Jump to content
Nikito82

Реглаж лоста на ръчната

Recommended Posts

Здравейте, имам свободен ход на лоста на ръчната и ме дразни. Как може да се обере този ход, без да затегне някое колело?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сваляш ценралната конзола/ и подлакътника / и има болтчета, които се навиват и се затяга. И аз трябва да направя тази процедура, че ръчната ми хваща на най-най-горна точка на лоста :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

И моята от една седмица я усетих, че започна да хваща чак след като лоста е дръпнат от средата нагоре. Преди тази точка се усещаше като да има свободен ход. В началото не обърнах внимание, помислих че се заблуждавам и че си е била така, но... тази събота при потегляне от паркинг, пуснах ръчната и въпреки това чух "прескърцване" от задно дясно колело, все едно тръгвам на леко дръпната ръчна. След 10-ина км каране, пипнах джантата и беше загряла, явно ръчната задържаше. От там веднага я оставих при майстора и като отидох да я взимам, каза че едното цилиндърче е било клеясало доста и е задържало в една позиция, другото е тръгнало... Последвала профилактика на двата апарата, чистене, смазване... сега вече всичко е наред. И лоста се оправи след това. 

Така че... проверете и тези неща, преди да се пипа лоста, да не се окаже, че проблема не е в него... 

Редактирано от mitaka_t

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен също от скоро се появи малко свободен ход, но се самозатяга след известно време. После като я дръпна пак се появява. Възможно ли е някаква пружина да прави тези мизерии?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В твоя случай не, защото си седан. При седаните ръчната е на самите апарати, т.е. накладките хващат диска при дръпната ръчна. При турърите не е така, там си има челюсти и хлабава ръчна може да означава и вече износени накладки. Най-вероятно и твоите спирачни цилиндри са тръгнали и е добре да се направи профилактика. Разбира се, по-горе хващаща ръчна може и да означава износени накладки или евентуално по-малко спирачна течност. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Колеги, това е доста често срещан проблем при седаните 7-ма генерация.

 

Спирачният апарат на задно дясно колело (най-често и първо) запова да блокира.

(предполагам, че не е изключено същото да се случва и със левия)

 

При мен симптома беше същия - първо се появи въпросния "свободен ход" в ръчната спирачка. То даже не е свободен ход, защото няма абсолютно никакво съпротивление, а лоста на ръчната направо си "хлопа" до едно пложение.

 

При посещение в сервиз (Юби-Ко), ми казаха, че проблема е във въпросния заден десен спирачен апарат и че до сега не са открили начин за напълно и крайно решение на проблема освен замяната с нов.

Профилактика, раздвиждане, смазване и т.н. казаха, че оправят проблема само временно.

Аз нямам време и възможност да се занимавам сам, затова направо го смених.

От тогава, не съм имал проблеми (2.02.2016 г. 136 273 km , сега съм на 156 000).

 

@Nikito82 , при теб проблема може и да е различен, но все пак имай предвид горното.

Успех и пиши какво се е получило накрая.

Редактирано от vtpetrov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Присъединявам се към проблема. Моята хваща чак на 4-я зъб, което си е доста безсмислен свободен ход. Понеже скоро няма да се заигравам със спирачките, ако някой се справи с регулирането, моля да направи снимки кое как точно. Ако няма, докато ми дойде музата, ще снимам аз като го правя. Сега ще се заиграя с фаровете да ги направя както трябва, че това къси на светл. клаксон ми бърка.... И другото - вадя ключа и светлините продължават да светят, е направо нямам думи. Като човек, карал италианка, може би разбирате колко е дразнещо да извадиш ключа и разни неща все още да светят. Извинете за лиричното отклонение. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да аз карам паралелно и италианка и си дрязбо, но пък има зумер, който предупреждава.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Разбира се, по-горе хващаща ръчна може и да означава .. евентуално по-малко спирачна течност. 

Аз не знам какво общо имат ... 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Повече усилие за достигане нужното налягане и избутване на буталата. Не ви ли се е случвало да карате с по-малко спирачна течност?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...