Jump to content
Veseliq

Закупуване на Honda Accord 2004 (vii) - слабости на автомобила?

Recommended Posts

Здравейте!Имам нужда от смяна на автомобила от известно време и след като започнах да обръщам внимание на разходите, прецених, че ми е съвсем по джоба да си взема или малък и евтин нов автомобил или съответно голям и хубав автомобил до 5-6 години. След достатъчно четене и съобразяване на научения материал с това какво на мен ми допада като марка, екстериор, интериор и цена, стигнах до два японски автомобила, а именно Mazda6 и Honda Accord. Вече тествах една Honda Accord 2004, CTDi 2.2 Executive, както и две мазди - една дизелова 136 коня пак от 2004 и една 166 бензин. Хондата ми хареса повече. Но и хондите са на съответно по-висока цена, около 17-18 хиляди, без началната инвестиция по прехвърляне, консумативи, застраховки и данъци. Закупуването на автомобила ще стане с лице от Autoexpert Group, с които съм работил, а те се занимават с оценка на употребявани и катастрофирали автомобили и експертите им знаят как се избира втора ръка автомобил, така че да съм спокоен, че не купувам напудрена морга.Сега тук идва питането ми към вас и по точно частта от вас, която или притежава или е притежавала такъв автомобил или има преки наблюдения върху него. Какви са слабостите на колата, какви са цените на консумативите? Информация предимно успявам да намеря от американски сайтове, но там хондите се различават и като цяло двигателите им са по-големи, V6, V8 двигатели, 200 коня и нагоре си е стандарт за тях, но тук говорим за европейската версия на колата. Въпросната кола, която евентуално ще стане мое притежание идната седмица е както казах 2.2 дизел, 140 коня, 140 000км доказани със сервизна книжка водена до преди 2 месеца от сервиз на хонда в Дания, а след експертизата преди купуването вярвам, че ще съм наясно ако има проблеми струващи над 500-1000лв за отремонтирането им и няма да взема колата, но ако я взема мисля това да е машина с която да се обвържа приблизително следващите 5 години и повече ме притесняват разходите, които ще се появяват ежемесечно или поне на няколко пъти в годината.Знам,ч е написаното от мен е малко хаотично и неясно, но моля за вашето извинение, тъй като единствената кола, която съм притежавал е този Passat 1994, а сега за пръв път избирам автомобил и все още всичко ми е толкова объркано - ако мога да поясня нещо, просто ме питайте!Поздрави,Димитър

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здрасти, и аз съм се огледал точно в този модел, даже пуснах тема малко по-надолу, ако искаш прегледай и тези, към който ме насочиха добри колеги ;)http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=46211http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=47148http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=47239http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=26715http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=45714Бтв можеш ли да споделиш дали човека от Autoexpert може да го наема примерно, за няква разумна цена, и да го разходя из Горубляне, защото и аз от автомобили не разбирам особено.

Редактирано от jaze

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравей.аз имам акорд 2.2 дизел 2006 седан.купих го нов от бултрако.много съм доволен от колата.специално дизеловият вариант е много икономичен-средния разход при мен е около 6л на100км.двигателя е много мощен и съответно еластичен.лично аз го обслужвам в бултрако,макар и вероятно по-скъпо,но вярвам че това ще ми се изплати рано или късно/попълнена сервизна книжка значи нещо при покупка-нали?/.до сега съм имал две неща като проблем,които ми смениха гаранционно.надявам се да нямам повече проблеми и всичко по моя автомобил да се е изчистило като проблеми.не знам каква информация мога да подам,все пак тя е на 60000 хил.км.все пак аз избрах дизеловия вариант след като прочетох доста неща по специализираните издания/двигател на годината за 2006,ауто билд се изкривиха но написаха "двигател шедьовър" др.мисля че няма да сбъркаш с избора на хонда 2.2 дизел.бех те посъветвал да го прегледаш в бултрако и ако има нещо за смяна да го сменяш с оригинални части.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря много за отговорите и на двама ви!! Изчетох линковете, добих представа за консумативите, все повече се обеждавам, че това е колата за мен. Разбира се като давам 17-18 бинки за автомобил няма да пестя по 20лв от консумативи или да сипвам нафта от някоя забутана бензиностанция с 5ст по-евтино - всичко ще се ремонтира и профилактира в официален сервиз с оригинални части, точно за това не искам да си взема кола, която да ме съсипе от към скъпа поддръжка.Иначе, jaze, Autoexperts Group работят предимно с автокъщи и застрахователи, оценяват втора ръка коли професионално, до колкото знам на мен ще ми пратят човек като услуга, но ще говоря с човека на 4 очи като се видим да огледа колата дали го интересувада свърши малко извънработна дейност - предполагам ще се навие, ще му кажа сам да си каже цената, но предполагам 50-100лв е максимума, което е разумна инвестиция ако взимаш автомобил за такива пари, който после може да те разори с хиляди. Това ще се случи идната седмица, че заради лошото време днес се отказах да ходя на 2та огледа, които си бях наумил.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, като се разбереш с човека пиши, иначе успех с търсенето :D Като гледам сумата, която си подготвил, предполагам ще се загледаш в онази тъмно-сивата под моста, която и аз загледах, тамън ми е любопитно какво ще покаже огледа... и без това аз май ще го оставя за по-натам, че има вариант да ми потрябават кинти скоро и така.. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Онази под моста е Италианска. Днес я видях. Утре / вдругиден ще ходим с човека, за да каже какво мисли за нея. Човека от автокъщата или въобще не го интересува колата дали става или е страхотна, защото каза, че няма проблем да я закараме до който сервиз искаме за диагностика. Даже казаха, че ако вземем после колата те ще си платят превоза на платформа, че нали няма номера. Онази, от Дания, с намира в една автокъща на околовръстното (след горнобански път в посока Люлин) и за сега я няма в мобилето. За нея от първа ръка чух. Тя даже кожичка има ама тепърва ще я гледам.Иначе в същата къща под моста има и един черен акорд. Уж на същите километри, но тапицерията е по-захабена. А под капака на акордите има нещо като пух (самия капак на двигателя, от вътрешната страна). На черния акорд имаше нагар в единия край над двигателя - от топлината на двигателя е станало. Но въпроса е, че на сребърната нямаше, а уж сребърната е с 4000км повече. Освен това на черната й са се нацепели гумите и хванали лека ръжда дисковете от много седене. Също акомулатора беше паднал и не можах да я запаля. Така че да си имате едно на ум ако я гледате :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сребърната беше италианска за нея и аз питах, на мен мисълта ми беше за тъмно-сивия Турър, със бежавите кожички:http://www.mobile.bg/photos/1/big/11270574765688448_3.pic... всъщност все едно де... пък и аз корабите гледам, пък ти сигурно седаните...

