Jump to content
WAFFEN SS

Проблем с Карбовете Д14А1

Recommended Posts

Здравейте колеги, преди 3-4 дена свалих карбовете да ги почистя (Дуал Карб D14A1), колата вървя 1-2 дена и започна да прави мурафети, и на газ , и на бензин, като подам гас и се замисля в началото, това на газ, обърнах на бензин, колата си работи без проблем, но днес направо ме изненада, паля , тръгвам, и след около 3 километра започна да прекъсва, да пука в изпускателната система, и направо си угасна, след големи мъки и въртене запали, но като подам гас и угасва, това на бензин, на газ не ще по никакъв начин да запали, прибрах я с 300 зора пред блока, и реших да сваля карбовете, викам, да не би нещо да съм пропуснал при сглобяването, след като съм го чистил, свалям карбовете, всичко им е наред, и като погледнах тия маншони дето се държат, единия се е отворил от едната страна, и смуче въздух яко, та въпроса ми е, има ли ги тия тампони, или там както се казват, да се продават, или, има ли някакъв начин да го оправя.
Прилагам снимки;

post-20862-0-47645700-1414418838_thumb.jpg

post-20862-0-07162700-1414418848_thumb.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намерих, но цената беше колкото колата без прехвърлянето  :tease:  166лв. бройката, не комплекта, днес неочаквано ми се обади FenaBG  и ми обясни как е правил негови спейсъри, и се захванах, първо се обезмасляват и почистват старателно, после се изрязва една идея около сцепеното, зашкурява се, и със полиуретанов силикон (черен), който натъпках в спринцовка, просто инжектирах дълбоко в цепнатината, така че да се покаже от всяка една цепнатинка, и леко с пръст го оформих.

Получи се ето това:

Публикувано изображение

Публикувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображение

Публикувано изображение

Дано е полезно и за други колеги със същия проблем.

Редактирано от WAFFEN-SS

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес я събрах, запалих, и като загря , пак почна да прави същите номера, спейсърите вече не са нацепени, и не смуче от там въздух, погледнахме ангренажния ремък, добре си е. 
Като я запаля топла, понякога хич не ще да пали понякога пали, и угася на секундата, свещите дават искра, но някак си една такава синя,а знам че трябва да е почти бяла, и не се чува плющенето на искрата както при другите коли които съм имал, мисля да сменя палец, капачка, и бобина.
Забравих да спомена че и на газ, и на бензин прави едно и също.
Четох из форумите за някакво главно реле, на което се скапвали спойките с течение на времето, моята дали го има това чудо, говорим на D13B2-та само блока ми е D15B2, иначе на рамата си пише D13B2, и за някакъв комутатор споменава,т който е правил подобни проблеми.

Редактирано от WAFFEN-SS

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свалих бобината и комутатора, някой може ли да ми каже как се замерват.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...