Jump to content
Honda_Z

Акорд 7-ген - общи дискусии

Recommended Posts

Искам да питам имали някакъв сайт където мога да вида какви пари ще ми струва нов компресор за климатика?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет колеги. Преди два дни излязоха две грешки-P2138,и P1248.Ситуацията беше много лоша-02.30 часа в Германия на път за Англия. OBD-то за 10 лева ме спаси и така продължихме.Някой сблъсквал ли се е с тези грешки?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Искам да питам имали някакъв сайт където мога да вида какви пари ще ми струва нов компресор за климатика?

Е тука няма ли ? Варненските морги май имаха по някой друг акорд,ако не виж в ebay и така.

 

едит:добре ще е да си напишеш в профила каква ти е колата ;) 

Редактирано от Drone

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет колеги.Преди два дни излязоха две грешки-P2138,и P1248.Ситуацията беше много лоша-02.30 часа в Германия на път за Англия.OBD-то за 10 лева ме спаси и така продължихме.Някой сблъсквал ли се е с тези грешки?

Привет,

ми тези грешки ги дава за " Accelerator Pedal Position Sensor ". Тук и тук

Подобен проблем е дискутиран тук .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е зле да направим отделна тема за този датчик щом е такъв консуматив и да събираме инфо за модели и евентуално цени. Ето този примерно дали става за 2.4 двигател? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги. От месец съм собственик на Акорд 7ма генерация и съм повече от доволен.Закупих я директно от Хонда Италия на 90000 реални и освен масло и накладки друго за момента няма.Много ме радва интериора-бежава кожа с навигация просто чудно :))) 

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мислех, че тези времена са отминали и не вярвах, че може да ми се случи да ми тафят емблемите ..

 

Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

 

 

Някой идея, като си взема нови с какво да ги залепя , че да не могат да ги извадят? :)

(Даже ако някой има идея от къде мога да си купя на прилична цена да сподели)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Заеби, все едно се връщаме във времето ,когато крадяха чистачките :(

 

Погледни в mobile-то като за начало. Има доста акорди на части.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съчувствам ти, колега!

Няма смисъл да слагаш други. Ообено, ако ги залепиш здраво. Може да ти наранят или счупят други детайли.

Знам, грозно стои, но сме в Булгаристан, за съжаление.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кофти работа.Не се ядосвай.Ако намериш нещо от Англията и трябва адрес -насреща съм.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съчувствам ти, колега!

Няма смисъл да слагаш други. Ообено, ако ги залепиш здраво. Може да ти наранят или счупят други детайли.

Знам, грозно стои, но сме в Булгаристан, за съжаление.

Ако ги счупят, поне застрахователите би трябвало да платят щетите :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кофти работа.Не се ядосвай.Ако намериш нещо от Англията и трябва адрес -насреща съм.

Мерси колега. Не се ядосвам :) Сигурно и чистачките трябва да си свалям вечер :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някога бях купувал емблема от колегата kembo точно превантивно за такъв повод, но засега стои някъде из нас. За 8 кинта я взех, за толкова ще ти я и дам, но май беше от акорд купе или нещо подобно. Не съм сигурен, че ще пасне 1:1 на японския 7-ген. Но пък колкото да не я мислиш :/

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някога бях купувал емблема от колегата kembo точно превантивно за такъв повод, но засега стои някъде из нас. За 8 кинта я взех, за толкова ще ти я и дам, но май беше от акорд купе или нещо подобно. Не съм сигурен, че ще пасне 1:1 на японския 7-ген. Но пък колкото да не я мислиш :/

Може да пробваме дали ще пасне ако искаш :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, виж в автоморгата в Дружба, ако вече не си проверил там. Човекът има няколко акорда 7-ма и то в добро състояние. Сигурно и запазени емблеми има:

 

 

http://tanira.mobile.bg/

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си взех емблема от ebay - на мен ми гепиха задната, първата нощ като паркирах колата пред нас. Но оригинална емблемка беше 30тина лв. Има и табелки TypeS за решетка. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз пазарувам често от там, всичко е качествено и цените са по-ниски от БГ.

Редактирано от eurogas

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

да се похваля и аз... От около 2 месеца съм собственик на дизелов Акорд 2004, внесен от германия.

Слязох от сеат 75кс и разликата е огромна! Удоволствие е карането, ускорението...

 

Русенци има ли с такъв мотор - къде мога да я заведа в града да погледнат защо "вие"? (Може и на ЛС да не спамим темата)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей и добре дошъл!

