Към съдържанието

Регистрация на автомобил(нов внос) в КАТ
Малко прясна информация

• Не можете да пишете в тази тема
33 отговора на тази тема

#1 Zozo

Zozo

Master Of DisasteR

• Newbies
  • Pip
  • 34 Мнения:
  • Кара:Honda HR-V
  • Място:София

Публикувано 01 януари 2011 - 19:42

Да споделя впечатления пресни пресни, дано да съм в помощ на някого.
Продажбата - продадох си фиата на частно лице. След уговорки за сумата отидохме до нотариус - за там ви трябва - големия талон на колата, бележка за платен данък за годината,личните карти на продавача и купувача и съпругата/съпругът, съответно с лична карта, ако сте придобили автомобила по време на брак. Не ни искаха нито данъчна оценка, нито нищо повече от гореизброените хартийки. Нотариуса изготвя договора за покупко-продажба, вие споменавате сумата за която ще бъде осъществена сделката ( хубаво е да е малка, на база на тази сума нотариуса си прибира хонорар, но не знам точно какъв е процента ), след което се подписвате на договора, нотариуса бие 94у20-9109438 печата :) и това е. Поне при мен така се получиха нещата. Момчето което купуваше, не го караха да плаща нито данъци, нито някакви други такси. Мисля, че към 90 - 100 лв. му взе нотариуса.
Покупка - След уговорки за сумата с продавача ( на Горубляне в моя случай ) трябва той да ви даде автомобила с налични документи следни - оригинален талон (при мен италянски), временен талон който му е издаден при издаване на временните номера. За да не се бъркат нещата да спомена и аз - срока на валидност на временните номера нямат нищо общо с срока на продажба или със срока на регистрация на колата. Временните номера ни казват до кога имаме право да караме автомобила на самоход до КАТ. След изтичането на тези номера, или репатрак или нови временни номера са единственните законни варианти за транспортирането на автомобила от точка А до точка КАТ :fun:. Значи от търговеца получавате - оригинален талон на автомобила от държавата от която е закупен, договор за покупко - продажба от страната от която е закупен автомобила (това е договора между човека които ви продава автомобила и човека които му го е продал на него ), той съответно пак трябва да е Италянски, Немски, Швейцарски или от където там е колата. Трабва да ви даде още - фактура за продажбата на ваше име, договор за покупко - продажба който не трябва да е нотариално заверен. Дълнително за КАТ е нужно - ГО (гражданска отговорност ) и Еко - такса. Моята еко такса беше 96 лв. примерно или 98, търговецът ми я направи с някакви печати на некаква дупнишка фирма, мина в КАТ така че всичко е Ок.
В КАТ - отидете възможно най-рано и си вземете отверка задължително (хубаво е да не забравите, че задължително колата което искате да регистрирате трябва да е обурудвана с аптечка, триъгълник, пожарогасител, вериги ако не сте 4х4 и жилетка, на мен ми ги искаха на каналите). Аз бях там в 8.10 и имаше малко хора преди мене а всичко вече работеше. Значи - пъхате се на каналите и си засирате колата там. Слизате с всички документи под мишница и се връщате в началото на бариерата и питате от къде да си вземете декларация (все ще намерите кого да питате, всеки ще ви упъти, но не бъдете прекалено дружелюбни особено към хора опитващи се да ви помогнат всячески и уж еи така безкосристно - единственно трябва да ви упътят от къде да си вземете декларация). Вземате съответната декларация, попълвате я, важно е че в средата на листа се пишат данните на търговеца от когото си купувате колата а малко по надолу вашите. Не забравяйте да напишете временните номера на колата ако има такива в декларацията. След попълването и, отивате до една малка бяла барачка която се пада като след бариерата, на плаца, застанете след бариерата, на плаца, с гръб към каналите в дясно ( няма как да я сбъркате, едно бяло малко като за пазач тип тези пред посолствата ), там има един кисел младеж който ще ви мелне един печат за да завери декларацията и ще ви напише на кой канал трябва да минете.След това идете при малките барачки преди бариерата и дирете ксерокс, там трябва да снимате договора, фактурата..... и мисля, че беше и оргиналния талон, но те ще ви кажат на ксерокса ако нещо аз испускам тук. С декларацията и всичката бумащина се занасяте там където е опашката, значи това е пак като застанете след бариерата, на плаца, с гръб към каналите в ляво една едноетажна сграда. Влизате вътре (аз чаках 15 минути там) чичкото на вратата ще ви каже на кое гище да се ситуирате. Давате на лелката вътре всички докименти, чакате и слушате МНОГО внимателно, защото си мрънкат всички а колко мразят да повтарят не е истина. Ако всичко е наред, лелката ще ви накара да идете на касата да си платите едни 11 - 12 лв, след което ще ви даде малка част от бумагите който сте и треснали и ще ви прати на канал. Излизате, бегом към колата и нека чакането за канал да започне ( за мен то беше около 10 мин). Стойте в колата и гледайте внимателно вратата на вашия канал, отвори ли се гледайте още по внимателно, излезе ли чичко в работен гащеризон, посочили ви, газ бързичко в халето и пак слушате много внимателно всички указания на чичкото с гащеризона, и те са кисели по начало а недай си боже да трябва да повтарят....! След като чичкото с гащеризона ви изпрати по живо по здраво излизате от халето и спирате на указаните след него места. Слизате от колата и пешком правите обратен десен завой, ще видите таблетки за банка. Влизате под таблетките веднага в дясно има 2 гишета на който трябва да платите 67- 68 лв за номера, талони и т.н. Плащате и чакате (аз там чаках около 20 минути макс). Там е и мястото където трябва да си върнете временните номера (ето за тук ви трябва отверката спомената в началото - за да си свалите временните номера ).Като ви извикат на гишето (което става по некаква радио - уредба ) си давате номерата старите, временните , дават ви талоните (малък, голям) и ви казват да отидете да сложите новите си номера. Излизате от там и беж към халето за номерата, него няма как да го сбъркате, то е първото нещо което виждаде след като излезете от банката и се отправите към колата. Там нещата се случват за 5 минути точно, след което - честито имате си нов регистриран автомобил :) :) :drunk:.
П.С. - Срока за регистриране на колата в КАТ, след осъществяване на покупко - продажбата (т.е. - от датата на фактурата и договора ви с търговеца) е 14 дни. Срока за регистрация на МПС-то в общината, след осъществяване на покупко - продажбата е 2 месеца.
Дано да съм бил полезен, и последен съвет, не си търсете хора да ви прекарват по бързо, ако документите са ви наред, и сте достатъчно учтив и с маааалко по качествени нерви и не забелязвате дребните комплекси на великаните от КАТ, всичко ще мине бързо, до някъде и приятно.
Успех на всички :P
  • 5
Публикувано изображение Публикувано изображение

