Jump to content
Жулача

турбо за сивик

Recommended Posts

Здравейте! Карам Сивик - японка, двигателя ми е добър, но е само 1,4 90к.с. - мъртвец... та искам да попитам мога ли някъде тук в БГ да си купя турбо кит, и има ли някъде магазин в пловдив да продават тунинг аксесоари за двигателя - колектори, филтри, турбо и т.н. или на старо ако е запазено също въряи работа

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не искам да съм този който ще те разубеждава :dry: колегата MIHO преди време направи подобно нещо със д14-ката си и отъпка пътеката , но въпреки това мисля , че това определено не е оптималния вариант ! реално ще ти се наложи да налееш около 3000, може би повече лв за да докараш колата до вървежа на VTi, а надежноста далеч няма да е същата ... ако искаш колата ти да тръгне значително повече за половината цена и въпреки това да имаш надеждност - помисли за един д16з6 или нещо подобно, с което да смениш сегашния си двигател :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе аз все си мисля че с турбо можеш спокойно да вървиш повече от сток вти но въпросът е дали си заслужава инвестиция като турбото която никак не е малка на този двигател би могл да суапнеш с витек и след това да мислиш за турбо.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

със сток карантии - надали, но нека хората които са го правили да кажат :dry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

добре де а къде мога да си поръчам от нета(БГ сайт) или магазин (в българия) да видя кво мога да бутна по ДВГ например да си купя добър интейк K&N например, хубави свещи, кабели, колектори и цяла система за газовете и на добра цена, на старо също съм навит стига да е читаво

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

D15-ка със сток карантия трудно издържа налягане над 0.6 бара...за D14-ка не вярвам да е много по-различна работата...с 2 думи колега ще дадеш много пари за малко коне и почти нулева надежност при сток кола :dry:. Алтернативата е да си вземеш друг двигател за подобни суми :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за съжаление, общо взето нещата тук не стават така .. в България не се намира всичко, което би си помислил да сложиш ...например във форума почти по всяко време можеш да си купиш някакъв филтър и някакв твърди пружини , но ако искаш конкретно окачване от конкретен производител и филтър с определена марка - ще се наложи в повечето случаи да си ги поръчаш отвън .. дали сам или с посредник , това е въпрос на възможности :dry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нека тази тема се превърне в доста полезна за тези,които мислят да турбинират своите Хонди.Ще помоля всички които са минали по този път да кажат какво точно е нужно за турбо конверсия.Примерно:1-турбо2-интеркулер3-турбо пътища4-....5-....и т.н.До какво налягане може да се надуе турбината със сток карантия?Когато всичко е монтирано ново ECU ли ни трябва или само чип на старото?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо найстина трябва хубаво да се замислиш и да се запиташ дали искаш да го направиш :D ....без значение от средства и т.н. :) ...защото компромиси не е хубаво да се правят.....НО не е невъзможно ;) ....правено е тука в БГ на 2 коли за който аз знам и двете си държаха иделно......просто им се смениха и на двете моторите :lol:.Мойта е карах на 0.6-0.7 и нямах проблеми .....ключовия и най важен момент е настройката на колата.Ако тя е както трябва колата ще си върви без никви ядове нищо че е 1.4.Смисал дали има... Сега същата кола е с б16а2 мотор но смея да твърдя че като беше 1.4 турбо вървеше доста по добре.Нещата който ще са нужни да се осъществи това са:1.Турбина :lol: 2.Интеркулер3.Разтоварващ клапан 4.Колектори5.Тръби и снадки за интеркулера + скоби6.Бууст контролер7.Уреди8.ЕЦУ освен ако не си с p289.Маслени пътища за турбото10.До 0.7налягания може да се ползва оригиналния MAP sensor11.Генерацията е задължителнаобщо взето тва е за което може да се направи за сток кола :)П.П. Ако всмукателния колектор ти е пластмасов можеш да забравиш за турбиниране преди да го смениш

