Jump to content
bbozhanov

CR-V III датчик

Recommended Posts

Здравейте,

 

Имам 2008-ма година CR-V, бензин, 2.0л/150к.с. с ксенонови фарове.

 

Имам един датчик, който се намира близо до предно дясно колело. Според мен служи за допълнително автоматично регулиране на фарове. Лостчето му е заминало и искам директно нов датчик да си купя (защото този се опитах безуспешно да го побългаря). От автоморгите искат 90 лева за него, а аз си мисля, че за тези пари ще си купя нов. Търся как се казва и какво прави, най-вече part number. По номерата на него нищо не ми излиза.

Моля вижте двете снимки:

https://drive.google.com/drive/folders/0B4ftVHajHv3NT3J0VW1qTXZndXM

 

Мерси предварително,

Борислав

Редактирано от bbozhanov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Датчиците са два - този на предна дясна гума и задна дясна. При мен и двата бяха блокирали от калта и водата която попада в сферичните на лостчетата. Цената в Бултрако е 400 лв.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема наистина е само в това лостче (линк от Karisi-mir ) И аз си мислих, че ще мога да купя и сменя само него. Във Варна отделно не се предлага. Полезно ще е ако някой е купувал, да каже откъде.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си купувах заден такъв датчик. Едното пинче се беше окислило и хем се беше счупил лостът, хем датчика беше за смяна заради пинчето. Взех го от някаква морга за 60 лева. Сега съм намерил 4 на цени между 90 и 120 лева. Гледам линка от колегата Karisi-mir и не мога да повярвам, че трябва цял датчик да подменям. Затова взех, та се разтърсих малко из руските сайтове и какво открих:

 

06136-SWA-R01 - преден лост, около $27 USD

06146-SWA-R01 - заден лост

 

Не говоря руски, но от обща култура разбрах, че някои си купуват от Тойота (48906-35020) за $20 USD и само го регулират спрямо дължината. Други пък от на Жигула (ВАЗ 2101) карбуратора вземат. Ако някой говори повече руски и иска да помогне с отсяти полезни мнения и снимки - може да го направи:

 

https://www.drive2.ru/l/3626657/

http://cr-v.su/forums/honda-cr-v-Remont-tyagi-datchika-polojeniya-kuzova-ksenona-t2915

http://forum.crvclub.ru/index.php/topic,124895.75.html

Редактирано от bbozhanov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам регистрации в руските форуми и някои снимки остават скрити за мен.

 

С две думи - това, което търсите на английски е drop link, или т.нар. биалетка.

И в трите руски форума се казва, че перфектния заместител е от Toyota Land Cruiser Prado. Продава се отделно само линк-а. Единственото нещо което е необходимо да се направи е да се регулира дължината.

 

Това с руските заместители - линкове от карбуратори ВАЗ, ГАЗ, УАЗ, явно е по-евтино (за руснака :D ), но е малко по-сложно. Проблемът е в ябълковидните болтчета, но не виждам снимките. От руските болтчета се взема ябълката и към нея се заварява нова шпилка (болт) за да пасне на Хондата.

 

След монтажа на новото дроп-линкче към сензора (респективно към колата) се препоръчва калибриране/обучаване на системата за регулиране на фаровете. Нямам представа как става.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поразрових малко в Гугл.

Този дроп линк всъщност е за регулиране на окачването на Тойота (active height control system), и се използва и в други модели не само в Ланд Круизър Прадо.

 

Пълното наименование на детайла е "48906-35020 , link sub-assy, height control sensor"

Редактирано от Krasi-mir

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След монтажа на новото дроп-линкче към сензора (респективно към колата) се препоръчва калибриране/обучаване на системата за регулиране на фаровете. Нямам представа как става.

За това калибриране има процедура, която всеки сам може да направи. Темата е разисквана тук във форума (Хонда Акорд), ама не мога да открия къде точно!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

След монтажа на новото дроп-линкче към сензора (респективно към колата) се препоръчва калибриране/обучаване на системата за регулиране на фаровете. Нямам представа как става.

За това калибриране има процедура, която всеки сам може да направи. Темата е разисквана тук във форума (Хонда Акорд), ама не мога да открия къде точно!

 

 

То упътването го намерих как става калибрирането на фаровете, проблем е лек, че нямам хардуер за HDS. Дали има мегдан да стане без него? Търсих темата, за която говориш, но така и не я намерих.

 

 

Процедура изучения

Перед изучением положения фар:
  • Установите автомобиль на горизонтальной площадке.
  • Убедитесь, что давление в шинах соответствует требуемому.
  1. Поверните ключ зажигания в положение "OFF".
  1. Выньте весь груз из автомобиля.
  1. Сдвиньте передние сиденья назад до упора.
  1. На сиденье водителя должен сидеть водитель (прим. 75 кг) или человек с равным весом.
  1. Подсоедините систему HDS к разъему передачи данных
  1. Подсоедините в обход цепи SCS диагностическую систему HDS.
  1. Включите зажигание, повернув ключ в положение "ON" (II).
  1. За 5 секунд три раза переключите выключатель фар или указателя обгона в положение OFF, затем ON и OFF.
    • Если свет фар опускается вниз, затем возвращается в начальное положение, значит процедура изучения завершена.
    • Если свет фар не двигается, перейдите к Этап 1 и повторите процедуру.
  1. Поверните ключ зажигания в положение OFF и отсоедините систему HDS от разъема передачи данных.
  1. Отрегулируйте фары согласно местным требованиям.
Редактирано от bbozhanov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой намери ли решение на проблема с намирането на ново лостче, че на моето маншона е скъсан и беше клеясало?

Оправих го , смазах го , сложих и гумен маншон от водача на спирачен апарат , но това е временно решение!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...