#2 rEsPeCtiVe

rEsPeCtiVe

FUCK YOU ALL ADMINS!!!

• Non-Commercial
  • PipPipPip
  • 1089 Мнения:
  • Кара:EJ6*Coupe
  • Място:DarkSide

Публикувано 01 януари 2011 - 22:14

Браво колега,потрудил си се! Ще бъде полезно за тези,които не са минали по този път :drunk: Поздрави!
  • 0
I only have two things in this world,my balls and my word!

#3 Ивайло Петков

Ивайло Петков

Потребител

• Members
  • PipPipPip
  • 312 Мнения:
  • Кара:Civic 6 1997 D14A7, Civic 7 2005 D16W7

Публикувано 02 януари 2011 - 22:47

Много ценна информация. Хубаво би било да мине към полезните теми.

Този пост е редактиран от Ивайло Петков: 02 януари 2011 - 22:47

• 0
Публикувано изображение

#4 Zozo

Zozo

Master Of DisasteR

• Newbies
  • Pip
  • 34 Мнения:
  • Кара:Honda HR-V

Публикувано 04 януари 2011 - 18:40

Хубаво ще е ако някой се сети да допълва нещата. Наистина и аз мисля, че може да е полезна информацията, та било то и на колеги минавали по този път. Аз като отидох (за втори път ми беше) някак нямах много спомени къде, какво, що - от преди 3 години какво да помня :)
  • 0
Публикувано изображение Публикувано изображение

#5 blacking

blacking

BLACKING

• Members
  • PipPip
  • 88 Мнения:
  • Кара:HONDA CIVIC RTSI .......4X4
  • Място:Варна/София