Редактирано от miHo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Инжектори 370цц за всеки случай,резисторна кутия може би,1 кулерче все пак ще е турбо Хонда :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и тъй като говорим за японка, обд2->обд1 преходниче.г.н Жулач, поразгледай форума, пробвай търсачката и т.н.Всички много искаме да ти кажем отиди на улица "хризантема" 58 примерно и си купи кит номер 68 за 2895лв и ще поцепиш де що е вти-ка,но за съжаление нещата не стават така.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А някой мислел ли е за винтов компресор от Мерцедес Ц200 компресор? Там нещата може би малко нема да са толкожва утежнени!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако не ме лъже паметта комресора се върти в леко грешна посока.В общи линии дали ще е турбо или компресор, ако ще си правиш всичко сам, и двата варианта са еднакво трудни, просто конкретните трудности са различни.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Освен p28 може да се чипоса и p30 и p07, но p07 има 3 модификации от които за чип стават само 2 :huh:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно ,че автора на темта нищо не пише

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последно като бях във Варна миналата седмица май чух за някакви магнитни турбота дето само ги мяташ под капака и .... Към автора на темата: Препоръчвам ти книжката: Maximum Boost - Designing, Testing and Installing Turbocharged Systems by Corky Bellв нея са описани на доста разбираем език всички части на турбо конверсията, как работят и защо аджеба трябва да ги има. На мен книйката ми помогна много, а да и я има из торент сайтчетата :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Освен p28 може да се чипоса и p30 и p07, но p07 има 3 модификации от които за чип стават само 2 :lol:

на П07 как му се премахва втория процесор за ламбдата? или той не пречи? може ли да погледна един такъв чип за п07?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последно като бях във Варна миналата седмица май чух за някакви магнитни турбота дето само ги мяташ под капака и .... Към автора на темата: Препоръчвам ти книжката: Maximum Boost - Designing, Testing and Installing Turbocharged Systems by Corky Bellв нея са описани на доста разбираем език всички части на турбо конверсията, как работят и защо аджеба трябва да ги има. На мен книйката ми помогна много, а да и я има из торент сайтчетата :lol:

Дай някакъв линк да я намерим тази книга.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на П07 как му се премахва втория процесор за ламбдата? или той не пречи? може ли да погледна един такъв чип за п07?

Ами моята п07-ца има място за допълнителен 28пинов ЕПРОМ. Мисля че технологията за чипосване е аналогична на тази на п30, само допълнителните кондензатори се слагат на долната страна на основната платка :thumbs1: .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ама това пробвал ли си го или само го мислиш? не се заяждам... питам просто, щото според мен хич не е така.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За п07 съм чел в PGMPFI.org, че има 3 типа от които само два стават за чип. Отворих моята п07 и си има всичко както си му е реда за чипване, но не съм го пробвал още защото преди два дена започнах суап, пък и нямам програматор все още. Ако имаш някаква допълнителна информация моля да я споделиш за да е полезна на всички.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нямам допълнителна информация за съжаление. Мишо преди време ги мислеше тия работи... ама не помня какво стана и защо му сложихме п28-ца. Мисля че при също него имаше място за чип, но освен това ми се мотае и някакъв спомен, че имаше някакъв проблем заради втория процесор който управлява ламбдата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@ КОS with NOSp07 от тия дето са в БГ ще ги чипосаш на куково лято. Имам една оскубана платка за експерименти ако ти се занимава. Има си място за цокъл но ресета и кучето са направени по друг начин ако това ти говори нещо

Редактирано от Nasakoto.Yakata

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А!! точно това и аз исках да кажа, но не се престраших щото само по спомени говоря и не бях сигурен. Мерси за потвърждението.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вижте какво пишат във hondaswap.comI got my answer, you can if you have a certain one. If the circuit board reads - 02D011F0-1500 or 02D01720-1500 at top then you can. If its a 02D01560-1500 then your outta luck.В превод:Етого моя отговор, може ако е точно определена модификация. Ако горе на платката пише 02D011F0-1500 или 02D01720-1500 става, ако пише 02D01560-1500 нямаш късмет.

