Jump to content
Anonimous

Много ниски обороти на празен ход, вече и гасне.

Recommended Posts

Здравейте колеги.

Преди 2 м. ми угасна след дълъг път, бутнха ме, запалих всичко ок. От тогава почнаха едни проблеми - трудно пали, като запали не държи обороти, а сега ми и угасна на място. Когато съм в движение всичко е ок. Проблемът се засилва при влажно време, което ме кара да мисля, че е нещо от токовете. Сменени са акумулатор, палец и капачка. По капачката имаше малко масло от семеринга на делкото, но го изключвам, много е малко и е отдавна. Махам кабелите на запален двигател - има промяна, пръскам кабелите, няма искри. Изключвам и въздушния филтър. Въртя болта на дросела, няма промяна, ресет ЕКУ, обучение на дросела, пак нищо. Преди време при смяна на ангренаж "майсторите" бяха откачили кабела на датчика на коляновия вал и леко се проряза гофрата на един от ремъците и нещо ме тегли натам, но не знам какви са симптомите. Някакви идеи? Ако някой даде и номер на читав Елкон в Бс, ще съм благодарен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А някаква грешка имаш ли? Аз имах подобен проблем с акорд 1.8, държеше около 500-550 оборота, че и по някога по-малки и гаснеше понякога, но имах грешка в запалването на цилиндрите, и накрая се оказа реглаж на клапани. Ако искаш, провери си хлабината на клапаните или върви при някой да ги види.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Честно казано, преди да сменя акумулатора светеше чека, но като ресетна ЕКУто нали се чисти? Мисля, че беше ламбдата, катализатора ми е зле, но не съм ходил честно казано да видят какво е, само един майстор чукна гърнето и каза - катализатор, не е закачана на осфтуер.

 

ПП: Само да добавя, че тресе яко и се чува като дизел. И не е тампон на двигателя.

Редактирано от vesivanova

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като дизел да разбирам, че ти чукат клапаните или нещо прекъсва?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смених гарнитурката, тя си идва с капачката, старата си беше ок, само омаслена. По-предната беше проядена, но така я купих. Чува се като дизел, но не чукат клапаните, а просто се дави мотора. ДНес тръгвам по сервизи да видим какво ще кажат. Благодаря на всички включили се.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Тъй, проблемът с паленето се оказа главното реле - пина на помпата и запалката припоиха го уж нямаше проблем но пак същата история. Сменен ангренаж, пистови /комплекти разбирайте/, свещи, кабелите са проверени, сменена дист капачка и палец, проверени МАП сензора, стъпково, клапа почистена, ТПС, темп датчик, ИАТ сензора, нов акумулатор. Магията трая около месец после пак тия обороти са на дъното и няма оправия. Прави го и на газ и на бензин като загрее. Или от някъде влиза въздух /проверих маркучетата и гарнитурките всичко ми изглежда ок/ или е пак нещо по релето, само не разбирам защо го прави на заргял двигател - т.е. студен старт 1500 оборота без да играят и т.н. после като загрее падат на 900 всичко ок и изведнъж бам падат на около 500, сама се изфорсирва на около 700 и после пак падат на 500. Това го прави и в движение като изключа от скорост - удрят дъното сякаш ще изгасне но не гасне, после се стабилизират. Нещо по токовете ми се струва че е и пак ми се струва че е това тъпо реле, защото днес завъртя 5-6 пъти докато запали. Бобината външно не ми изглежда да има деформации, не я изключвам, но не знам как да я проверя без да я свалям, а ми е на кофти място. Елкони, мелкони, майстори всички викат перфектна е, но тез обороти седят ниски и това е :) много я търкалям по чужбина и ме е страх да не ме остави някъде там... Това реле лекува ли се или трябва ново? Някой в Бс има ли да ми услужи с работещо да видя дали е от там проблемът, двигателят е D14Z4.

 

ПС: само да добавя и че клапаните са регулирани и като ударят долу оборотите колата притриса после се изфорсирва сама и пак падат. 

Редактирано от Anonimous

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Пробвай с температурен датчик или някой който разбира! Винта на дросела не се пипа ако не знаеш процедурата по калибрация.900 оборота не са нормални за празен ход!

Редактирано от Vancho

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Провери ли ламбда сондата? От майстор знам, че от там може да е.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, има ли някакво развитие по темата? И аз започнах да изпитвам подобни проблеми.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За сведение на колегите...

 

Аз също имах известни проблеми с празния ход. Беше нисък, от време на време гаснеше особено при натискане на съединител за смяна на предавките при ниска скорост. Проблемът беше силно изразен при каране на газ и не толкова силно при каране на бензин. Точно се канех да вадя дросела и да се мъча да изчистя стъпковото моторче за празния ход с разни спрейчета. Преди няколко години тази процедура ми реши същия проблем на Астра 1.6 моно. Междувременно умря акумулатора на Хондата. Очаквах го, не беше голяма изненада, но бях решил да го изчакам да се скапе и тогава да го подменям. Вчера купих нов акумулатор, закачих го, премерих го - няма отечка, зарежда се супер. Подкарах колата градско из трафика в Бургас - светофари, кръстовища, пешеходни пътеки, тръгни, спри - празния ход и на газ, и на бензин е бетон!!! Няма и помен от проблема. Паленето директно на газ стана чувствително по-лесно. Седя си после вкъщи и си разсъждавам - защо така... И в хода на мисли измислих - със слаб акумулатор, един вид разчитайки основно на тока от алтернатора, искрата на свещите е била значително по-слаба от нормалното. А както е известно за каране на газ се иска напълно изправна запалителна система и силна искра.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...