Jump to content
Buchkata

2 проблема по Акорд 7

Recommended Posts

Здравейте, имам два проблема по колата като единия е малко дразнещ, а другия за мен е голям.

 

Първия е, че от капака на масления филтър тече масло. Смених цялото масло с филтъра и О-пръстените(3 на брой) на филтъра заради това, но след смяната продължава да тече. Някой да има идея как се оправя, нов капак или други гумички, защото ме дразни този теч на масло и то най-отгоре.

 

Втория проблем в късите светлини. Отначало ми гореше крушката на левия фар( скъпи, евтини, боклуци всякакви крушки пробвах) сега започна да гори и десния. Сменям и след 3-4 дена няма. Отначало забелязах че акумулатора кипи понеже е стар и се долива и проверих да не презарежда генератора, но заряда дори на 4000 оборота е 14,6 максимум и го отдадох на акумулатора но сега като ми горят крушките незнам вече. Дайте идея къде да търся.

 

Колата е Accord Tourer 2.2 i-CTDi EX 2007

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

14.6 волта е ненормално много! Затова ти горят крушките и ти кипи акумулатора.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моя грешка за заряда - 14.2 е максимума

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега, ще се опитам да ти отговоря на 2 въпрос. Смятам че, акумолатора ти е за смяна - при напрежение 14,2 здрав акумолатор няма да заври. Регулатора на напрежение при нашите алтернатори е калибриран за 14,5V. По отношение на изгаряне на крушките ще ти дам почти единтичен пример (Accord 1999 г) при мен преди около 2 години на десния фар за 2 седмици изгоряха няколко крушки, видях се в чудо - проблема го реших със смяна на фасунката на късите светлини, просто старата фасунка не контакуваше добре с крушките които сменях и от това изгаряха. От тогава нямам проблем.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това за крушките го разисквахме май в друга тема вече.. И на мене ми горяха като луди..

На месец по 2-3 сменях - ту отляво, ту отдясно. Сменях какви ли не марки, докато най-накрая уцелих някакви, които година и повече не са мръднали.

Лошото е, че от толкова смяна не знам кои останаха последно на фаровете..  :(

 

Та според мене всичко си е от боклуците на пазара..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...