няма да можеш да намериш идеално стъкло втора ръка?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знам, че по-добре ще изглежда. По-важна ми е здравината, въпреки че това е много относително и е трудно да се каже освен ако неоригиналното стъкло не личи, че е пълен боклук.

Иначе аз от коли почти нищо не разбирам и заради това задавам някои елементарни въпроси, но всички Ваши съвети са ми от полза :) То като е ползвано може да има някакви минимални драскотини, но ще ида утре за всеки случай и до другия сервиз да го погледнат и после ще почна да търся втора употреба оригинално стъкло и като видя какво има в София ще преценя какво да купя

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм в испания и тука едни българчета работят със същата марка която прави оригиналните,разликаа е че не пише Хонда,не си спомням коя е фирмата ама утре ще видя на моята какво пише.Показаха ми на едно митцубиши .На мене няма да ми струва нищо защото гоправя със застраховката

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега petko_z, дай някакъв линк към майстора в Пловдив, който си ползвал, че и аз имам подобен дерт на предното стъкло.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм в испания и тука едни българчета работят със същата марка която прави оригиналните,разликаа е че не пише Хонда,не си спомням коя е фирмата ама утре ще видя на моята какво пише.Показаха ми на едно митцубиши .На мене няма да ми струва нищо защото гоправя със застраховката

На Акорда оригиналното стъкло е японско, произведено в Япония, както и цялата кола. Има само няколко части на чужди марки (не японски), но и те са почти 100% произведени в Япония, за разлика от Примерата която имаш или Митсубишито което си дал за пример. 

Та, испанско стъкло, заводски не се вгражда в автомобили, произведени в Япония.

 

А ако по застраховка можеш да смениш стъклото, тогава го направи в оторизиран Хонда сервиз.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен дилемата за смяна на челно стъкло, е не толкова какво стъкло(естествено нещо по-реномиранио,най-добре оригинално), а как е монтирано.Ако си по-педантичен със сигурност ще намериш разлики в монтажа  в сравнение с заводското поставяне.На първата си кола смених стъклото с оригинално втора ръка и имаше визуални забележки при монтажа,всичко това е в оторизирани сервизи без да споменавам имена.На служебната кола Toyota Aygo 3 пъти сменям стъкло,като единият е в Toyota(там беше най-добре), но въптрки това все има нещо което преди това го е нямало.Имах Accord 6 с пукнатина на предн ото стъкло около 15см в горен десен ъгъл.Поради гореизброените причини реших да го лепя.Стана добре(е не като ново),недостатъка на това лепене е ,че като освети слънцето под определен ъгъл лепеното блести,но небеше проблем поради месторазположението си.

Редактирано от SpliFF

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма как да сравнявате ръчно монтиране с машинно. На Джаза камъче от самосвал, целият в кал и филц полепнал по калта, на Цариградско, точно на Плиска (където е забранено такива превозни средства в такова състояние да се движат) пи цепна в долен ляв ъгъл стъклото, това преди 7-8 години, смени се с такова от Кобра, толкова платиха от застраховката, мисля 215лв беше. Не помня къде го лепиха, но го залепиха перфектно, не е мръднало до сега, но стъклото е бяло, тонираната част в синьо е съвсем различна. Оригиналното стъкло има някакъв тен (по целия си мащаб), който липсва при не-оригиналните. И стъклото, и монтажа са от важност.

Ако гледаш за втора ръка, внимавай ако стъклото не е свалено от автомобила, а автомобила е ударен, така че да има нарушаване на геометрията на рамката на стъклото. Това означава, че е седяло в това положение незнайно колко време, през което време върху стъклото се оказва напрежение.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Два пъти по каско съм сменял предното стъкло на 6-тицата и на вид си бяха като оригиналното (включително общия зеленикав нюанс, допълнителната тонировка пред сенниците и черния точков растер по периферията) Проблема бе дали при демонтажа на пукнатото ще се опазят оригиналните уплътнения (втория път не успяха) и как и с  какво се лепи (ползват се различни видове -някои със странични ефекти). Вторият силикон скърцаше при сухо и студено време. И двете стъкла бяха поставени на мястото си и общият вид не издаваше интервенция (докато не се вгледаш в уплътненията, гланца на боята около тях и състоянието на тапицерията на тавана. Оригиналният монтаж си е най-добър и като материали, и като липса на периферни последици. Та мисълта ми е ако може да ти ремонтират дзънките на място ще е най-добре и евтино. Не знам и дали новото ще има датчик за авт. чистачки (отделно разправиите с "лепенките").

Редактирано от ceco_accord

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега petko_z, дай някакъв линк към майстора в Пловдив, който си ползвал, че и аз имам подобен дерт на предното стъкло.

Колега,

караш по булевард "6-ти Септември", подминаваш Спортното, подминаваш Гребната база, после пътя прави ляв завой за да излезне на Пещерско. Там няма да завиваш на ляво, а ще завиеш на дясно. След около 200-300 метра от дясно ще видиш синя къща с двор и 2-3 табели "Възстановяване на автостъкла..".

 

Прилагам и една снимка от google maps.. На нея що-годе се разчита и телефона..

Иначе го нямам .. Ако ми се наложи ходя на място..

post-30451-0-37811000-1456306680_thumb.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес ходих до Горубляне и човекът го пооправи и вече личи по-малко. Той предварително ми каза, че няма да може да се въстанови напълно понеже е ударено доста, но поне няма опасност да се спука. Даже ме посъветва да не сменям стъклото понеже сега си стои оригиналното от завода и то е сложено както си трябва

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно това мах предвид. Оригиналното поставяне си е оригинално и никой няма да ти го направи така.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...