Jump to content
Tino

Безплатни ремонти от представител на Хонда

Recommended Posts

Копирам мнението от колега в Акорд раздела -

 

Ако по VIN от тук http://www.honda.co.uk/cars/owners/you-and-your-car/updates-and-recalls/ ви излезе нещо за смяна, обръщайте се към Бултрако  :)

 

 

За сега се забелязва, че Хонди закупени от Бултрако им излиза грешен ВИН, следва консултация със самия представител защо. 

Освен редица Акорди 7ма генерация с проблеми във въздушните възглавници на пътника до шофьора, има и регистрирани повиквателни за подмяна на педалите на Сивик 7ма генерация Фастбек ( 5врат хеч ) , както и идентичен проблем като Акордите с Джазз 2002-ра .

 

Остава да се изясни дали отремонтираната част остава за собственика на автомобила или не. Все пак като някакво спокойствие, че наистина е подменена.

 

Важно - Акцията е напълно безплатна и не е се отнася само за коли закупени от България, а за всички Хонда !!! След проверка и удостоверяване, че по автомобила ви вече не е направена подмяна на въпросните части някъде другаде, трябва да ви се запише час и след като пристигне нужната част ( до 10 дни г/д ) да ви се подмени.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При проверка и на моето СРВ, /закупено от Бултрако /, излиза грешен ВИН.

Същото се случва и като проверявам по разни каталози за части, където изискват ВИН номера, постоянно изписва че е грешен, но нямам идея защо е така?

Явно трябва да се ходи в Бултрако.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За невалиден ВИН при мен как става:

 

1. спирате всички AdBlocker-и и други такива които имате

2. Пишете ВИН на ръка (без копиране)

3. Натискате стрелкичката на бутона Submit

 

при мен по друг начин не става, винаги ми дава невалиден ВИН, но по описания по горе става всеки път.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В петък им пратих запитване на Бултрако по e-maila тип "ко прайм ся", но учтивата форма, и днес ми се обадиха да насрочим ден и час. Остава да видим каква ще я свършат.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Миналата година от Сузуки имаше подобен "рикол". Подменените части се връщаха и казаха че щели да ги пращат в Япония за доразглеждане. Имаше опция да занесеш старите части и да ти дадат новите и да си ги монтираш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей, чудни сте. Преди да си купя CRV-то бях направо втресен като разбрах за проблема с въздушните възглавници. Като го купих проверих VIN-a и ми излезе:

    [*]cr-v power window master switch melting

и се успокоих.  Интересно, че преди няколко месеца реших да проверя и хоп, изскочи и гадината:

    [*]safety recall: front passenger airbag over pressurе

Преди малко писах на Бултрако, да видим какво ще кажат.
Поздрави на всички!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен излезна следното:

 

According to our records there is some outstanding work to be carried out on the VIN you entered.
  • [*]
pud - abnormal noise from turbo charger [*]pud : crank pulley damage

Обаче аз турбината вече съм я сменял преди повече от 4 години. При положение че не съм със фабрично вгражданата, а Бултрако поначало не се и занимават с турбини какво да и гледат? Втория проблем изобщо не го разгадавам?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А на мен ми излезе само това:

 

According to our records there is some outstanding work to be carried out on the VIN you entered

 

pud : crank pulley damage

 

До колкото разбирам,това е шайбата на коляновия вал.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първото е: Необичаен шум от турбината.

А второто: Повреда на ремъчната шайба на коляновия вал. 

Като чета форума, май доста колеги с този двигател са имали проблеми точно с тези два възела.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Angello - те не разбират от турбини, но в случая би трябвало да ти дадат една чисто нова ;) Виж какво казва колегата по-горе за Сузуки, ако и при теб ще мине така номера да върнеш старата и да ти дадат чисто нова ще е идеално :)

Това с ВИН-а не става, нямам адблокери и т.н. и дори след ръчно въвеждане пак не се получава. Интересно ми е колега с невалиден вин да сподели какво са му казали от Бултрако 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Колеги, може би трябваше да уточня малко. Ставаше въпрос за мотор сузуки, но смятам че и в двата случая би трябвало да е така. Надявам се политиката да е една и съща, а не да Ви карат задължително те да сменяват частите, въпреки че някои хора ще предпочетат така, аз и доста други пък искаме сами да си пипаме по превозните средства. Успех.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пратихи им по мейл проблемите с питане, какво и как следва да се предприеме, и ще чакам дали ще ми върнат нещо.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми отговориха днес като ме питат кой сервиз ми е удобно да посетя - София, Пловдив, Стара Загора или Варна.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и при мен изкочи

cr-v power window master switch melting

 

Днес четох че още почти 5млн Хонди имат проблем с възглавниците, така че ще поизчакам месец поне да не светне и това :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

pud: accord windshield side trim lifting

 

?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@g0sh, питаш, какво означава това, или просто споделяш?!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Your vehicle's fine and requires no current work.