Публикувано 10 януари 2011 - 16:47

Мерси колега утре и мен ме Чака тази процедура мерси за инфото
  • 0

#6 Felix

Felix

Играч

• Members
  • PipPipPip
  • 152 Мнения:
  • Кара:Honda Civic MA9, 1.5 VTec-E
  • Място:Добрич

Публикувано 13 февруари 2011 - 18:40

Здравейте, съфорумници ! Незнам дали мястото му е тук, но все пак да попитам:

Случва се сега , че си взимам автомобил - Хонда Сивик , внос от Германия. Работата е там , че колата не е регистрирана и ми беше чудно каква ще и е еко таксата. Това някакво постоянно число ли е или се изчислява в зависимост от автомобила? Ако е така, някой ще може ли да ми каже каква ще е приблизително: 1996г. , D15Z3 двигателя

Благодаря предварително!

п.с.: от Добрич съм (ако има значение!)
  • 0
Око за око , паста за зъби !

Публикувано изображение

#7 Трънчо

Трънчо

clean as f^ck

• Moderators
  • PipPipPip
  • 1802 Мнения:
  • Кара:D17A6 & B18C4
  • Място:the windy city

Публикувано 13 февруари 2011 - 18:46

Изчислява се спрямо годините на автомобила. Колкото по-стар е, толкова по-малка е еко таксата (разбира се разделено е на групи от-до. Сивика който си споменал мисля че попада в последната група над 10 годишни коли). Лятото за сивик 95-та беше 200 кинта (190 и косур). Предполагам от тогава не се е променила драстично цената.
  • 0
Eat rice, don't drive it!

#8 BLEIN MONO

BLEIN MONO

убеден рексист

• Members
  • PipPipPip
  • 1132 Мнения:
  • Кара:Crx ED9, Prelude BB9
  • Място:РУСЕ

Публикувано 13 февруари 2011 - 20:36

Ако си платиш екотаксата в офис на Булстрад, мисля че се ползваше около 20 -ина лева отстъпка.
  • 0
Публикувано изображение

#9 venkko

venkko

още нямам титли :)

• Newbies
  • Pip
  • 38 Мнения:
  • Място:hondolandia

Публикувано 13 февруари 2011 - 22:26

Преди два месеца в офис на Бул инс във Видин малко под 100 лв. за Сивик 97г.
  • 0

#10 vanko

vanko

Потребител

• Members
  • PipPip
  • 71 Мнения:
  • Място:Пловдив

Публикувано 14 февруари 2011 - 23:57

Всичко ясно.......само не разбрах откога искат вериги в КАТ !!! .Явно във всеки град КАТ е собствена институция(със собствени правила).И ако идеш с Ферари примерно...и е без вериги.....Луда страна.....еййййй !!!
  • 0

#11 Zlatozator

Zlatozator

Донда!

• Moderators
  • PipPipPip
  • 776 Мнения:
  • Кара:FK2, CN1, EK3

Публикувано 15 февруари 2011 - 23:22

Ъпдейт: гледайте екотаксата ви да си е с касовата бележка (или платежното нареждане, ако е платена по банков път), че на мен ми се разказа играта заради липсата на такава.

А за веригите - носих си, и не ми искаха такива.

Все пак, адмирации на усилията на колегата, който е пуснал темата! !!!
  • 0

Малка е ползата от очите, ако умът е сляп.

#12 Cyclon

Cyclon

Новак

• Newbies
  • Pip
  • 4 Мнения:

Публикувано 16 февруари 2011 - 20:00

Благодарности на колегата за информацията:),като стигна до тоя момент разпечатвам поста и с него отивам;)-ще е от голяма полза.

А аз пък мога да добавя като информация,че за мотоциклетите разправията е горе-долу същата,само дето този който регистрирах аз беше 125 кубиков,а за мотоциклети до 350 кубика мисля че беше (или 250-не се сещам) не се иска нотариално заверяване на договора.Сиреч прави си се договорче на хвърчащ лист и се копира задължително със съответните данни на продавача и купувача като присъстват и тези на съпругата/съпруга на двете страни (ако има такива),че мене ме върнаха заради това и добре че не се заверява нотариално та на място можех да преправя нещата :D, и натам в КАТ е същата историята...
  • 0

