Jump to content
abdahorn

HR-V 125кс vtec на газ ?

Recommended Posts

Здравейте . Харесал съм си HR-V vtec мотора ( 125кс) фейслифт след 2001 г 4x4 дълга база . Четох доста за този автомобил , никога не съм имал хонда и въпроса ми е дали може да работи безпроблемно на газ. Виждал съм такива коли внесени от италия на газ , чел съм по други форуми различни мнения . Хора , които са минали 30 , 50 хил км на газ и на метан без проблеми. Други , които казват ,че газта ще съсипе клапаните( но не съм видял такова мнение казано от личен опит). Не знам къде реално е истината и моля за съвет. С автомобила ще се минават по минимум 50 км всеки ден , за това държа за газовата.

Благодаря.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Д-сериите нямат проблеми с газта при правилно монтиране на уредбата и навремено регулиране на клапаните.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Hrv има само проблем с износването на вала, разпределителния, но и това не е болка.

Редактирано от fenabg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре , ако я взема с вече монтиран газов инжекцион  , има ли как да се разбере дали е бил монтиран правилно и е направена правилната настройка на клапаните ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поради някаква причина не мога да пусна нова тема в раздел "Продава", затова ще използвам твоята тема

Това е моето харви, смея да твърдя, че е наистина в добро състояние: http://www.cars.bg/c1510265
Ако имаш интерес звънни. Хубав ден

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам 2 харвита, едното е 105 коня другото е витек 125 коня. И двете са на газ. На първото съм минал вече близо 60000 км и няма проблем. Карах я в сервиз да регулират клапани, но се оказа, че няма нужда. Другото съм минал малко, но като слушам мотора май и там няма проблем засега. Проблема на тези коли е папкането на масло, не газовата.Препоръчвам да е с ГИ.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В подфорума "Алтернативни горива" съм описал често задаваните въпроси,касаещи газифицирането.Ще ти е от полза.

Защо НЕ трябва да купуваш Хонда с газова уредба от чужбина можеш да поровиш в форума и да разбереш...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...