Към съдържанието

Коя цифрова ТВ е по-добра?
на БТК или друга ?

• Не можете да пишете в тази тема
36 отговора на тази тема

#1 Jeepers

Jeepers

Потребител

• Banned
  • PipPipPip
  • 3391 Мнения:
  • Място:Бургас

Публикувано 11 септември 2010 - 19:12

Колеги искам да премина на цифрова телевозия,но незнам на коя?Живея в Бургас имам голям лсд тв и искам да му пусна качествен цифров сигнал ,защото както знаете на аналогов е кофти.Наскоро разбрах че са пуснали БТК цифрова телевизия,но незнам дали ОК качеството .Разбрах че е отново със сателитна чиния като Булсатком,но при кофти време дали няма да има смущения ? Насочете ме му кой доставчик да премина и за тънкостите при този вид ТВ какво трябв ада изисквам от доставчика? До скоро ме ми пукаше за сигнала защото така и така не се задържах у нас ,но сега зимата ще ми се наложи :)
  • 0

#2 bebcho

bebcho

Потребител

• Members
  • PipPipPip
  • 227 Мнения:
  • Кара:d16z6
  • Място:София

Публикувано 11 септември 2010 - 19:27

Много зависи от това какъв месечен пакет си готов да плащаш.

Булсат са монополисти, но в момента цена-качество са номер 1. Предлагат най-евтините пакети имат HD канали , бтк-нямат.

Можеш да разгледаш кои канали предлагат булсат и бтк, ще се увериш че на булсат е доста по добра подборката.

Много се дразня от тези реклами в момента на БТК - ЦИФРОФА ТЕЛЕВИЗИЯ ЗА 7,40лв.

ДА АМА НЕ. 7,40 е за първите 3 месеца от сключването на договора после ИЗНЕНАДА таксата ти е 14,80 -аналогичната на булсат е 12,70.

Има и други цифрови оператори - бившата АЙ ТИ ВИ партнер в момента се казва ТОТАЛ ТВ, но и тя е на същотото положение като БТК.

Явно както всички фирми в България така и тези имат картелно спорузомение и цените са им почти изравнени, което не е добро за обикновенния потребител, ако някой иска наистина да пробие на пазара от новите оператори би трябвало да гонят евтини цени.

Отделен е въпроса, че в западна европа никъде няма да ти позволят да си забодеш антена на прозореца, защотото загрозаваш фасадата на сградата в която живееш, но уви тук е разрешено. Трябва да се измисли някакво по красиво решение. Една антена на покрива на блока и от нея да правят инсталацията си всички оператори. Ако на един блок всички са с такива антени си представете каква става фасадата на блока.

Общо взето за момента бих ти препоръчал Булсат-нямат реална конкуренция в момента.
  • 0

#3 Otto Kluge

Otto Kluge

Herr Obersturmbanngrupenführer

• Members
  • PipPipPip
  • 718 Мнения:
  • Място:Пловдив

Публикувано 11 септември 2010 - 19:47

И аз мисля, че Булсатком за сега са най-добрия вариант. Базовият пакет им е 12.80. Премиум пакета е 15.00 лева. Доплащаш още 9 и получаваш 8 или 9 канал в HD. Освен това в момент HD приемникът никак не е скъп - 68 лева :D Относно смущенията.. Не ми се налага да гледам много често телевизия, но дори и в лошо време всичко си работи. Да не говорим, че чинията ми е на покрива, и следователно не я чистя от сняг :)

Мисля, че в Бургас няма ITD Network. Имат много добра услуга - Cooolbox. Там за 40-45 лева взимаш телевизия, много бърз интернет и телефон, ако ти е необходим. Водят го бонус към услугата :D
  • 0
Публикувано изображение