Редактирано от KOS_with_NOS

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май не четеш по горе. P07 каквото го описваш е на практика P28 +/- някоя диагностика и такова в България ако има ще е уникално. Всички VTEC-E в БГ са с 5(7) жилен кислороден датчик, поне тези които съм виждал.Реалността в хамерика и на балканите се различава.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лошо няма в това да се правят такива проекти! Напълно съм "за". Но едно-две неща не мога да разбера - Купуваш си кола (независимо каква) със някакъв мижав двигател 1.3, 1.4 ..1.5 etc. . и изведнъж те осенява мисълта - абе тая кола не върви .. умрел кон, спъната кобила, "бием 2-ра на баира и тя тръга назаде!" .. Не се заяждам, просто доста често чувам някой да се оплаква от невървежа на колата си. И като поразпита тук-там и разбере, че за да стане въпросната кола "вървежна", трябва да налее цифра пари за маса чаркове и се чува репликата "Ами аз по добре да си купя същата с по-мощния двигател" ... Ееее па?!? Всеки (и аз новобранката зад волана) иска да кара мощна кола, ама на никой не му се дават пари. " 'ма аз си 'зимах таа, че гори малко .." Ми тя и малко си върви ... Да съм си купил ВТИ ако исках като и давам газ да поема така както трябва, а не да се чуди като мойта д15б2-ка - да набирам ли или ша ма изчакаш? :rolleyes:Аз лично ако имах пари бих налял във по-мощен двигател ..турбо и т.н .. Това е мое мнение и не го налагам на никой :DВсе пак е хубаво ако се окажеш истински ентусиаст и си направиш колата както ти искаш ( и не слушаш дървени философи (визирам себе си))! Лека вечер :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте! Карам Сивик - японка, двигателя ми е добър, но е само 1,4 90к.с. - мъртвец... та искам да попитам мога ли някъде тук в БГ да си купя турбо кит, и има ли някъде магазин в пловдив да продават тунинг аксесоари за двигателя - колектори, филтри, турбо и т.н. или на старо ако е запазено също въряи работа

Колега преди известно време (още преди да прочета половината форум) катоогромен фен на моята Хонда и фен на бързите коли .. исках тоест искамда турбинирам моята и започнах с една абсурдна тема наподобяваща твоята. не искам да се обиждаш!След това почнах да питам и да сеинтересувам доста повече . След дълги часове четене и приказки по срещии доста мислене и смятане на цифри и тн.аз реших че да си Турбинирам Д14 е малко без мислено . има си + има си и доста ----+ само аз 6те карам 1,4 турбо и 6те им кусам шортите на светофарите ! (май само това)-ами ако се счупи ?и о6те сума .. такиваобаче от финансова гледна точка по добрия вариант е да си смениш двигателя или колата ..азпак премислих и реших ,че няма да е колата ! Въпреки че баща ми сеизказа "ти луд ли си ?Пари за глупости !Продай я и си земи прелют 160коня и ето ти бърза кола" аз и това премислих ..ама да ти кажа се ки може да има прелют!? ама сивик турбо не!аз мисля също да поема по този път обаче първо щя сменя мотора. и не мисля да е големия Vtec Б16 ами малкия Д16първо 2-3 пъти е по евтин . има го за 6г. от купето само сваляш и слагаш(така си мисля не-сам позапитал особено )ще върви 2-3 пъти повече от Д14 и няма да има 6г. хеч с 125 коня мотор Животи здраве до година след като се нарадвам на Д16 ската (не че сам ясложил но си правя план) ще заделя някои лев за турбо ,но В никакъвслучай с сток изпълнения , До колко чета из Проектите бутала се сменят иоще там какво беше .. искам да не е най - бързата но да сам сигурен внея !виждам че си от Пловдив значи сме близо .. на срещата-та тозимесец щя сме там .. и Михо ще дойде а той е доста запознат с тази тема както аз ще го разпитвам така и ти мисля Искамда използвам темата за да си набая на малко инфо за моите планове ..карам сивик 6г. япон. D14A3 и мисля да го сменя с D16Y8 които е насъщия модел само че копе ?! предполагам че са съвместими и мога да гисменя без преправяне на тампони и прочие ще има разлика в ел.инсталацията със сигурност и ще се обадя на колегите Които всичкитолкова хвалят нашите модераторирешил сам го имам нужда от помощ по намиране на мотора и някоя особеност която аз не бих могъл да видя или знамБлагодаря за отнетото време .. (абе ще ме има и мен в ПРОЕКТИ .. ама 6те видим кога ще е ) Редактирано от AlexDJ