Редактирано от jaze

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сребърната беше италианска за нея и аз питах, на мен мисълта ми беше за тъмно-сивия Турър, със бежавите кожички:http://www.mobile.bg/photos/1/big/11270574765688448_3.pic... всъщност все едно де... пък и аз корабите гледам, пък ти сигурно седаните...

Дам, на моите години ми е рано за семейство и семеен (голям) автомобил. Това, че карам Пасат Комби ме кара хем да търся просторна кола, хем да искам нещо по-спортно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами значи Accord Tourer TypeS е твоето спортно комби :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Освен да ви благодаря за отговорите и насоките! Вече съм горд собственик на Accord 7 iCDTi Executive и не мога да спра да й се радвам като малко дете!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Освен да ви благодаря за отговорите и насоките! Вече съм горд собственик на Accord 7 iCDTi Executive и не мога да спра да й се радвам като малко дете!

Честито,много безаварийни километри.Все пак на коя се спря, може да качиш малко снимки да видим красавеца.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Освен да ви благодаря за отговорите и насоките! Вече съм горд собственик на Accord 7 iCDTi Executive и не мога да спра да й се радвам като малко дете!

Честито,много безаварийни километри.Все пак на коя се спря, може да качиш малко снимки да видим красавеца.
Италианската - сребърен металик от Simauto. Колата беше обявена на цена 16999, може би най-евтиния седан от 2004, да не говорим че другите са без навигация - спазарих я още 1200 надолу. Абсолютно напудрена, имаше стелки, под тях пода беше протъркан от много каране. Колата беше със сервизни документи, уж до ноември 2009, когато за последно е била обслужена на 136 000 и километража беше на 139 000. Обаче чак после се вгледах в документите че е последно обслужена на 17ти ноември, но бледо се вижда, че е 2008, не 2009. Тоест гаранцията е била до тогава и после е карана без да се поддържа книжката. Ако е карана както до преди това (30 - 32 хиляди на година), то е на около 170 000. То не ми е за километрите, неприятното е, че като са сваляли таблото бяха прецакали скоростомера. Не работеше, но го видях, чак като тръгнах щастлив от КАТ - до тогава и в сервиза на Юбико за диагностика и до КАТ все с репатрак се предвижваше мамка им! В Юбико днес ми оправиха скоростомера, като са пипали таблото са си оставили ръцете - датчика на температурата също гледам, че нещо май не е коректен, стига до малко преди средата и не мърда от там - мисля си, че трябва да стига на около 3/4 от скалата. Днес също така направих обслужване пълно - филтри масла, 440лв. Четирите диска с накладките бяха абсолютно на последните си километри - направих 300км от както я взех и вече едната задна спирачка задра диска, но както казах и дисковете си бяха заминали така че след празниците ще сменя и на 4те колела всичко - още към 700лв съм приготвил и след това вече се надявам само да сипвам дизел и да карам...Казвам ги тия работи, защото в Simauto има още един Акорд, сив металик - по-красив, уж на 136 000км, без сервизни документи, никакви, но пак дизел, Executive, март 2004. Него много го гледах, но беше доста по-захабен отвътре. Да знаете, че автокъщата са мошеници и ако някой мисли да я взима тая кола да знае, че при това положение е на поне 200 000, не бих се учудил и ако е на 230 - 250. Всичките им коли са между 110 000 и 140 000, явно това си им е стандартно да ги въртят на колкото и да дойдат.За цената си сребърната оправдава до тук излезлите проблеми и забележки, но тъмно сивата гледайте да посочите всички тия проблеми и неприятния случай с моя километраж и опитайте да отбиете поне до 14 500 - 15 000, иначе не мисля че си струва! За тази става дума:http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topme...&f1=details Редактирано от Veseliq

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, Veseliq, благодаря ти за коментарите за Акорда в simauto, вчера ходих да го гледам и хем ми хареса, хем много износен ми се виждаше за тези километри.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито и от мен. Напълно те разбирам за радостта - аз вече две години постоянно правя същото. Колата няма грешка, ще останаш много доволен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...