#13 slus4o©

slus4o©

ホンダ シビック · 無限 力

• Members
  • PipPipPip
  • 615 Мнения:
  • Кара:Honda XBR500
  • Място:Соф_и_я

Публикувано 05 април 2011 - 14:23

Регистрация на МПС в КАТ София

1-во Декларация, ако не сте СА или С или сте Нов Внос
Къде: Бяла бутка тип аквариум по средата на Портала на КАТ
Какво: Химикалка и търсете чичкото с печата

2-ро Задвижване на процедурата
Къде: Преди Портала вдясно не много голямо здание
Какво: Голям и малък талон, Оригинал и копие от
Договора за покупко продажба, Гражданска отговорност, Лична Карта
Такси: Лека Кола 11,20лв, Мотоциклет 8,20лв

3-то Каналите, чичкото като бие печата ви пише номера на канала
Къде: Огромните хангари с цифри
Какво: Номер на Рамата и Двигателя, Спирачки ...

4-то Получаване на Рег.Табели, Голям и малък талон
Къде: След каналите, дясно и пак дясно не много голямо здание
Какво 1(банка): Веднага се редите там
- Лична Карта, Талонче (което ви дават на "Номер 2")
Какво 2(гишета 51,52,53): Докато чакате да ви извикат
по високоговорителя си свалете Старите Рег.Табели
- Старите Рег.Табели и Лична Карта

Такси: Лека Кола: 64лв, Мотоциклет 32лв

ПС Разбира се докато си плащате таксите към КАТ
спонсорирате честният и безскрупулен Г-н Борисов посредством СиБанк :)

• 0

Публикувано изображение "......Better pushing Chevy, than driving Ford......" Публикувано изображение

Публикувано изображение

#14 Shorty

Shorty

Майна

• Members
  • PipPipPip
  • 336 Мнения:
  • Кара:D14A4
  • Място:Plovdiv

Публикувано 07 април 2011 - 16:06

Колеги какви документи ви върнаха освен новите талони и стикера за преглед, че на мен само копия ми върнаха от стария талон договора за покупко -продажба (в моя случай м/у мен и някакъв италианец който дори не съм виждал)и еко таксата
  • 0
No Fat Chicks Car Will Scrape!

#15 accord2_2

accord2_2

Новак

• Newbies
  • Pip
  • 5 Мнения:
  • Кара:accord
  • Място:sofia

Публикувано 07 април 2011 - 22:58

в теб трябва да остане само оригинален договор и една част от еко таксата, всичко друго трябва да вземат :D
  • 0

#16 Shorty

Shorty

Майна

• Members
  • PipPipPip
  • 336 Мнения:
  • Кара:D14A4
  • Място:Plovdiv

Публикувано 08 април 2011 - 14:50

Ясно, значи всичко е наред, мерси!
  • 0
No Fat Chicks Car Will Scrape!

#17 honda civik

honda civik

Новак

• Newbies
  • Pip
  • 3 Мнения:
  • Кара:Хонда Сивик

Публикувано 23 юни 2011 - 12:50

Супер подробна информация , браво на колегата
slus4o©

И аз миналата седмица преминах целия тоя цирк. Само дето си взех екотаксата от тоя сайта за продажба на екотакси - www.екотакси.com за 99.5 без значение нито от годината нито от нищо + безплатна доставка за цялата страна. Видях има и някакви оферти на по 80лв но пък прочетох че имало доста ментета и по малко от 90-95 лв за по стари над 5-6 г. коли нямало как да бъдат издавани. Та така , надявам се да съм бил полезен
  • 0

#18 F20A4

F20A4

Потребител

• Members
  • PipPipPip
  • 292 Мнения:

Публикувано 17 май 2012 - 20:08

Ще изкарам темата от "прахоляка" понеже ми предстои да си докарам нещичко след месец.
Подробно е описано за процедурата в КАТ (Бг) и всичко е точно така, но как стои въпроса на място- в Германия/Австрия или коя да е държава, член на ЕС естествено? Отивам например аз, избирам си колата, пазарлък, плащам я и какви документи трябва да взема?
1. Оригинален рег. талон
2. Договор за покупко продажба
Какво още и какво още е необходимо за да я докарам до вкъщи? Има ли някой колега дето я е правил тази галимация скоро, а сподели опит?
п.с. Предпочитам маршрута през Сърбия- необходимо ли е нещо допълниелно заради това, че е извън ЕС?
  • 0

#19 xatamoto

xatamoto

Ситроенаджия

• Members
  • PipPipPip
  • 339 Мнения:
  • Кара:Зелена Мазда 323
  • Място:Sofia