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да поразпитах и другада и се оказа че найстина е глупаво на сток ДВГ да се слага турбо и т.н.... сега ми попадна изгодно да си купя Б18Ц4.... това е по-добрия вариант струва ми се ... само да посъбера стотинките

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лошо няма в това да се правят такива проекти! Напълно съм "за". Но едно-две неща не мога да разбера - Купуваш си кола (независимо каква) със някакъв мижав двигател 1.3, 1.4 ..1.5 etc. . и изведнъж те осенява мисълта - абе тая кола не върви .. умрел кон, спъната кобила, "бием 2-ра на баира и тя тръга назаде!" .. Не се заяждам, просто доста често чувам някой да се оплаква от невървежа на колата си. И като поразпита тук-там и разбере, че за да стане въпросната кола "вървежна", трябва да налее цифра пари за маса чаркове и се чува репликата "Ами аз по добре да си купя същата с по-мощния двигател" ... Ееее па?!? Всеки (и аз новобранката зад волана) иска да кара мощна кола, ама на никой не му се дават пари. " 'ма аз си 'зимах таа, че гори малко .." Ми тя и малко си върви ... Да съм си купил ВТИ ако исках като и давам газ да поема така както трябва, а не да се чуди като мойта д15б2-ка - да набирам ли или ша ма изчакаш? :cool:Аз лично ако имах пари бих налял във по-мощен двигател ..турбо и т.н .. Това е мое мнение и не го налагам на никой :)Все пак е хубаво ако се окажеш истински ентусиаст и си направиш колата както ти искаш ( и не слушаш дървени философи (визирам себе си))! Лека вечер :)

Абе брат то по твойта логика за кво ги правят всички тия хора тия коли ....всичко е мания и магия ...не тва кво си купил и ми могъл да купиш....в хората има градация нормално е в един момент да решат да минат нагоре .....дай ся всички дето правим силов тунинг да заебем и да си купим по едно порше или няква там талига за сума пари ......да ти кажа налял съм пари за 3-4 ВТИ-ки продължавам да наливам и не съжалявам за нито една стотинка кадето съм дал!...всичко е въпрос на мнение човек и колко си болен...недей да разваляш манията на хората ....имат си глава на раменете Редактирано от miHo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Михо изписаха ми нови по-ефикасни хапчета,щи пратя и на тебе и да си ги пиеш редовно,че мене ме отърваха :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Михо, прочети отново внимателно моето мнение за да ме разбереш :cool: . Аз съм "за" такива проекти, но за хората които искат да ги правят, а не да слушам реплики "Ми то Хонда не може да върви .. ето взех си 1.4 мотора и неможе да върви .." Разбираш ли ... Евала на тебе за проектите ти - следил съм ги с интерес (+ клиповете ти в нета ..) даже точно с твоя проект на англичанката "защитих честта" така да се каже на хонда и изобщо нашия форум в един спор в Гърция със един пич от типа "В България няма истински турбо хонди и хора които могат, искат и знаят ... ит.н да го правят".Тъпото е, че повечето хора които им е хрумнала идеята за "по-вървежна" кола си остават само на думи... Или по-лошо - почват да си измислят ... Чип туннинг за 150 леа дига 35-40 коня! Сериозно ... Всички знаем за магическите чипове на пазара .. моля ви се :)Не искам да развалям мерака на никой (то така или иначе никой няма да зачете мнението ми) .. просто ... колите не са нищо освен желязо и пластмаса ... но ми е кофти като някой се изкаже по този начин за колата си ..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Михо, прочети отново внимателно моето мнение за да ме разбереш :) . Аз съм "за" такива проекти, но за хората които искат да ги правят, а не да слушам реплики "Ми то Хонда не може да върви .. ето взех си 1.4 мотора и неможе да върви .." Разбираш ли ... Евала на тебе за проектите ти - следил съм ги с интерес (+ клиповете ти в нета ..) даже точно с твоя проект на англичанката "защитих честта" така да се каже на хонда и изобщо нашия форум в един спор в Гърция със един пич от типа "В България няма истински турбо хонди и хора които могат, искат и знаят ... ит.н да го правят".Тъпото е, че повечето хора които им е хрумнала идеята за "по-вървежна" кола си остават само на думи... Или по-лошо - почват да си измислят ... Чип туннинг за 150 леа дига 35-40 коня! Сериозно ... Всички знаем за магическите чипове на пазара .. моля ви се :)Не искам да развалям мерака на никой (то така или иначе никой няма да зачете мнението ми) .. просто ... колите не са нищо освен желязо и пластмаса ... но ми е кофти като някой се изкаже по този начин за колата си ..

