Jump to content
demon89

малко информация за ремонт на стартер и още един въпрос

Recommended Posts

Здравейте, от вчера стартера се сбогува с мен.При опит за палене се чува само цъкане и до там,на бутане пали още на първия метър ама... Та въпроса ми е има ли нещо по специфично по свалянето и разглабянето,за сега съм взел нови четки и дано се окаже само от тях проблема. Другия ми въпрос е каква е тази дупка до номера на двигателя и каква и е идеята a2d1ca7e7cafab02bcbf11639d82be1f.jpg

 

Sent from my GT-I9301I using Tapatalk

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом само ти изхвърля бендикса на стартера, най-вероятно контактната плочка не дава контакт и не развърта ел. двигателя. Сваляш, разглабяш и чистиш. Щом си взел и четки, смени ги. За дупката, това е отвор който служи за блокиране на маховика при развиване на болта на ремъчната шайба на коляновият вал. По принцип има една гумена тапа там. Явно при теб липсва. Място за претиснение няма.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговора,по-късно ще кажа на какво положение са му карантийте на стартера

 

Sent from my GT-I9301I using Tapatalk

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свалих я гадината  и наистина четките са свършили както и лагера леко стърже такаче и той си заминава,но за жалост няма да се размина без намеса на майстор тъй като 2 от четките са точкованиа това се правело  с някакъв си срециален поялник до колкото разбрах.За това точковане ми казаха,че повече от 2лв няма да ми вземат,а лагера бил 4-5лв  + 12лв четки общо ремонта ми ляга  20лв грубо ,а по сервизите за същото нещо за кончертото олекнах с 60(по спомен ) 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Горе долу толкова ти е ремонта. Направи го и си свиркай :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...