#4 pgh

pgh

Потребител

• Members
  • PipPipPip
  • 256 Мнения:
  • Кара:Civic Hybrid 05 CVT

Публикувано 11 септември 2010 - 20:11

Преди време правих проучване за София, защото исках и аз да пускам цифрова TV
Разпитвах доста хора които ползват такива неща, ходих-гледах, защото опциите са доста и се оказа следното:
Най-добро качество на картината видях на евроком цифрова телевизия на кабел, но се оказа и на най-високата цена.
Бисатком и ITV Partner горе долу едно и също - смущенията не са рядкост, клапави евтини приемници предлагат - трябва да се вземат по хубави антени и читав приемник за да се постигне нещо по-така.
Всякаквите телевизии от Интернет провайдери (IPTV) и услуги от типа 2,3,4 и ако ще 254 в 1 се оказаха пълен шит! Сравнително скоро навлязоха тия неща. Има още много хляб да се изяде, че да се получи. Повечето такива провайдери в съревнованието си с конкуренцията и желанието им да подкарат час по скоро услугата, за де не загубят клиенти и да привличат нови, накупиха нискокачествена китайска техника, защото за по-сериозна инвестицията е тройно по- голяма. Дори фирмите заложили на по-сериозното изпълнение имат още да подобряват услугата за да си заслужава парите.
  • 0

#5 Jeepers

Jeepers

Потребител

• Banned
  • PipPipPip
  • 3391 Мнения:

Публикувано 11 септември 2010 - 20:23

Ами аз лично съмс е спрял до сега на БТК,защото всичко им е безплатно за включването плюс това имат 74 канала и като бонус ми дават и премиум диджитъл като начало дават и 3месеа на половин цена т,е 8,9лв и като сметнем реално на месец ми идва 15,60 / 15,70лв, но пък както казал вичко ми е безплатно а и получавам филмовия канал,докъто на булсат са по малко телевизиите а и нямам филмов канал за тези пари 15,8 мисля им беше пакета а и ще трябва да платя включвания.Верно че имат и HD TV ама то което го има не ми е толкова интересно.

БТК

Булсатком
  • 0

#6 doctor

doctor

StarCraft

• Banned
  • PipPipPip
  • 941 Мнения:
  • Кара:китайска тромбовачка
  • Място:Габрово

Публикувано 11 септември 2010 - 20:53

Най-голямо предимство на Булсат е ХОБИ ТВ където дават много аматъорски спорт което е доста интересно и забавно.
  • 0
Чичко поли, скрит зад мантинела, слеееед тунела, виновно гледащ в тула за изработка на 20-те пула, хас бийн детектед от анти-пул даващ уред с обхват 1.

#7 kokodaf

kokodaf

Потребител

• Moderators
  • PipPipPip
  • 1018 Мнения:
  • Кара:EJ9 6-та D14A4 хеч , по-умна от него ....

Публикувано 11 септември 2010 - 20:58

Ползвай доставчик с оптика , ако има такъв в квартала. Коасиалният кабел на аналоговата ТВ има доста недостатъци с баланса на честотният банд от 500 - 600 Mz нагоре / обикновенно са до 800 Mz при честотна лента със стъпка 8 Mz на канал - нагоре загубите стават огромни ... /.
Качествено сателитно приемане целогодишно /в София е със 6 до 10 почиствания от сняг / - сателитна чиния с усиване 56 Db / руска с диаметър 2.2 метра и нагоре , дължина на кабела до приемника не повече от 15 метра и за предпочитане е да бъде подвижна. Приемника да има шеринг през нета за кодираните канали - сам да ги обновява.
Иначе - през 2012 година е официалният пуск на цифрова ефирна телевизия в България - минимум 16 програми . Единствените проблеми са: "замръзване" на картината при слаб сигнал и кодирани платени предавания ...
А иначе по принцип - този оператор , който ти предлага интересни за теб предавания ... :)
Сателита трябва все пак да има излъчване към България :
http://en.kingofsat.net/
http://www.satbeams.com/satellites
http://www.lyngsat.com/europe.html
  • 0

#8 prozium

prozium

Потребител

• Members
  • PipPipPip
  • 746 Мнения:

Публикувано 11 септември 2010 - 21:42

Още един глас за Булсатком, можеш да си я местиш на вилата и насам натак като ходиш.
  • 0
сноуборд блог :)

#9 saaron

saaron

Потребител

• Members
  • PipPipPip
  • 572 Мнения:
  • Кара:B16A2 dohc vtec

Публикувано 11 септември 2010 - 22:03

Джепърс най-добре използвай услугите на "Близу" бившите Кейбъл тел и Евроком Трябва да имат офиси и в Бургас ,но само за телевизията другите им услуги са дърво.Ето ти сайт ,за да се орентираш http://www.blizoo.bg...on/digital.html ,имат и HDTV но ако телевизора ти не подържа HDTV какво като я имаш!