 

Мернах наскоро едно момче със сивик с такъв двигател от Русе из форума. А ако някой може да ти помогне с препоръка за надежден сервиз в Русе, то няма да е спам, но все ми се струва, че една екскурзия до Варна или София ще е по-уместна.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Dr_DreaD, Не искам да те плаша но ако "вие" като линейка при повишаване на оборотите, най-вероятно е турбина и трябва да я щадиш в жегите и бързо да вземеш мерки.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ето и снимка на машинката.
 
 
Доста сивици се появяват града с този мотор, трябва да поровя значи малко в другите раздели на форума, да намеря съграждани :)
 
Иначе "вие" по скоро като лагер въртян от ремъка / веригата. Най хубаво се чува на 1500 оборота, иначе и на свободна го има шума - изключвам турбина...
 
Ходих до Бултрако Варна и не съм много доволен... Не го забелязаха дори тоя проблем. Нищо не казаха. Като цяло нищо проблемно не излезе при тях.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Във Варна има още два алтернативни сервиза, плюс официалния на Карада, който обаче не зная дали все още извършва сервизна дейност след като Бултрако отвориха врати в морската столица.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,Преди седмица ми откраднаха една от гайките на джантите. Същото ми се случи и преди година, но тогава за около 2 седмици изчезнаха последователно 2 гайки. Не мога да разбера що за простотия е това? Какви са тези собственици на коли за по 10 бона минимум, коите ще се нагъзят по тъмниците да свалят по 1 гайка? Или пък да поръчват на крадци, да го направят също ми се струва смешно за такава дреболия. Лошото е, че тези гайки трудно се намират и явно това е причинат за краденето им. Миналата година мой приятел гумаджия едвам ми намери на 90% същите, но тази година мисията беше невъзможна дори и от Евроболт. Всички останали фирми за гуми и джанти директно отсвирват като чуят колата и модела. Някой от вас патил ли си е и дали знае колко струва оригинална гайка от Бултрако или от някъде другаде? Говоря за обикновенните-фабрични алуминиеви 16" джанти за Акорд с 5 дупки. Не знам другите модели на фирмата дали са със същите, но старите Акорди знам, че нямат нищо общо.

“““като купих моят акордеон се наложи да купувам въпросните гЕйки,та на първо питане се изпотих!8,10 евра искаха на брой,което право 162 евра,в крайна сметка се оказа.,че има вачиант и за 19 евро комплекта ,директно от хонда

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз като скъсах две шпилки на 8цата си намерих в olx гайки от сивик type R .. почти същите бяха като за акорда, обаче 4 гайки за 10лв... M12 мисля че беше резбата вътре..

http://olx.bg/honda-sivik-akord-dzhaz-i50083413 тук има някакви, обаче не знам дали са като твоите.

 

 

Edit: абе тва е от 2013 година ... :hmmm:

Редактирано от g0sh

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, колеги ;)

 

днес си поръчах това:

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=141073934829&ssPageName=ADME:X:AAQ:US:1123

 

надявам се да не се разочаровам.

 

Въпросът ми е следният: към него мога да закача камера за паркиране. Имате ли идея коя ще пасне на акорда ми (7 ген, 2.0, 2005та година): 

 

Публикувано изображение

или 

Публикувано изображение

 

или трябва да е нещо тотално различно за моята колица. И изобщо, къде се слага проклетото нещо ? :)))

 

Благодаря ! 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проклетото нещо се монтира на едното осветление на номера . Виж  как изглежда и го сравни с това от ибей.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, благодаря ! Поръчах си това :

 

http://www.ebay.com/itm/161363768497?_trksid=p2059210.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

 

ще го връзвам към това - дано съм направил добър избор:

 

 

http://www.ebay.com/itm/141073934829?_trksid=p2059210.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

Редактирано от Moonchild

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегите с дизели, как са ви катализаторите? И по-скоро кожусите им?

 

Става дума за обвивката от алумизиран метал (така го нарече майстора на ауспусите), която е сложена около същинското тяло на катализатора и при мен е започнала да се разпада. Много е странно, защото всичките ми гърнета са като нови, но ламарината около катализатора е разядена от задната страна отгоре и беше започнала да дрънчи. Особено силно и неприятно се чува, когато колата е студена и вибрациите са повече.

 

И след като на няколко места ме отсвириха с думите "махни я тази ламарина, тя не ти трябва" днес отидох при едно майсторче, което винаги ми се навива на акъла :D  Решихме проблема с три метални скоби с периметър около 37см в крайно стегнато и 44 в отпуснато положение, с което пристегнахме дрънчащата горна част към здравата долна. Съжалявам само, че не направих снимки.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята така я купих от Германия, хванати горният и долният кожух, които обгръщат катализатора с метална скоба. Само, че моята е бензин на 260 000км.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте.

