Jump to content
abdahorn

въпрос за ускорението на hr-v

Recommended Posts

Здравейте . Както писах в още една тема се оглеждам за hr-v vtec ( 125 hp ) 4x4 дълга база. Ровех се в ютуб за клипчета и попаднах на няколко , които показват много добро ускорение за тези мотори , чак ми се вижда нереално. Не съм карал до сега и искам да попитам хората с такива дали наистина ускорението е такова ?

Давам линкове към клипчетата.

 

 

 

 

 

Благодаря.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти колата по това как ускорява ли я избираш или по това колко е надеждна ? Да ускорява добре,защото са й къси скоростите,но не очаквай чудеса. Все пак е 1500кила ;)

 

Моята си я режа от време на време, но не е нищо особено както казах. Не ми се занимава с турбо иначе ще върви повече :D 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хървака е роден мъртвец... Само турбо или компресор могат да му помогнат да се раздвижи :)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предпочитам такъв мъртвец, който да дава 9-10 градско газ и да не се чупи, пред нещо , което прави  от 0 до 100 за 8 сек. и ден карам, два оправям.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предпочитам такъв мъртвец, който да дава 9-10 градско газ и да не се чупи, пред нещо , което прави  от 0 до 100 за 8 сек. и ден карам, два оправям.

:punk:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ускорението си е прекрасно за двигателя -въшка и купето,За сметка на това цяла зима след червен светофар излизам първи от кръстовището,докато другите едвам потеглят :)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ускорението е много добро за тази кола. Динамична и удобна за градски цикъл и къси дистанции.

Другото ми возило е Мазда Премаси - печка, 90 к.с., 1340 кг., 240нм. Ускорението и може да се сравни само с това на Москич 21412 (карал съм такъв). Според ауто датата от 0 - до 100 км. са необходими 12 секунди, но е мноооооооого далече от тях.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ми е интересно, т.к. не за първи път някой пише, че Харвито не е удобно за дълги разстояния защо смятат така?!

Често пътувам на дълги разстояния, при това без магистрали и не смятам, че Харвито не е удобна за дълъг път, като изключим малкия багажник.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малъл багажник, неудобни седалки, много шумно...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И неудобен  педал на газта.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Харвито НЕ Е пъргава кола!

То е скучно средно статистическо возило! Върви колкото всеки голф или форд със същия мотор!

Ако търсиш бегачка се насочи към друг клас автомобили! Тук ще се разочароваш!

А за дълъг път?!?

Не е дълъг път под 700-800км. Просто за 4 часа зад волана няма от какво да се умориш! За БГ дистанцийте бива.

Но из Европа за 1500-1800км преходи, си беше тегаво. И то най вече заради смотаната скоростна кутия дето са му набили!

Или си с 90 и мотора е тих, разхода по книга, но и тировете те изпреварват и пътуването става безкрайно. Или си с 130-140 и ти гръмва главата щото си на 4000 оборота. За разхода да не споменавам.

Изобщо. Ни е градска (малка и пъргава) ни е за дълго (мощна и тиха)

Но с универсалните решения е така!

Те са компромис!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Единствено съм съгласен, че не е пъргава особено ако трябва бързо да се изпревари от около 60-70 км/ч. и за това, че е малък багажника. За мен седалките са удобни, а относно шума карал съм продължително време не със 140 км/ч, а с 160 и няма увеличение на шума в купето. Даже имам чувството, че като карам над 140 и шума от двигателя утихва вътре в купето.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:D При тая аеродинамика на тухла 4ка няма как да е тихо при висока скорост. И аз съм карал със 160 продължително ии музиката бичеше яко, та не се чуваше много шума отвън :) 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щот не сте карали мойто...при 160 с жената почваме да си пишем , вместо да говорим :punk:

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предпочитам такъв мъртвец, който да дава 9-10 градско газ и да не се чупи, пред нещо , което прави  от 0 до 100 за 8 сек. и ден карам, два оправям.

Това ми развесели денят ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...