Jump to content
Seit

Съвети за CR-V II, 2002, 161 к.с. автомат

Recommended Posts

Здравейте, колеги. От известно време си търся SUV и най-после ми изпадна възможност да си купя CR-V 2002 гд, автомат, 2,2 л. двигател

Бих искал да поптам собствениците на тази Хонда няколко въпроса:

 

1. Смятам да сложа газ, та колко ще ми стане разхода на газ ? (карам 80% извън града)

 

2. Поддръжката четох доста и болшинството мнения са, че са много здрави, така ли е ?

 

3. Автоматите капризни ли са (скоростната кутия по-скоро) и има ли проблеми с нея ?

 

4. Цената й е 6000 лв нов внос, състоянието й е много добро,ляв волан. Цената заслужава ли си ? (разбира се, ако всичко й е наред)

 

Благодаря предварително!

Редактирано от Seit

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо се уточни, каква точно е колата, въпросите после.

CR-V, 2002-ра, 2.2, автомат, 161коня не съществува.

 

2.2 е дизел и няма автомат.

2.0 е бензин но не е 161 коня.

2.4 бензин е 160 коня и най се доближава до твоето описание.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се, 2.4 л, 2002 гд, автоматик, 160 коня. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо съмнително евтина ми се струва... Да няма драма с разпределителния вал, или там с каквото имаха?

Редактирано от swartalf

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо съмнително евтина ми се струва... Да няма драма с разпределителния вал, или там с каквото имаха?

 

Не. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми значи ако няма драми си заслужава и още как. Автоматът доколкото знам е доста здрав и безпроблемен, само да знаеш, че се обслужва с "хондьово" масло, не с Дексрон. Но за чорбите и обслужването вероятно си проверил вече.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм много вещ, даже хич. Затова и се обръщам към вас, хората с повече знания и опит с тези коли. Всеки съвет ми е в огромен + при избора ми.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Караш я в сервиз да я видят и чак тогава мисли дали да я взимаш ;) Юби-ко е в горубляне. 

  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Караш я в сервиз да я видят и чак тогава мисли дали да я взимаш ;) Юби-ко е в горубляне. 

 

Със сигурност ще я закарам да я прегледат, че иначе сам няма да се оправя.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2002г за 6000лв...хм, много съмнително евтина. Внимавай за подводни камъни.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абсурд е цената за тоя мотор...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То за 6бона има hr-vта дето не стават :D  пък представи си цр-в втора генерация. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не е минала технотест може за това да ѝ е такава цената. Може да има проблем при минаването или с регистрацията... Най-вероятно е внос от Америка ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оттам е, ... или от Канада.

 

Аз съм карал такъв мотор - 2.4, 162 коня, автомат - ( на границите на акциза ),  само че на Акорд.

 

И пак парите и са малко, макар,... че там са жълти стотинки.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, ако не можеш да я регистрираш нормално да е такава цената.

 

Офф: Инак то и Канада е в Америка :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И какво точно определя цената?Това,че идва от Америка,или състоянието на мотора и визията отвън и вътре?Моето CRV II 2003. 2.0. 150к. го купих в края на август 2015г. от две момчета от Първомай за 4300лв. в Перфектно състояние и с гордост си я карам само със смяна на маслото и филтрите.Често влизам в сайта на Мобиле.бг. и Карс.бг.и  виждам таратайки,като моята, със забележки,както външни,така и вътрешни,железни и ръждиви джанти,и без екстри на двойно и тройно по-голямя цена от моята,особено в софийски автокъщи и още не схващам как един джип в Първомай е 4300-4500лв. а същия,дори по-стар и на повече километри-на двойна.  цена?!!!!!Знам,че не е луд който продава,а балъка е купувача.Синът ми работи няколко години в Англия и от там докараха 4-5 автомобила и бусове за по 1000-1500 паунда,а тук цените скачат космически,след един маркуч вода и лека козметика.Когато реших да купувам джипа,поне два месеца преди това рових из нета,четох,сравнявах,анализирах и накрая ударих джакпота.Ами погледнете горните два сайта и ще видите,какви разлики в цени,години и километри съществуват в различни градове!Така,че цената зависи от лакомията на продавача и колко е склонен да свали при продажбата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, извинявай, ама щом твоя е читав, продай ми го за 5000лв, хем ще си на далавера, пък ти ще вземеш друг от Първомай?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е.е.е.е. айде остави дъртия,преди да пукне,да се понарадва на нещо хубаво.От 1989г. до днес през ръцете са ми минали 26-27 таралясници и всички стари и амортизирани.Това е първата ми свестна кола,пък и джип,а ти искаш и него да ми вземеш!Хайде поне година да му се понарадвам,пък тогава ще говорим,аз по толкова ги карам и сменям.И днес разгледах обявите и отново има изгодни джипове в Първомай.Не,че имам симпатий към този град,дори и не знаех къде се намира на картата,ама го научих.Двете момчета,които ми продадоха Хондата им викат хондаджийте.Работят и живеят във Великобритания и от там докарват само Хонди.Две седмици,след,като ми продадоха моята,ми се обадиха за още по-добра на същата цена,ама аз колекция няма да правя.Важен е крайният резултат-доволен съм и от качеството на автомобила и от цената.И търговец от мен не става,всички досегашни автомобили съм купувал скъпо и продавал на безценица.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега да попитам, ЦРВ-то с десен волан ли е?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е то се разбира, че е с десен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много неща бих преглътнал ,но варианта с кола десен волан го разбирам САМО,ако човек не може да си позволи друга..... :bg:

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе колеги-не мога да разбера-човека пита и всички му казаха,че за 6000 лв читаво Харви от тази година не може да се намери!Повече не може да се коментира!

АМА-кола с ДЕСЕН волан-може само в Великобритания и Кипър-никога не бих толерирал застрашаването на човешки живот!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ви дънят комплексите с тоя десен волан! :tooth:  :tooth:  :tooth: Аз като имам и с ляв и с десен ,да не би да съм се ударил до сега?!На Българина суетата му е по-голяма в пъти от скъсаният джоб,ама не по-добре таралясник на 18г. отколкото "десняк" на 8г. :lol:  :lol:  :lol:

:offtopic: Мааалко не се сдържах.....

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами-колега,то като сме комплексари и смотаняци-всички да караме 8 г. коли с десен волан а?Много умно!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ви дънят комплексите с тоя десен волан! :tooth:  :tooth:  :tooth: Аз като имам и с ляв и с десен ,да не би да съм се ударил до сега?!На Българина суетата му е по-голяма в пъти от скъсаният джоб,ама не по-добре таралясник на 18г. отколкото "десняк" на 8г. :lol:  :lol:  :lol:

:offtopic: Мааалко не се сдържах.....

Суетата е ,че 18-годишния таралясник е по-кола от 8-годищния пластмастник,но па с него може да впечатлиш некоя 15-годишна продавачка на катми по морето.... :bg:  

Редактирано от nag

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко се разтегли темата,ама и аз не се сдържам,та ако въпросът....колега...е към мен,значи моето CRV  наистина е с десен волан,не че нямам пари да си купя друго,а и както споменах почти всяка година сменям марките и моделите,както и да отбележа,че съм имал 4-5 Хонди ,мазди и др. японци и не от нямане се спрях на десняк,а от спортна злоба-такъв не бях карал.Относно неудобството на десният волан,мога да споделя,че някога и с други возила не позволявах пред мен на пътя да има някой,с какъвто и кош да е,а сега,от годините ли или от ограничената видимост при изпреварване станах и по-съвестен и по кротък водач.Джипа го купих предимно за лозе,което се намира на 4км. от дома и най-вече за дълбокия сняг.Иначе си имам и едно таралясниче GOLF- 3 TDI 1.9 combi,което ползвам вече 4г. като товарен катър и още ми служи вярно.А относно десния волан-то и при хората има такива с лява резба,пък какво от това?Живеят си хората и никой не им прави проблем-въпрос на личен ибор.Отдавна минаха времената на шаблоните и единомислието.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Склонен съм за десен волан единствено за тайп Р, като след тва ще се смени дирекцията ! Всичко друго е пунта мара ;) 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И тази тема тръгна към кошчето ;)

 

Както казах в една друга тема, колата е просто една вещ, превърната от едно разумно същество в движима вещ.

В този ред на мисли, отговорност за тази вещ, и какво се случва със и около нея носи именно това мислещо същество.

Ако това същество е с гладко сиво вещество, местоположението на волана е последния му проблем.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поставих въпроса за десния волан само за да си обясня ниската цена за която си я купил, защото сумата, която си дал за колата щом е с десен волан вече не ми се вижда НЕРЕАЛНО НИСКА, а напълно нормална. В никакъв случай не съм искал да се заяждам или нещо такова. Всеки сам си избира какво да кара и щом не застрашава останалите аз нямам проблем с това. Лично аз никога не бих си взел кола с десен волан, но това е защото не мога да свикна с визията, а и лично на мен не ми е удобно. Можеби аз не зададох въпроса по правилния начин и за това не бях разбран правилно :)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе, то така се почва - първо един компромис /десен волан/,  после втори компромис  /не ми пречи, или въпрос на личен избор/  и накрая човека става с лява резба...... :)  :D  :lol:

п.п. Нищо лично към никой- просто майтап...?!?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Време е да се затваря темата,че го ударихме на чувства :lol: Пичове никого не искам да засегна с моето мнение,то си е просто мое мнение :cool: Всеки решава сам за себе си и всеки има право на лош вкус, като мене :D

п.п.От гледна точка на лош вкус,вече 6-та година карам Тайп Р с десен волан и много,ама много ми е кофти от това.През всичкото това време смених няколко Хонди с ляв волан,но Тапирчето все още си ми е любимата кола........била тя и "десняк" ;)  :afro:  :zen:

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...