Тази вечер ми се появи доста неприятен проблем с моето комби. Нещо й стана на петата врата на задния багажник и дава, че не е заключена. При това положение не ми се задейства централното заключване. След търсене в нета намерих как се рестартира тази електроника. Рестартирах я и уж всичко се оправи. Но за малко. Сега като заключа колата - независимо по какъв начин от бутона на ключа или с ключа в ключалката, алармата се включва. След известно време, когато й скимне електрониката дава, че петата врата е отключена и фабричната аларма започва да пищи. Не намерих начин да изключа тази аларма и в момента за да ми стои заключена колата се наложи да сваля акумулатора.

Питането ми е дали някой знае как се изключва фабричната аларма за да спре да ми пибипка когато й скимне. Или най-хубаво би било ако някой знае процедура за пълен рестарт на електрониката. От това, което намерих като описано се говори, че вратата на багажника трябва по някакъв начин да се отворела отвътре посредством някакъв авариен бутон. Но така и не разбрах къде е този бутон и изобщо как става това нещо. Аз си я отворих от външната страна. По принцип описаната процедура е проста: Завърта се ключа на ON. Отваря се задния багажник. Завърта се ключа на OFF и се откача акумулатора. След това се закача, ключа на ON. Изчакват се тестовете и след това багажникът се затваря ръчно. Единственото, което не направих точно по описанието е първото отваряне на багажника от това аварийно копче отвътре.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да споделя - взех навигацията - много добра, с много много опции и звучи добре - да не повярва човек. Още само не зная как се държи камерата за задно виждане, защото още не съм я получил. И почти не изглежда китайска ;)))

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

днес си поръчах това:

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=141073934829&ssPageName=ADME:X:AAQ:US:1123

 

надявам се да не се разочаровам.

 

Да, благодаря ! Поръчах си това " " ще го връзвам към това:

 

http://www.ebay.com/itm/141073934829?_trksid=p2059210.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

 

Само да споделя - взех навигацията - много добра, с много много опции и звучи добре - да не повярва човек. Още само не зная как се държи камерата за задно виждане, защото още не съм я получил. И почти не изглежда китайска ;)))

... на мен не ми стана ясно... я раздуй, какво точно си поръчал?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дай интифа бре човек,това е доста сърбеж(предполагам) не само на мен....Монтира ли я?Пастна ли всичко?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хехе :) Объркал съм линковете. Това на горния линк е навигацията, а се повтаря 2 пъти, защото е трябвало да дам линк към камерата за задно виждане, която поръчах, но съм пуснал пак навигацията.

 

Ами всичко си пасна идеално, само че звучи една идея по-зле от оригиналната. Предполагам, че е въпрос на еквилайзери, още не съм си играл много. 

Всичко работи идеално, сложих карти на половин Европа с POI, блокове, даже сателитния терен от google earth сложих :D 

 

Kaто проблеми забелязвам 3 основни: 

 

1. Субтитрите на шибаното DVD, като си пусна какъвто и да е филм, включително и DivX с външни БГ субтитри - се енкод-ват на китайски. Това е сериозен проблем.

2. Часовника на големия екран (touchscreen-a) e в китайска time zone, която никъде не може да се промени. Тоест, настройваш си го да е 13:05 примерно, а като изключиш навигацията и я пуснеш пак, става 18:05.

3. Часовника на малкия екран (който ти е за климатика) не може да се настройва от никъде и като запалиш колата, се сет-ва на 0:00. Като караш, отброява минутите, в който е бил включен, а като изключиш и пак включиш навигацията, става пак 0:00. Страшна недомислица.

 

Иначе bluetooth функцията е убийствена ! Можеш да си набираш от колата, да приемаш разговори, да говориш, даже първия път като се вързах към телефона, ми предложи да ми import-не контактите от телефона във phone book-a на навигацията. Супер удобно ! 

 

Ако имате повече въпроси - питайте ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет колеги. Трябва да сменям accelerator pedal sensor, и моля някой, който е сменял да даде напътствия и идеи за покупка, че цената, която видях в LING HONDA PART беше много висока. 2.2 I-CTDI 2007.БЛАГОДАРЯ

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Някой знаели в Пловдив къде могат да ми сложат темпомат и горе-долу колко ще ми струва това ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз днеска си купих К24 Type S, утре ще кача снимки :)

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...