А ако си решил да минеш на БТК много добре си изчети общите условия и по възможност недей подписва обвързвщи договори стях ,защото теническата им подръжка е бавна и ще ги чакаш с дни да ти оправят проблема.Работя в тази свера и всички техни абонати на които съм попадал се оплакват от тях!

С Булсатком проблема е ,че при лошо време като се появят облаци сигнала от спътника до земята прекъсва и ще се почустваш мн зле повярвай ми ,зимно време трябва да си чистиш чинията от сняг ,а и ще трябва да ти кичнат някъде този туч ....абе куца история.
  • 0
Кой както иска ,аз па така!

#10 WILD

WILD

Новак

• Newbies
  • Pip
  • 15 Мнения:

Публикувано 11 септември 2010 - 23:00

Чувам сега, че ако се регистрираш (по някакъв начин ) на сайта на Булсатком, ти дават цялото оборудване + 2 месеца безплатно при сключване на договор за 18 месеца.
Важно е, че при включване на цифрова телевизия имаш само един приемник (само едно ТВ или всички ТВ-та гледат едно и също). Незнам дали ще ти се налага, но ако включваш още приемници, месечната такса се покачва.
  • 0

#11 Jeepers

Jeepers

Потребител

• Banned
  • PipPipPip
  • 3391 Мнения:

Публикувано 11 септември 2010 - 23:52

Ползвай доставчик с оптика , ако има такъв в квартала. Коасиалният кабел на аналоговата ТВ има доста недостатъци с баланса на честотният банд от 500 - 600 Mz нагоре / обикновенно са до 800 Mz при честотна лента със стъпка 8 Mz на канал - нагоре загубите стават огромни ... /.
Качествено сателитно приемане целогодишно /в София е със 6 до 10 почиствания от сняг / - сателитна чиния с усиване 56 Db / руска с диаметър 2.2 метра и нагоре , дължина на кабела до приемника не повече от 15 метра и за предпочитане е да бъде подвижна. Приемника да има шеринг през нета за кодираните канали - сам да ги обновява.
Иначе - през 2012 година е официалният пуск на цифрова ефирна телевизия в България - минимум 16 програми . Единствените проблеми са: "замръзване" на картината при слаб сигнал и кодирани платени предавания ...
А иначе по принцип - този оператор , който ти предлага интересни за теб предавания ... ;)
Сателита трябва все пак да има излъчване към България :
http://en.kingofsat.net/
http://www.satbeams.com/satellites
http://www.lyngsat.com/europe.html

Колега несъм толкова грамотен и почти нищо неразбрах :) Какъв кабел да се ползва за цифрова? Чиниите са по 60см в булсатком :D И от там нататък нищо невдянах.Кофти е да обесняваш на неграмотни ама..........

Още един глас за Булсатком, можеш да си я местиш на вилата и насам натак като ходиш.

Ами колега на БТК и те са със сателитна чиния!

Джепърс най-добре използвай услугите на "Близу" бившите Кейбъл тел и Евроком Трябва да имат офиси и в Бургас ,но само за телевизията другите им услуги са дърво.Ето ти сайт ,за да се орентираш http://www.blizoo.bg...on/digital.html ,имат и HDTV но ако телевизора ти не подържа HDTV какво като я имаш!

А ако си решил да минеш на БТК много добре си изчети общите условия и по възможност недей подписва обвързвщи договори стях ,защото теническата им подръжка е бавна и ще ги чакаш с дни да ти оправят проблема.Работя в тази свера и всички техни абонати на които съм попадал се оплакват от тях!

