Jump to content
Zapry

Honda Insigth Hybrid

Recommended Posts

Незнам да ли точно тук е мястото, но ми се искаше да чуя мненията ви за този модел.Предварително благодаря!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А ти колко такива мислиш, че се движат по нашите пътища? Не вярвам някой да има преки впечатления, а дори и да има те ще са твърде скромни и повърхностни.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам , че имаш предвид последната генерация ? Впечатленията ми / визуални такива / , са положителни . Добра и изчистена линия , лично на мен ми допада като визия :) Отвътре не отстъпва на Сивик / примерно / , стандартните забележки за нескрити точки на съединенията на елементите :) но това е при всяка Хонда / почти / . Сравнявайки С Хонда Джазз има почти идентично качество на материалите , малко по-лошо е :) Пространството в автомобила отзад и отпред е предостатъчно , багажника стандартно за Хибрид е повдигнат , но достатъчно голям . Като положителен елемент определям подлактникът , въпреки и доста тясничък :) Високо ниво на оборудване и въпреки отричането от продавача , че от Хонда са използвали двигателя от Джазз 1.4 i-DSI , който е с по-две свещи на цилиндър и 2 клапана , на мен лично ми прилича сташно много , разбирасе номерата не са едни и същи поради алтернативното задвижване на модела , но го отчитам като положителна черта , защото въпросния двигател на Джазз е страшно добър от към разход , поддръжка и до там . Не очаквай кой знае каква динамика от колата , но да , страшно добър разход ;)В общи линии , аз лично не бих си купил Хибрида , ако нямам излишни към 10 000 лв или пък не ми признават ДДС-то държавата :) , защото това което търся за подобен клас автомобили го има и в Хонда Джазз . И все пак , ако ще го правя за природата бих прежалил 10-те хиляди лв и бих инвестирал в доброто начинание за намаляване употребата на твърди горива ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Миналата седмица , ходих в събота на реглаж на ходова част в Бултрако и докато чаках влезнах в автосалона и разгледах един Инсайт отблизо и подробно.вече бях чел един ужасен пост :ЦЪКЧовека , който го е писал кара Акорд и ЦРВ и допреди 3 месеца Сивик 2.2Общо взето , пластмасите са по зле и от Джаз и Сивик.Отвътре дизайна е странен, просторна е и има малък багажник.От ревюто по-горе се вижда , че въобще не върви.Бих искал да я покарам , но към момента според мен :)

Редактирано от marto_1.8

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карал съм такава - на един приятел и колега от форума е, регистриран е но не влиза тук (Чико). Според неговите думи не е никак икономична - 9/100 градско, другата му кола е като моя сивик 6-та генерация 1.4 90кс и гори 7 в града - точно колкото и моя! Набира малко по-зле от сивика, но е и доста по-голяма и тежка. Достатъчно пространство за пасажерите отпред и отзад, колкото акорд 8 от преди фейслифта е, но си губи смисъла от високата цена при този разход и недостатъчна пъргавина, защото струва колкото автомобил в по-горния сегмент, а реално не го заслужава. Дано съм ти бил полезен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами за това чакаме НИСАН LEAFЩракБац един кабел в гъза (в случая отпред) и се возиш градско за 1-3лв (така и неразбрах колко)Ужким 0.90цента за зарждане (160км) демек 1.30лв за 160км

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Insight е мек хибрид - т.е. електромоторът само подпомага работата на бензиновия и не може 100% да задвижва колата както при пълните хибриди. В това отношение смятам, че Toyota Prius е по-добрият автомобил. Hо истината е в електричките като Nissan Leaf - ще сринат цялата петролна индустрия :) .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Insight е мек хибрид - т.е. електромоторът само подпомага работата на бензиновия и не може 100% да задвижва колата както при пълните хибриди. В това отношение смятам, че Toyota Prius е по-добрият автомобил. Hо истината е в електричките като Nissan Leaf - ще сринат цялата петролна индустрия :) .

Не само ще я сринат от липса на търсене на горива ;) Но и на златните им масла за двигатели.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карал съм такава - на един приятел и колега от форума е, регистриран е но не влиза тук (Чико). Според неговите думи не е никак икономична - 9/100 градско, другата му кола е като моя сивик 6-та генерация 1.4 90кс и гори 7 в града - точно колкото и моя! Набира малко по-зле от сивика, но е и доста по-голяма и тежка. Достатъчно пространство за пасажерите отпред и отзад, колкото акорд 8 от преди фейслифта е, но си губи смисъла от високата цена при този разход и недостатъчна пъргавина, защото струва колкото автомобил в по-горния сегмент, а реално не го заслужава. Дано съм ти бил полезен.

Тони, бъркаш се, както и аз в началото - Чико има Сивик Хибрид, а в темата става дума за Инсайт :P ... а при него проблема беше друг - доколкото си спомням беше писал тук, че когато трябва да работи на Ел двг тя прави точно обратното, примерно на място на светофар си цъка на бенз. Нещо работата опира до настройка или някакъв режим има грешно поставен... знам ли :) Невъзможно ми се струва това да гори хибрид 9 в града..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах Приус 2005та той трябва да гори в града (сега за град в САЩ с по малко задръстване сигурно имат в предвид от ЕПА) 4.5литра. Е да ам си гореше 6.5 грубоМного галене трябва за да падне на 4.5литрапп: В началото ЕПА бяха дали Приуса 60мили за галон градско. но са променили вече начина на тестване и сега е 50-51 мили за галон САЩ.

Редактирано от sand0

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да повдигна една стара тема, с питанката дали някой е имал макар и мимолетни преки впечатления от модела? Интересува ме реален разход, возия и управление, шум в купето при извънградски и "магистрални" преходи, както и качество на компонентите, и колата като цяло. Какъв е ресурса на асистиращата батерия в багажника и цената и ако трябва да се подменя?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...