Няма далавера за мен. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На предното стъкло лайсната дето е до него е според мен, ама не разбирам защо ми излиза да го сменям :D Преди време ги гледах тия лайсни и двете ми изглеждаха като част, която би изхвръкнала, ама за една година+ не са мръднали, а си ги пробвам от време на време с ръка :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, и аз питах за сервизната акция. Любезно ми отговориха следното:

 

1. safety recall: front passenger airbag over pressure - Ще сменат пиропатрона на въздушната възглавница на пасажера.

2. pud: crank pulley damage - Ще поставят допълнителна част към кората под двигателя за предпазване на шайбата на коляновия вал от вода, прах, кал и т.н.

 

Да знаете в какво ще се състои сервизната акция.

Поздрави!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен за турбината отговориха, че вече е подлежала на сервизна акция и е сменена. Явно това е направил предишния собственик в Италия. Странното е, че и аз смених турбината, освен ако не шпионират и вземат предвид моята смяна. Щели да проверят за ъпдейт на софтуера, но най-много да я разбъзикат, а си работи перфектно. За шайбата на килянов вал е като на Niki G случая и незнам дали си заслужава да се занимавам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже проверката по VIN, в Английския сайт на Хонда, не даде резултат,/ винаги изписва грешен VIN/, на 18 май се разходих до "Бултрако", за да проверя СРВ-то, там на място.

Приемчика отначало ме разпита откъде знам за този проблем и дали информацията ми е от Английския клон на Хонда.

Отговорих му, че точно от там знам, на което той каза, че те не получават информация от там, а директно от централата на Хонда /каквото и да значи това/.

Също сподели , че от време на време, получават уведомления от централата на Хонда, за различни такива акции по отстраняване на фабрични дефекти, за съответни модели и години на производство и те се свързвали със собствениците.

С две думи - любезно "дрън,дрън" !

Както и да е, провери ми VIN номера някъде /предполагам в Английския сайт/, но не се получи.

След това, въведе данните на  друго място. Излезе информация /показа ми я/, че в момента за моя автомобил, няма предвидена сервизна акция, за отстраняване на евентуални фабрични дефекти, но допълни че е твърде възможно, след време и да има.

Не казвам ,че ме е излъгал, или замазал положението,/ сигурно не при всички Хонди има този проблем/, но в мен остана нотка на съмнение.

И за да премахна тази нотка на съмнение, / понеже нямам "черно на бяло", отговор от "Бултрако", а само един вид устен отговор/, се чудя, дали да не им изпратя, официално писмо /имейл/ за проверка на VIN номера за този проблем ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз се чудя дали и да не се свържа с Хонда от Англия да ми кажат защото ми изписва невалиден Вин

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След това, въведе данните на  друго място.....

 

Какво беше това "друго място", успя ли да видиш ? Някакъв сайт или програмка. Мен повече ме вълнуват, както колегата горе, невалидните Вин-ове :).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За жалост не успях да видя дали беше сайт /най-вероятно/ , или някаква програма, но на страницата от горе, си пишеше Хонда и го имаше логото.

И понеже и мен ме интересуваше въпроса за невалидните VIN номера, / случвало се е да търся някаква част по каталог- но като въведа VIN не може да го намери /, го попитах, но отговора му беше нещо от сорта ,че в Английския сайт, излизали уж само за колите от Англия, а за другите трябвало да се проверява директно в централата на Хонда - което не ми звучи достоверно. То и от това обяснение, донякъде са ми съмненията.

Интересно ми е, дали някой колега със закупен от "Бултрако" нов автомобил, е успял да я провери по VIN, в дадения Английски сайт? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен пък ми отговориха :

 

Уважаеми г-н XXXXXX,

 

Вашият автомобил е сравнително стар, поради което е необходимо да проведем кореспонденция с производителя. След няколко дни ще имаме резултат и ще Ви информираме.

 

Best Regards,

 

Peter Spassov

Service Department Manager

 

Bultraco Ltd

111, Bulgaria Blvd.,

Building A, floor 1

 

Вие на кой е-мейл писахте , за София става дума?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След като не успях по никакъв начин да си проверя ВИН-а на английския сайт, писах до Белтрако и ето какво ми отговориха. Да се надяваме, че са коректни:

 

Уважаеми г-н ........