С Булсатком проблема е ,че при лошо време като се появят облаци сигнала от спътника до земята прекъсва и ще се почустваш мн зле повярвай ми ,зимно време трябва да си чистиш чинията от сняг ,а и ще трябва да ти кичнат някъде този туч ....абе куца история.

Аз живея в центъра и доколкото знам преди нямаше тук на кейбълтел кабеляци ,имаха из комплексите,но определено ще попитам ,защото не мис е занимава със чинии,а и колега беше споменал по горе за евроком че били добри.Иначе Тв то си поддържа FULL HD,даже сега разцъквам плейстешън 3
  • 0

#12 Otto Kluge

Otto Kluge

• Members
  • PipPipPip
  • 718 Мнения:

Публикувано 12 септември 2010 - 00:19

Ти каза цифрова...

Каква цифрова телевизия ще получиш от сигнал, който кой знае през колко централи и улични шкафове минава. Но пък маркетингът си е казал думата.

Цифров е сигналът в БТК. Цифров излиза и от приемника към твоя тв. А между тях? Бая цифри трябва да са се изгубили :)
  • 0
Публикувано изображение

#13 kokodaf

kokodaf

Потребител

• Moderators
  • PipPipPip
  • 1018 Мнения:

Публикувано 12 септември 2010 - 21:29

За да приемаш сигнал в телевизора някой трябва да го е създал / при това с необходимото ти високо качество/ . Това се прави /също като при записа на музика/ в подходящо студио с подходящата техника . Приемаме , че този необработен все още сигнал в добър. Следва обработката му за да стане брилянтен и ... кодиран :lol: .
От там сигнала се изпраща за сателитно излъчване в приемна станция , обикновенно по оптичен кабел. За София станцията , излъчваща сигнала до спътник / на предварително закупена честота за разпостранение - транспондер на спътник / се намира в Младост 1 и е на фирма Нетера. Тя го излъчва до спътник , спътника го приема , усилва и излъчва насочено към конкретна област на земното кълбо с определена модулирана честота / обикновенно се ползва диапазона от 9 до 13 GHz /.
От спътника сигнала попада в твоята чиния , тя го усилва като го фокусира и конвектора , намиращ се във фокуса и го праща по кабел към приемника. Той премахва носещата честота и сигнала / вече само 1 - 3 GHz / постъпва към процесора на приемника . Ако ключа / код алгоритъма / от декодиращата карта е успешно декодиран сигнала отива до модулиращата / аналогов сигнал / част на приемника , като от там по скарт буксата и кабела между приемника и телевизора - на екрана му.
Ако е цифров - през HDMI изхода на приемника /или оптика/ - отново в телевизора .
Има приемници , поддържащи "споделяне" на ключа за криптиране по нета - тоест могат без декодираща карта да "отворят" за гледане нормално "заключена" /кодирана/ телевизионна програма.
Относно коаксиалните кабели - те могат да "носят" високи честоти но на малко разстояние - имат загуби или при цифрите се нарича шум. Той може да се "коригира" с различни алгоритми , но потока на данните намалява скоростта на пренос на информацията за сметка на увеличаване на достоверността .
Същият проблем е и с интернета - там отново са цифрички. Все гледаме да случим на скорост на обмен на данни ... При телевизията това е качеството на получаваната картина - за FILL HD ТV си е наистина висока скорост на информационният поток ....
Повече на http://www.dtv-bg.co...chive/index.php
За теб - http://www.dtv-bg.co...x.php/f-80.html :lol:

Този пост е редактиран от kokodaf: 12 септември 2010 - 21:33

• 0

#14 prozium

prozium

Потребител

• Members
  • PipPipPip
  • 746 Мнения:

Публикувано 12 септември 2010 - 23:00

А за Близу думи нямам ... постоянно съседите ни звънкат да питат кабел има ли ... не разбраха, че сме на Булсатком. А за финала на световното - питайте потребителите на Близу дали видяха нещо от него :lol: Да не говорим, че и нета им го режат насам натам, ограничават достъп и какво ли не ...
Аз БТК като чуя и някак си инстинктивно не искам да имам нищо общо с тях.
  • 0

#15 Etnonatu®e

Etnonatu®e

Потребител

• Members
  • PipPipPip
  • 140 Мнения:
  • Кара:accord coupe
  • Място:Стара Загора

Публикувано 13 септември 2010 - 16:05

Здравейте колеги!