:D Tака по ми харесва :cool:

Михо изписаха ми нови по-ефикасни хапчета,щи пратя и на тебе и да си ги пиеш редовно,че мене ме отърваха laugh.gif

Давай че се не трае ....е***о си е мамата :) :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,от известно време ми е дошла идеята и аз да си направя хондицата по "вървежна" .Самоче все още нямам никъква идея как стоят нещата от финансова гледна точка.honda civic 1.6 '95 :cool: Taка като се разгледах из нета има разни турбо китове ,например тук http://www.turbo-kits.com/ за около 3000$ .Но питането ми е дали всичко ще приключи с тези 3 хиляди + разходите по монтирането .А и под единия турбо кит има някъв примерен стоков двигател на който са му извадили 270 коня което на мене би ми било пред достатъчно. (stock b18c 270whp/195ftlbs @ 6lbs ) Виждам че двг е 1.8 та предполагам от мойто 1.6 и 200 и няколко коня да станат пак ще съм доволен ..... като за начало :) Поздрави и се надявам да се намери някой който да ми разясни нещата в няколко реда.Мерси предварително.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,от известно време ми е дошла идеята и аз да си направя хондицата по "вървежна" .Самоче все още нямам никъква идея как стоят нещата от финансова гледна точка.honda civic 1.6 '95 :cool: Taка като се разгледах из нета има разни турбо китове ,например тук http://www.turbo-kits.com/ за около 3000$ .Но питането ми е дали всичко ще приключи с тези 3 хиляди + разходите по монтирането .А и под единия турбо кит има някъв примерен стоков двигател на който са му извадили 270 коня което на мене би ми било пред достатъчно. (stock b18c 270whp/195ftlbs @ 6lbs ) Виждам че двг е 1.8 та предполагам от мойто 1.6 и 200 и няколко коня да станат пак ще съм доволен ..... като за начало :) Поздрави и се надявам да се намери някой който да ми разясни нещата в няколко реда.Мерси предварително.

Кой точно двигател 1.6 имаш? Б18Ц е един от най-добрите двигатели на хонда правени досега и сток е около 200 коня. Ако на твоя му сложиш направо турбо най-много да го прецакаш. Доста други неща трябва да се направят преди турбото ако искаш 200 коня от тоя мотор

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако вземеш 1 от готовите китове от този линк който си дал обаче с електрониката,всичко ти е болт он,палиш и даваш газ!Б16А2 ще е там някъде около 200 коня

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...