Публикувано 17 май 2012 - 20:39

Освен договор и талон ти трябват и транзитни номера. ;)
Жълтите транзитни НЕ стават за Сърбия, защото са и застраховка, която важи само в ЕС. Въпреки това съм минавал с такива номера през сръбско, но почерпих на два пъти. Освен това на Калотина ме караха да пиша манифест, за който дадох 20 кинта. Информацията ми е от преди 2-3 месеца.
Успех!
  • 0
Газ, нафта и чалга в колата не пускам !!!!!
Публикувано изображение

#20 scre

scre

Потребител

• Members
  • PipPipPip
  • 342 Мнения:
  • Кара:EJ9 D14A4
  • Място:Заралия

Публикувано 17 май 2012 - 20:53

Супер подробна информация , браво на колегата
slus4o©

Видях има и някакви оферти на по 80лв но пък прочетох че имало доста ментета и по малко от 90-95 лв за по стари над 5-6 г. коли нямало как да бъдат издавани.

Няма такова нещо :) Сивика го регистрирах миналата зима а той е 96-та година,внос Италия... от нета намерих ЕКО за 70лв,звъннах на тела разбрахме се с пича много точно и ясно и на другия ден вече имах ЕКО-таксата с която се регистрирах без проблем :) Според мен тфа дето пишат за фалсхификати и разни такива,убеден съм че има и такива .. но в повечето случаи е просто сплашване с цел "не си купуваи от него а от мен" ;)

Този пост е редактиран от scre: 17 май 2012 - 20:55

• 0

#21 F20A4

F20A4

Потребител

• Members
  • PipPipPip
  • 292 Мнения:

Публикувано 18 май 2012 - 07:17

Ясно- трябва да взема червени, но и с жълтите ще се оправя. Изясни ми се картинката. Последно- като стигна Калотина какво трябва да направя? Митница или?
  • 0

#22 vinsento

vinsento

Новак

• Newbies
  • Pip
  • 2 Мнения:
  • Кара:HR-V

Публикувано 27 май 2012 - 16:27

Благодаря ти!!!
  • 0

#23 jass

jass

Потребител

• Members
  • PipPip
  • 53 Мнения:
  • Кара:Civic 6 Aerodeck

Публикувано 14 декември 2012 - 17:46

От миналия понеделник вече няма чалъми за екотаксата и цената е 132 лева.
  • 0

#24 comrade1

comrade1

Новак

• Newbies
  • Pip
  • 1 Мнения:
  • Кара:opel vectra
  • Място:sofia

Публикувано 28 януари 2013 - 17:35

само да добавя, да не се излъжете да си купувате еко такса от автокъща или мним търговец-аз така изгорях с 132 лв.Най-добре си я платете при павильоните в КАТ.Иначе документа изглеждаше редовен-с фактура,касов бон,договор,но като го представих в КАТ-бяха категорични,че фирмата издала ми формоляра за платена еко такса не е легитимна и трябваше наново да си платя и то увеличената на 240 лв. еко такса.Сега се жалвам в комисията за защита на потребителя,но не очаквам нищо.Просто пия една студена вода и продължавам напред.

Този пост е редактиран от comrade1: 28 януари 2013 - 17:37

• 1

#25 -Kris-

-Kris-

skagzilla

• Members
  • PipPip
  • 73 Мнения:
  • Кара:1712ccm 16v
  • Място:Варна

Публикувано 07 февруари 2013 - 11:23

Само да допълня колегата от първия пост - през нотариуса може и без данък за текущата година до март (или април месец беше). Другото допълнение което не видях - купувача плаща в банка малка сума към бюджета на общината в която е регистриран. Мисля че бяха някакви проценти върху сумата на колата.