Въпроса ми е следния,всяка цифрова телевизия в България предлага цифров приемник :( ,всеки приемник се свързва по различен начин със телевизора,но колко сифров е сигнала ако го свържите към телевизора със скарт,чинчове или коаксиален кабел?не е ли сифров единствено ако е с hdmi? :(
  • 0

#16 nsx

nsx

Потребител

• Members
  • PipPip
  • 69 Мнения:
  • Кара:EM2
  • Място:Sofia

Публикувано 13 септември 2010 - 16:52

Аз гледам цифровата ТВ на Мегалан Нетуърк и съм много доволен. Предоставят ти цифров приемник (STB) и с HDMI кабел се свързва към ТВ-то. Ако ТВ е по-старо и няма HDMI вход, ще трябва да се свърже с чинч или скарт. Телевизията "тече" по лан кабел заедно с интернета.
  • 0

#17 pgh

pgh

Потребител

• Members
  • PipPipPip
  • 256 Мнения:

Публикувано 13 септември 2010 - 17:55

Въпроса ми е следния,всяка цифрова телевизия в България предлага цифров приемник :lol: ,всеки приемник се свързва по различен начин със телевизора,но колко сифров е сигнала ако го свържите към телевизора със скарт,чинчове или коаксиален кабел?не е ли сифров единствено ако е с hdmi? :huh:

Щом се нарича "Цифрова TV" -те ти дават цифров сигнал до приемника, от там нататък ти как ще го свържеш към телевизора зависи от възможностите и на приемника и на телевизора.
  • 0

#18 pgh

pgh

Потребител

• Members
  • PipPipPip
  • 256 Мнения:

Публикувано 13 септември 2010 - 19:01

Във връзка с горното - Кое свързване "колко може да носи" :lol:

1. Composite Video (обикновено е с 1 RCA жак -"Чинч" или скарт) - Capable of SDTV at 480i.

2. S-Video (4-пинов жак) - SDTV at 480i and EDTV at 480p (including widescreen).

3. Component Video (Обикновено три RCA жака "Чинчове" или три BNC конектори, или един 15-пинов) - Capable of SDTV at 480i, EDTV at 480p, HDTV at 720p, 1080i & 1080p.

4. RGB / RGBHV Video (Обикновено пет BNC-та или един 15-пинов) - Capable of SDTV at 480i, EDTV at 480p, HDTV at 720p, 1080i & 1080p.

5. Digital Video (Включително HDMI, DVI, DFP, M1, EVC и P&D Които могат да бъдат пеобразувани един в друг чрез адаптери и кабели) - Capable of SDTV at 480i, EDTV at 480p, HDTV at 720p, 1080i & 1080p.
  • 0

#19 kokodaf

kokodaf

Потребител

• Moderators
  • PipPipPip
  • 1018 Мнения:

Публикувано 13 септември 2010 - 22:25

http://www.bgsat.info/- Форум за сателитна телевизия
http://forum.predavatel.com - телевизионен форум
http://www.dvb-bg.com - Българският форум за сателитна телевизия
http://www.online-televizia.net - Телевизия по Интернет
  • 0

#20 Jeepers

Jeepers

Потребител

• Banned
  • PipPipPip
  • 3391 Мнения:

Публикувано 14 септември 2010 - 20:18

момчета днес подписахме с БТК и на 20 ще имам отговори,но днес е видях телевизията и е ОК .Най радостното за мен е че се оказа че за тези пари получавам и ХД канали няколко са но все пак ги има,отгоре на 2всичко получавам и безплатен ХД приемник което е супер ,защото няма да съм с коксиален кабел към тв а ХДМИ и всичко това средно по 15,6 7 на месец + Филмов канал +ХД телевизия.Миля че няма по добра оферта ;)
  • 0