 

Вашият автомобил е обект на една акция, свързана със шайбата за задвижване на пистовия ремък.

 

Моля, посочете кой сервиз Ви е удобно да посетите: в София, Пловдив, Стара Загора или Варна

 

Best Regards,

 

Peter Spassov

Service Department Manager

 

Bultraco Ltd

111, Bulgaria Blvd.,

Building A, floor 1

1404, Sofia, Bulgaria

mobile: +359 888 10 49 50

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На кой меил пишете на Бултрако ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може ли като подлежи на някаква сервизна дейност да ти предоставят само резервната част, която трябва да се смени и ти сам да си я смениш ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

pud: accord windshield side trim lifting

 

?

Точно един месец по-късно ... снощи пак я пробвах тая лайсна след като се прибрах от Бургас... е почнала е да се "отлепя" :|  Има ли шанс да ми я оправят фор фрии?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте собственик съм на СИВИК 7 ген 1.4i интересувам се какви са тези сервизни акции и всички ли автомобили подлежат на такава или има ограничение примерно като година, километри и така нататъка. Проверих в посочения по-горе английски сайт и ето какво излиза.

http://imageshack.com/a/img905/4407/kGxybi.gif

 

Същевременно проверих в друг сайт за проверка с ВИН декодер и излезна следното:

http://imageshack.com/a/img911/2618/LEeoSc.gif

 

 

Редактирано от gozzini

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами доколкото виждам твоя номер го няма в списъка

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес, проверих отново /CR-V то/ по VIN номер, в английския сайт и ми даде проблем с две неща:

  • Safety recall: front pass airbag over pressurised
  • Cr-v power window master switch melting                                                                                                                                                                                                                                                                                                          Реших да пусна имейл до "Бултрако", за проблемите които ми излизат , но като влезнах в техния сайт, се натъкнах  на нещо интересно - и те имат такава опция за проверка и сервизна акция. Естествено не може директно да ви излезе дали имате проблем, а се попълва формуляр за проверка, след което се изпраща и чакате те да се свържат с вас. Така и направих- подпълних формуляра, изпратих им го и сега ще чакам евентуален отговор от тях. Миналата година проверявах колата при тях на място, но излезе само втория проблем, но като ми обясниха какво правят за отстраняването му, се отказах.                                                     Ако обаче си затворят очите за първия проблем или кажат че не им излиза, директно ще им го разпечатам и направо при тях.            

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега Emicha,

 

Ще има да чакаш да ти отговорят. Аз вече по-вече от месец чакам отговор, след като попълних и изпратих формата от сайта на Бултрако. Тъй като до скоро за моята кола излизаше, че всичко е ОК. Днес провокиран от друг колега тук във форума, проверих в Английския сайт, и що да видя:

 

  • Safety recall: front pass airbag over pressurised

И както писах в другата тема, утре съм в Бултрако.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, за сега така съм решил, защото ми е интересно какво ще излезе.

Ако не отговорят в рамките на една седмица, ще ги посетя естествено.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Емич и всички колеги, които се чудят за еърбезите:

Половин година мотанки (бях забравил даже по едно време), добре че наскоро колегата Restless ме подсети, съответно аз подсетих Бултрако - смениха пиропатрона.

Една седмица след това - катастрофа, възглавници надути и т.н.

Ние в колата живи-здрави, но ако не бяхме направили тая манипулация не се знае какви щети щеше да има и по нас и то заради възглавниците.

 

Съветът ми е: действайте :)

Редактирано от dindin
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знам човече  :thumbs1:, обаче имам надежда, че в тая държава нещо може да се е променило, нещо да сме станали малко повече Европейци - включително и "Бултрако".

Все си мисля, че до една седмица трябва да се обадят, още повече ,че колата е купувана от тях, но ще видим.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз писах в сайта на Бултрако и на следващия ден ми се обадиха. Казаха ми, че проблема е в еърбега /не че не знаех/, поръчали са частта и след 15 дни ще ми се обадят. Това беше преди два дни и чакам обаждането.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, за първи път виждам темата и не съм много в час, вкарах вина в сайта подаден при първия пост и ми излиза, че късите ми не работят. Възможно ли е това и дали и аз имам проблем с аербега? Може ли някой да провери SHSRE57507U025688? 

Благодаря предварително :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди месец и половина бях попълвал на сайта на Бултрако вина си заради възглавниците.

Вчера като чутох тук реших да им звъна да ги "подсетя"

И днис в 9.20 сутринта ми звъни телефона.... и ми дадоха час за вотрник да ходя на Ботевградско да сменят възглавницата :o

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...