Този пост е редактиран от -Kris-: 07 февруари 2013 - 11:23

• 0

#26 qnki4a1

qnki4a1

Новак

• Newbies
  • Pip
  • 12 Мнения:
  • Кара:Civic 95г. 1.5
  • Място:Добрич (Пловдив)

Публикувано 08 февруари 2013 - 13:42

Колеги не видях никъде една подробност спрямо данъците. На бързичко ще ви разкажа моя случай. Преди около седмица си взех сивик 5ген. от начало всичко е 6. До момента в който не отидох в КАТ. Оказа се че продавача е имал запор от данъчното и в тази ситуация няма право да продава нищо което е на негово име ,а нотариусите нямат право да следят за движимо имущество ,така, че преди да купите колата или каквото и да е друго движимо имущество минете през данъчното да проверите за запори от всякакъв вид. За колата беше всичко платено но уви имаше други данъци за плащане и пак не става. Така че проверявайте за да нямате ядове като мен. Дано на никой не се случва. А относно двуседмичния срок за регистрация при такива обстоятелства не важи, 2-те седмици започват да текът когато запора падне ,а той от своя страна след плащането е трябва да отпадне до 2 седмици. :)
  • 0

#27 civicgonemad

civicgonemad

Непукист

• Members
  • PipPipPip
  • 1202 Мнения:
  • Кара:TDi

Публикувано 08 февруари 2013 - 13:53

Ами иди и питай нотариуса защо е заверил сделката след като не са й платени данъците за тази кола. Задължително е да покажат бележките за 3 години назад.
  • 0

#28 Radko

Radko

Потребител

• Members
  • PipPipPip
  • 924 Мнения:
  • Кара:'ше Accord 5th gen F20Z1,CE8

Публикувано 08 февруари 2013 - 16:14

Имам Акорд от 4 години. (не е регистриран в данъчно), мога ли да го продам на жената и тогава да го регистрирам?
  • 0

#29 Еmicha1

Еmicha1

Потребител

• Members
  • PipPipPip
  • 801 Мнения:
  • Кара:Honda CR-V 2.2i-ctdi /2006/ N22A2

Публикувано 08 февруари 2013 - 17:24

Не неможеш!
Отиваш, регистрираш го /може и без глоба да минеш - според зависи/ , излизат ти данъците за 4г. назад ,плащаш ги и това е!
  • 0

Колкото повече опознавам хората, толкова повече заобичвам животните!

#30 Radko

Radko

Потребител

• Members
  • PipPipPip
  • 924 Мнения:
  • Кара:'ше Accord 5th gen F20Z1,CE8

Публикувано 09 февруари 2013 - 12:56

Благодаря ти колега.

Някой с други мнения?!
  • 0

#31 civicgonemad

civicgonemad

Непукист

• Members
  • PipPipPip
  • 1202 Мнения:
  • Кара:TDi

Публикувано 09 февруари 2013 - 14:27

Някой с други мнения?!

Хващаш един ром... Много беден и глупав ром... Пък може и инвалид... Плащаш му... После намираш хитър нотариус плащаш и на него. Прехвърляте я и толкова... И като теглиш чертата виждаш, че си идва по евтино да си платиш данъците.
  • 0

#32 qnki4a1

qnki4a1

Новак

• Newbies
  • Pip
  • 12 Мнения:
  • Кара:Civic 95г. 1.5
  • Място:Добрич (Пловдив)

Публикувано 10 февруари 2013 - 14:53

Ами иди и питай нотариуса защо е заверил сделката след като не са й платени данъците за тази кола. Задължително е да покажат бележките за 3 години назад.

Не е работата там ,че не са платени данъците. Всичко по колата е платено. Става въпрос за други неща може да е за апартамент и т.н. Запора се слага на всичко което на името на този човек.
  • 0

#33 jass

jass

Потребител

• Members
  • PipPip
  • 53 Мнения:
  • Кара:Civic 6 Aerodeck

Публикувано 10 февруари 2013 - 18:28

купувача плаща в банка малка сума към бюджета на общината в която е регистриран. Мисля че бяха някакви проценти върху сумата на колата.

Това е местният данък, който явно вече е отпаднал (поне за автомобилите нов внос). Аз моята я регистрирах в данъчното преди няколко седмици (купена през декември от автокъща, но договорът беше между мен и италианския собственик) и не ми взеха допълнителни пари. Изрично ги питах за местен данък - казаха, че няма такова нещо.
  • 0

#34 -Kris-

-Kris-

skagzilla

• Members
  • PipPip
  • 73 Мнения:
  • Кара:1712ccm 16v
  • Място:Варна

Публикувано 10 февруари 2013 - 22:25

Точно така, местния данък. Явно за колите нов внос няма такъв, но за всички останали важи в пълна сила. Проверено преди 10тина дни :rolleyes:
  • 0

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни

Skin Designed By Evanescence at IBSkin.com