#21 Hippo

Hippo

Потребител

• Members
  • PipPip
  • 76 Мнения:
  • Кара:6 gen D14A4

Публикувано 14 септември 2010 - 20:29

Пич задължително да пуснеш отзиви след първите няколко седмици как е качеството.
Аз съм на Мегалан, но само при Виваком има канал Extreme Sport Channel и сериозно се замислям дали да не се прехвърля.
  • 0

#22 gena_bs

gena_bs

Потребител

• Members
  • PipPipPip
  • 143 Мнения:
  • Кара:служебна

Публикувано 15 септември 2010 - 19:23

момчета днес подписахме с БТК и на 20 ще имам отговори,но днес е видях телевизията и е ОК .Най радостното за мен е че се оказа че за тези пари получавам и ХД канали няколко са но все пак ги има,отгоре на 2всичко получавам и безплатен ХД приемник което е супер ,защото няма да съм с коксиален кабел към тв а ХДМИ и всичко това средно по 15,6 7 на месец + Филмов канал +ХД телевизия.Миля че няма по добра оферта :dry:

Нещо са те качили на черешата ми се струва!
1. Vivacom няма в пакета си HD канали. http://vivacom.bg/tv...Prices/Offer/14
Само Bulsatcom от трите ни DTH доставчика предлагат такива на съответната цена
2. Приемникът на Vivacom е KaonMedia и е много качествен, но не е HD. Той Component Video изход няма, а на теб са ти обещали HDMI???
Не погледна ли инсталирания в Бизнес центровете им?
3. Сподели за качеството на картината и на какъв размер и тип екран го гледаш?

Този пост е редактиран от gena_bs: 15 септември 2010 - 19:24

• 0

#23 Jeepers

Jeepers

Потребител

• Banned
  • PipPipPip
  • 3391 Мнения:

Публикувано 16 септември 2010 - 00:08

както казах колега на 20ти ще видя какво ще ми сложат .Както казах и аз останах като гръмнат като ми го казаха това за ХД тв каналите +ХД приемник,но ще видя какво ще сложат ,ако не е това може и да има скандал :dry:

Тв то ми е 40 инча лсд фул ХД

Този пост е редактиран от JeepersCreepers: 16 септември 2010 - 00:10

• 0

#24 gena_bs

gena_bs

Потребител

• Members
  • PipPipPip
  • 143 Мнения:

Публикувано 16 септември 2010 - 06:04

Само не вдигай скандал на техниците, моля те! Те не са виновни!
Ако си подписал договора за 1 или 2 години и в него не пише за HD канали (което е сигурно 100%), почти нищо не можеш да направиш!
Иди при девойката, която те е подвела и се оправяй с нея и със шефката й. Те горките не са много в час за другите услуги, да не говорим за DTH TV!
Ако имаш път към Новата поща, влез в бизнесцентъра и погледни приемника. Точно срещу входа е инсталиран, заедно с някакъв ТВ. Сигурно и в другите центрове го има, но този е на удобно място...

Успех!
  • 0

#25 Jeepers

Jeepers

Потребител

• Banned
  • PipPipPip
  • 3391 Мнения:

Публикувано 16 септември 2010 - 11:30

Ами аз говорих с едно момче на фердинандова,на мен не ми е за ХД каналите ами искам да съм вързан през хдми входа за по добра картина/поне така ми бяха казали че с коксиалния кабел е по зле/ но днес пак ще ида да видя за какво става дума в офиса на фердинандова го гледах.
  • 0

#26 Otto Kluge

Otto Kluge

• Members
  • PipPipPip
  • 718 Мнения:

Публикувано 16 септември 2010 - 14:44

HDMI е просто един стандарт. А от HDMI до HDMI разлики има и то големи :mellow: Като и от чинч до чинч. Кабелът на моите чинчове от cd player-а към усилвателя с обшивката е дебел 8 мм. А колонните кабели имат посока :) Същото е и с коаксиалните кабели (digital out), и с всеки друг кабел. Исках да кажа, че "жицата" е като всяко нещо - има dvd player-и за 30 долара, има и такива за 3.000. Усилвател за 30 и усилвател за 30.000 долара - според качеството и пазара.. Има Panasonic, има и Bang & Olufsen, дето бас държа, че най-вероятно никой от форума не е чувал за тях :) И качеството е осезаемо. Не само в цената :) Просто предварително се настрой, че няма да имаш кой знае какво, пък ако качеството е хубаво - ще споделиш.

Аз чакам да ми се обадят от Cooolbox, защото видях какво е тяхното качество на телевизията и интернета. А телефонията им е просто връх!
  • 0
Публикувано изображение

#27 gena_bs

gena_bs

Потребител

• Members
  • PipPipPip
  • 143 Мнения:

Публикувано 16 септември 2010 - 16:22

Написах, че приемника (STB) няма HDMI! Икономията е майка на мизерията! :mellow:
Само SCART с RGB и Chinch (RCA). В комплекта идва някакъв кабел SCART - SCART и това е. TV-то не може да няма такъв конектор!
Otto
Абсолютно си прав за кабелите и препоръчвам на градския да си купи един свестен отнякъде. Написах свестен, примерно hama, защото качествените започват от 40лв. нагоре и стигат до над 150! :)
  • 0

#28 Otto Kluge

Otto Kluge

• Members
  • PipPipPip
  • 718 Мнения:

Публикувано 16 септември 2010 - 16:32

Моят ТВ няма скарт :mellow:
  • 0
Публикувано изображение

#29 Jeepers

Jeepers

Потребител

• Banned
  • PipPipPip
  • 3391 Мнения:

Публикувано 21 септември 2010 - 09:58

Колеги както се оказа наистина бях подведен от некадърни и неуки служители по виваком офисите ! Устройството не е ХД ,няма ХД тв и няма ХДМИ изход,включването е или със скарт или с чинчове !
Вчера бяха до нас но не я монтираха ,защото бяха сбъркали адреса в договора и техниците отказаха монтаж докъто не се оправи коректно адреса,в петък ще дойдат и ще има вече отзиви за качеството.
  • 0

#30 gena_bs

gena_bs

Потребител

• Members
  • PipPipPip
  • 143 Мнения:

Публикувано 21 септември 2010 - 15:18

Съжалявам, че си се разочаровал!
Трябваше първо тук да попиташ или в някой друг форум! А и в самите офиси са изложени приемниците с някаква имитация на LCD - 32" LG някакво, на сайта на vivacom има Ръководство на български.
  • 0

#31 gena_bs

gena_bs

Потребител

• Members
  • PipPipPip
  • 143 Мнения:

Публикувано 24 септември 2010 - 20:03

Какво стана със сателитната телевизия, колега?
Инсталираха ли я вече, или те мотат? Доволен ли си?
  • 0

#32 Jeepers

Jeepers

Потребител

• Banned
  • PipPipPip
  • 3391 Мнения:

Публикувано 24 септември 2010 - 21:10

да днес е пуснаха и честно несъм доволен,вързаха я със скарт букса,защото нямало в комплекта чинчове :) аз после си пуснах чинчовете ,но уви картината ми излзиа с няква странна резолюция 540 на нещо си и отгоре на всичко е черно бяло и прехвърля като стар тв опера при гръмотевична буря :D ,иначе със скарт буксата го дава малко размазано което не ме кефи.Преди като бях пуснал двд то през скарта на телевизора беше същото леко размазано,после пуснах през чинчовете и картината беше страхотна. Каза им на техниците да минат после да погледнат за какво става дума но така си и останах с идвнето ,утре ще пусна едно искане за посещение.
  • 0

#33 misho

misho

прекръстенотомбренабърборино

• Members
  • PipPipPip
  • 1537 Мнения:
  • Кара:жената да го вози на нейната Хонда

Публикувано 24 септември 2010 - 21:32

.. Има Panasonic, има и Bang & Olufsen, дето бас държа, че най-вероятно никой от форума не е чувал за тях :D И качеството е осезаемо.

Недей да бързаш, имам всекидневен достъп до Banq & Olufsen, и то цялата система, не само TV!!!
Още не съм го разучил на 100% и постоянно звънкам на техниците доставили и монтирали техниката, мания си е тая марка и надхвърля всякакви предходни мои представи за качество и възможности:)
  • 0

#34 gena_bs

gena_bs

Потребител

• Members
  • PipPipPip
  • 143 Мнения:

Публикувано 24 септември 2010 - 22:03

За липсата на чинчове в комплекта мисля, че ти писах!
Взимаш си един свестен кабел SCART-SCART 21pin и си готов! Включваш в настройките SCART/RGB и решаваш проблема.
Нещо се заблуждаваш, че на чинчовете е по-качествен сигнала! DVD-то ти да не е с Component Video Out? Това са 3 чинча: син, зелен и червен:
http://www.google.bg...ved=0CDoQsAQwAw
STB-то на Vivacom има само обикновен композитен Video out (жълт чинч) + два за звука (бял и червен): http://www.google.bg...ved=0CD0QsAQwAw Ако си включил тези изходи към component video входовете на TV, затова нямаш цвят на картината! Просто си уцелил да включиш чинча на видео изхода с входа за яркостния сигнал (зеления). Другите два входа са за цветовете, но ти на приемника просто нямаш такива изходи. Вероятно си ги свързал към аудио изходите му.

Относно резолюцията - TotalTV (бившето ITV Partner) и то има разни странни резолюции. Bulsat мисля, че и той е така, но нямам преки наблюдения.

misho,
"Още не съм го разучил на 100% и постоянно звънкам на техниците..."
Тази апаратура упътване на БГ/EN няма ли си? Чак толкова сложна не е, а и B&O едва ли са направили революция в техниката... За дизайн и качество - да, но за технически нововъведения разчитат на други водещи фирми...

Този пост е редактиран от gena_bs: 24 септември 2010 - 22:10

• 0

#35 prozium

prozium

Потребител

• Members
  • PipPipPip
  • 746 Мнения:

Публикувано 24 септември 2010 - 22:28

Офтопик : Bang & Olufsen не ползват ли филипс комплененти и отгоре само да сложат някакъв дизайн, хващащ окото ?
  • 0

#36 Jeepers

Jeepers

Потребител

• Banned
  • PipPipPip
  • 3391 Мнения:

Публикувано 24 септември 2010 - 23:30

картината е пуснах и през чинчовете,но искам да попитам има разни кутийки които конвертират от скарт към хдми дали има има някакъв ефект в картината ? например нещо от сорта на това ; Посетете любимата ми страница или пък това ; Посетете любимата ми страница

Този пост е редактиран от JeepersCreepers: 24 септември 2010 - 23:35

• 0

#37 gena_bs

gena_bs

Потребител

• Members
  • PipPipPip
  • 143 Мнения:

Публикувано 25 септември 2010 - 19:20

Не съм ползвал такова нещо, а и то иска отделно захранване!
Kато на входа имаш сигнал с по-ниска резолюция, за да се подобри до някаква степен картината е нужен upscaling до 720p примерно. Според информацията и моя скромен опит с DVD с такава фукция, най-добър upscaling прави самият телевизор. А и за тези пари едва ли са сложили вътре върха на чиповете!
Защо не си купиш свестен кабел и не направиш настройката на изхода на приемника на RGB? Изключваш разните подобрители на картината на TV за този вход (DNR и др. такива). Би трабвало нещата да се подобрят!
Ако искаш, напиши ми на лични точния модел на телевизора със всички букви след него. Тук има доста информация по въпроса: http://forum.setcomb...board,59.0.html
  • 0

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни

Skin Designed By Evanescence at IBSkin.com